Problémy se spánkem zaženou oblíbené bylinky. Odvar nebo koupel tělo i mysl příjemně ukonejší

Máte problémy se spánkem? Nedaří se vám večer usnout, i když cítíte, že vám padají víčka, ale spánek, pokud přijde, není vůbec kvalitní a ráno se cítíte ještě více rozlámaní než večer? Pojďme si představit bylinky, které mohou ulevit vašemu tělu i duši a připraví vás na kvalitní spánek, abyste ráno mohli vyskočit z postele odpočatí a připravení na další náročný den.

Tinktura z měsíčku pomůže překonat nejedno náročné období. Domácí recept je jednoduchý

Měsíček lékařský je bylinka, která je již po generace ceněna pro své vlastnosti. Ty můžete využít ve svůj prospěch, a pokud doma měsíček pěstujete, snadno si vyrobíte tinkturu, která pomůže proti stresu a únavě. Příprava není složitá, navíc získáte přírodní lék, který můžete mít kdykoliv u sebe. Z bylinky se používá hlavně květ K přípravě tinktury budete potřebovat nerozvitý květ – pupen.

Obyčejný žahavý plevel je ve skutečnosti jeden z nejlepších přírodních léků

Kopřiva je rostlina, které se mnoho lidí vyhýbá z důvodu, že po jejím žahnutí zůstávají na rukou i po celém těle pupínky, které nějakou chvíli nepříjemně svědí. Kopřiva je ale velmi prospěšná pro naše tělo, můžete si ji například nasušit a poté z ní udělat čaj. Také jsou prokázané její účinky na revmatismus. Neberte kopřivu jako plevel, je to užitečná rostlina Kopřiva není jen plevel, kterého je nutné se zbavit na zahradě.

Šípek zažene nachlazení a posílí imunitu. Připravte si domácí čaj, tinkturu nebo džem

Plody šípku obsahují vysoké množství vitaminu C, a proto je vhodné si z šípků doma udělat domácí léky, které pomohou při prvních příznacích chřipky nebo menšího nachlazení. Udělat si můžete nejen čaj, ale také tinkturu, kterou můžete mít po ruce po celý rok. Šípek si můžete sami nasbírat a usušit. Pokud chcete tinkturu, na šípek se vydejte v říjnu Ideální doba k natrhání šípku je říjen.

I na malé procházce si lze nasbírat chutné ingredience, které vylepší nejedno jídlo

Pro někoho toto tvrzení může být opravdu poměrně překvapující, někteří lidé jistě řeknou až nedůvěřivé. Opak je ale pravdou. I na procházce si můžete suroviny k přípravě pokrmu nasbírat bez sebemenších obtíží. Jediné, co potřebujete vědět, je, jaké suroviny máte hledat. A právě za tímto účelem vznikl tento článek. Podá vám informace o tom, co vše si můžete venku nasbírat a využít v kuchyni při přípravě jídel.

Bobkový list nechybí v žádné kuchyni. Málokdo však zná jeho jedinečné použití v koupelně

Kdo by neznal použití bobkového listu v kuchyni. Právě bobkový list je koření, které se na našem území používá opravdu hojně. Například omáčky si bez něj ani neumíme představit. Někteří z nás se dokonce přizpůsobili situaci a začali si pěstovat bobkový list v květináči. Čerstvý je mnohem více aromatický, použijeme ho tedy k dochucování pokrmů mnohem méně než sušeného a na zimu si jej můžeme velmi dobře nasušit.