Vavřínovou mast si snadno připravíme sami doma. Blahodárně působí na akné nebo revma

1050

Po staletí se vavřín neboli bobkový list používal v lidovém léčitelství při různých potížích, od žaludečních bolestí až po léčbu nachlazení, a mnozí ho znají právě v této souvislosti. Mast z bobkového listu má ale i jiné využití. Například pomáhá při problémech s akné, mrazem vysušenou pokožkou nebo revmatismem. Proto se vyplatí mít tuto mast vždy po ruce. Vlastnosti masti z bobkového listu Mast z bobkového listu na akné je velmi oblíbená a je skvělá i v jiných oblastech. Tato mast dokáže zklidnit záněty kůže, odstranit drobné otoky a skvěle působí na pokožku v zimě.

Lektvar ze tří bylin oddálí stárnutí a udrží tělo v harmonii

42710

Existují způsoby, jak zpomalit stárnutí pokožky a celého těla. Kromě zdravé výživy a péče o pleť se určitě vyplatí zahrnout tento lektvar do denního menu. Můžete si jej připravit úplně sami a skoro zadarmo. Oddálení stárnutí Lidé už dlouho hledají způsoby, jak oddálit stárnutí těla. Už se prokázalo, že klíčem je zdravý životní styl, strava bohatá na rostlinné produkty a přiměřená dávka denního pohybu. Délka života závisí také na místě, kde žijete. Mezi místa, kde se lidé dožívají nejvyššího věku, patří ostrov Ikaria v Řecku, Sardinie v Itálii, Kostarika a Japonsko.

Petrželku je vhodné každou sezónu vysadit znovu

Closeup Silantro Leaves Garden

Přidává se do polévek, masových pokrmů a salátů. Tušili jste ale, že tato zelenina, běžně používaná v kuchyni, je v žebříčku jedovatých rostlin? V seznamu nebezpečných rostlin, sestaveném botanickou zahradou v Hamburku, sesadila z trůnu brambory. Obsahuje cenné živiny Petržel patří mezi tzv. superpotraviny, tedy potraviny, které obsahují mnoho cenných živin. Je bohatým zdrojem vitamínů A, B (včetně kyseliny listové), C, E a K a také obsahuje minerály včetně draslíku, vápníku, železa, hořčíku. Petržel je nízkokalorická a má mnoho léčivých vlastností.

Petržel produkuje semena, která obsahují jed. Vyhnout by se jí měly těhotné ženy

Herbal Parsley Bunch Close Up

Často se přidává do polévek, masných jídel a salátů. Nikdo by si ani nepomyslel, že zelenina tak často používaná v kuchyni se může objevit na seznamu nejjedovatějších rostlin. Na letošním seznamu nebezpečných rostlin, který vyvinula botanická zahrada v Hamburku, petržel sesadila loňského vůdce – brambory. Zdravotní vlastnosti Petržel se řadí mezi superpotraviny, to znamená ty, které obsahují mnoho cenných živin. Je bohatým zdrojem vitamínů A, B, C, E a K a obsahuje také minerály potřebné pro správné fungování těla včetně draslíku, vápníku, železa, hořčíku. Petržel je nízkokalorická a má mnoho léčivých vlastností.

Na parapetu si snadno vypěstujeme oblíbené bylinky. Budou vždy čerstvé po ruce

706

Věnujte svému parapetu nový rozměr s těmito pěti oblíbenými bylinkami. Pěstování na parapetu není jen praktické, ale také vás odmění čerstvými a aromatickými bylinkami pro vaše kulinářské experimenty. Není nic lepšího, než si vychutnat domácí jídlo s čerstvými bylinkami, které jste si sami vypěstovali. Hned budou chutnat lépe. Bazalka Bazalka je aromatická bylinka s intenzivní vůní a chutí, která se skvěle hodí pro pěstování na parapetu. Potřebuje sluneční světlo a pravidelné zalévání. Můžete využít různé odrůdy bazalky, jako je klasická slunečnicová nebo fialová bazalka, abyste přidali do svých pokrmů různorodé aroma. Jestli milujete italské pokrmy, musíte si pěstovat vlastní bazalku.

Heřmánek pomůže s tréninkem, proti únavě i s trávením

Cup Chamomile Tea White Textured Table

Heřmánek patří k nejoblíbenějším bylinkám, jeho vůni si nelze splést s jinou rostlinou. Pochází z východního Středomoří a jeho stonek může dosahovat až do výšky 50 centimetrů. Má bílé okvětní lístky a vypouklý žlutý střed. Patří k léčivým rostlinám, nálev z něj působí protizánětlivě, sedativně a diastolicky. Urychluje hojení ran, uvolňuje svalstvo, neutralizuje toxiny a stimuluje látkovou výměnu v pokožce. Léčí potíže se žaludkem Heřmánkový čaj zklidňuje podrážděné sliznice a doporučuje se při neduzích trávicího systému. Léčí plynatost, žaludeční křeče, zánět střev, kyselý reflux, vředy a syndrom dráždivého tračníku. Mírní příznaky menstruace, bolesti břicha a zažívací potíže.

Bylinky obohatí kuchyni jedinečnou vůní a vytvoří dokonalou chuťovou harmonii

Herbs 2523119 1920

Bylinky jsou neocenitelnou součástí kuchyně a přidávají do pokrmů nejen vůni, ale také chuť a barvu. Nejpoužívanější bylinky se staly klíčovými ingrediencemi v mnoha kulinářských tradicích po celém světě. V tomto článku si představíme několik z nejčastěji používaných bylinek v kuchyni a jak je můžete začlenit do svých receptů. 1. Bazalka: Bazalka je aromatická bylina s výraznou vůní a chutí, která je běžně používána v italské kuchyni. Je hlavním ingrediencí v pestu a skvěle ladí s rajčaty, sýrem mozzarella a olivovým olejem. Bazalka se často přidává do těstovin, pizza a salátů. 2.

Při vysoké hladině cholesterolu přijdou na pomoc i bylinky

Fresh Thyme Decorative Pouch Old Wooden Table

Vysoká hladina cholesterolu může být způsobena nejen nevhodnými potravinami, které konzumujeme, ale také kouřením nebo častým pitím alkoholu. Nejen u dospělých, ale také u dětí se mohou na stěnách tepen vytvořit pláty, které vedou ke zvýšené hladině cholesterolu. Jak se proti tomu bránit domácími metodami? Můžete vyzkoušet bylinky, které jsou přírodní a uleví. Po čase zjistíte, že je hladina cholesterolu zase v normě. V žilách se tvoří usazeniny Nejen vlivem nezdravého životního stylu se může snadno stát, že se na stěnách tepen nebo cév budou usazovat aterosklerotické pláty. Ty se mohou odtrhnout a způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici.