Mátový nálev se často užívá při žaludečních potížích, kdy tiší bolest a bojuje s nevolnostmi. To ale nejsou jediné pozoruhodné vlastnosti této rostliny. Máta obsahuje mnoho cenných složek, které podporují fungování organismu.
Bylinky na hubnutí jsou účinnou podporou v boji s kily navíc. Které z nich ale vybrat? Pro zdravý a bezpečný průběh hubnutí je třeba skloubit správně vyváženou stravu, fyzickou aktivitu a vhodnou suplementaci.
Šalvěj lékařská je rostlina, kterou se vyplatí pěstovat. Bude dobře vypadat nejen na balkoně, ale také na zahradě.
Levandule je oblíbená především pro svou vůni, zaujme ale i fialovými květy a léčivými vlastnostmi. Kvůli těm se ostatně používá už po staletí. Uklidňuje, ulevuje od bolesti, má antibakteriální vlastnosti a podporuje trávení.
Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, který vykonává množství mimořádně důležitých funkcí. A přestože játra mají ojedinělou schopnost regenerace, stojí za to znát několik způsobů, jak podpořit jejich práci.
Pomůže při kašli a chrapotu, zmírní bolesti žaludku a zažívací potíže, ale dovede se také vypořádat s podrážděním střev a žaludku. Může pomoci i při léčbě obtížně se hojících ran v ústech.
Měsíček lékařský kvete od června do září. Ze sušených květů můžete vyrobit nálev nebo tinkturu, která pomáhá s problémy s trávicí soustavou, bolestivou menstruací a záněty úst a spojivek.
Vysoká hladina cholesterolu může být způsobena nejen nevhodnými potravinami, které konzumujeme, ale také kouřením nebo častým pitím alkoholu.