Marakuja

Léto je plné šťavnatého ovoce. Vyzkoušejte i méně tradiční druhy a posilněte své zdraví

Není nic lepšího než sladké osvěžující ovoce coby svačinka v parném červencovém dni. Sytě červený meloun, citrony a jahody jsou přímo symbolem letního mlsání ať už na pláži, nebo na zahradě u bazénu. Ovoce je navíc zdravá pochoutka plná energie a vitamínů. Na co by si měli dát pozor zejména diabetici, je cukr – toho je v některých druzích opravdu hodně, zejména v cizokrajných kouscích. Co se týče rozmanitosti, nejvíce konzumujeme domácí druhy, tedy jablka, hrušky, švestky, meruňky a broskve. V sezóně je velmi oblíbený také meloun. Co takhle vyzkoušet pár zajímavých druhů, které se na pultech většiny obchodů objevují jen výjimečně?

Mohlo by vás zajímat:  Hrušky jsou vhodné při redukční dietě i při cukrovce
Zdroj obrázku: Freepik

Sladké kaki a granátové jablko

Pokud jste někdy navštívili Čínu, Koreu nebo Japonsko, jistě jste narazili na zvláštní ovoce připomínající rajče, známé pod názvem kaki. Pod oranžovo červenou slupkou se ukrývá žlutá dužina, která je bohatá na betakaroten. Pravidelnou konzumací tohoto ovoce zajistíte péči svým očím, protože chrání sítnici před škodlivým UV zářením a volnými radikály. Taktéž snižuje riziko infarktu.

Granátové jablko všichni známe, co jste o něm ale možná nevěděli, je fakt, že konzumovat by jej měli zejména pánové. Ti by měli denně vypít sklenici šťávy tohoto ovoce, protože dokáže účinně zpomalovat růst rakovinných buněk prostaty. Funguje taktéž jako prevence proti rakovině prsu.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí je rovnou vyhazují. Neví ovšem, o jak cenné suroviny se tím připravují
Zdroj obrázku: Freepik

Některé druhy jsou mnohým známy jen jako nicneříkající název

Také jste někdy slyšeli název ovoce a nebyli si schopni vybavit, jak vypadá? To se spoustě lidí stává právě s maracujou. Toto ovoce je vzdáleně podobné naší švestce, akorát uvnitř místo pecky najdete drobné pecičky obalené žlutou želatinou. 100 g tohoto ovoce obsahuje přibližně 280 mg draslíku, který snižuje krevní tlak.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-fruits-with-most-protein
Přidat na Seznam.cz