Bylinky zakoupené v květináči je možné sklízet po celý rok. Stačí dodržet několik zásad

Pokud jste si pořídili domů bylinky zakoupené v květináči a nejsou od zahradníka, většinou se jedná o bylinky určené k jedné spotřebě. To znamená, že až bylinku celou ostříháte, budete ji muset vyhodit, protože neobrazí. Pokud se k ní ale zachováte podle tohoto návodu, můžeme vám zaručit, že se vaše bylinky znovu zazelenají. Přesazení Když si přinesete domů bylinku z běžného obchodu, okamžitě ji přesaďte.

Házet plevel na kompost je omyl. Ostatní rostliny na zahradě mohou využít jeho skvělé účinky

Každé jaro a léto připravujeme zahradu a pečujeme o ni. K takové péči jednoznačně patří i sekání trávníku a odstranění plevele, který roste v záhonech, ale i všude jinde. Plevel je nepřítelem číslo jedna, ale zjistili jste, o jaký druh se přesně jedná? Zda se nedá nějakým způsobem využít? Možná je to až k neuvěření, ale i obyčejný plevel, ze kterého je mnoho zahrádkářů nešťastných, může pomoci v růstu jiným rostlinám. Jak a který?

Jitrocel pomáhá od nepaměti vyléčit mnoho neduhů. Poznejte jeho účinky i vy

Byla by obrovská škoda zapomínat na přírodní léčivé postupy, na které spoléhaly naše babičky. Všechno jsou to již mnoho let osvědčené způsoby, které opravdu pomáhaly. Tak proč by nemohly fungovat i dnes? Úplně postačí, když jim dáme šanci. Učme se od svých babiček a snažme se dopřát svému tělu jen to nejlepší. Jitrocel je kvetoucí bylina, která nám se zdravím velmi ráda pomůže. Vlastnosti jitrocele Jitrocel je bylinka, kterou pozná snad každý.

Krásné bylinky budou ozdobou zahrad či balkonů a najdou využití v domácí lékárničce

Krásné rostliny, které ozdobí balkon, zahradu i interiér a navíc nás mohou zbavit mnoha zdravotních neduhů. Většina z nich je na pěstování velmi nenáročná a jednoznačně krásná. Jaké rostliny to jsou? Měsíček Měsíček lékařský je nejen krásný, ale také blahodárně působí na lidské tělo. Zasejte semínka do země nebo do květináčů. Stačí použít zahradní substrát a na konci července se můžete těšit na krásné květy, které nasušte a uložte do vzduchotěsných nádob.

Bylinky podle znamení zvěrokruhu. Zjistěte, která je nejlepší právě pro vás

Bylinky mohou mít na lidský organismus velmi pozitivní účinek, je však potřeba dbát na to, abyste si vybrali ty správné. Přestože účinky bylin a koření jsou obvykle dány jejich složením, pravidelné užívání je spojeno především s konkrétními neduhy, kterými každý z nás trpí. Některé z těchto neduhů jsou přímo spojeny se znamením zvěrokruhu, v němž jsme se narodili. Jaká bylinka je tedy pro vás ta vhodná?

Nasbírejte si vlastní léčivé bylinky, využít je můžete na mnoho způsobů

Bylinky jsou velmi příjemným zpestřením jídelníčku především díky jejich nevšední chuti a také léčivým účinkům. Některé se konzumují čerstvé, některé sušené a většinu z nich seženeme v lékárně nebo ve specializovaných obchodech se zdravou výživou. Řadu bylinek si však můžeme také nasbírat sami a vyrábět z nich nejen čajové směsi, ale také sirupy, odvary či víno. Ideálními bylinkami jsou například heřmánek, jitrocel nebo pampeliška či kopřiva. Víte ovšem, kdy a jak se mají tyto bylinky sbírat?

Lék z babiččiny zahrádky. Pravidelné pití čaje z heřmánku zažene mnoho neduhů

Již naše babičky využívaly sílu lahodného heřmánku. Nechodily do zdravé výživy a nekupovaly sypaný heřmánek, natrhaly si jej kolem polí či na zahradě. Takový heřmánek je i nejzdravější. Bylina obsahuje značné množství minerálních látek, ale i vitamínů. Má protizánětlivé vlastnosti a je dokonalá i pro jiné využití. Heřmánek Heřmánek je bylina, kterou by měl mít každý z nás doma ve spíži. Obsahuje chamazulen, díky kterému má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Ovšem zde jeho výhody nekončí.

Známé koření se postará o zdraví těla i mysli, provoní domov a zbaví ho škůdců

Bobkový list je bylinka, kterou máme spojenou především s vařením. Ale věděli jste, že se používá i při výrobě domácích léků, že dokáže podpořit růst vlasů nebo zbavit kuchyňskou skříňku molů? Přečtěte si následující tipy a vyzkoušejte mimořádné účinky bobkového listu i vy. Krásné vlasy a provoněná domácnost Jak už bylo řečeno výše, bobkový list má mnohostranné využití. Zde se dozvíte, jak vám tato bylinka může pomoci v domácnosti i v péči o vlasy.