Kiwi

Po pořádném jídle si trávení zaslouží odlehčit. Zkuste třeba lahodné ovoce

Každý z nás to jistě zažil. Přijeli jste na návštěvu ke známým nebo rodičům, kteří připravili hotovou hostinu, které nešlo odolat. Ale poté nastávají žaludeční problémy, které mohou trvat i několik dní. Jak přesycenému žaludku ulevit pomocí ovoce, vám poradíme v dnešním článku. Stačí mít po ruce kousek toho pravého ovoce.

Dopřejte si ovoce, které zklidní žaludek

Mezi ovoce, které uleví, patří například ananas. Ten je plný enzymů, které štěpí bílkoviny. Pokud jste snědli něco těžkého, můžete si dát jako dezert právě ananas. I když to může vypadat, že se do vás už nic nevejde, toto ovoce pomůže ulevit žaludku a budete se cítit mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Setkání s divočákem může překvapit. Nepropadejte panice a zachovejte se správně
Zdroj obrázku: Freepik

Ananas je plný bromelainu, což je látka, která pomáhá trávit bílkoviny. Navíc předchází zácpě a nafouknutému břichu. Ovoce si dopřejte syrové, jedině tak mohou být jeho účinky výrazné. Můžete ho sníst jen tak nebo přidat do salátů k jiným druhům ovoce.

Papája patří mezi ovoce, které se u nás dá sice snadno sehnat, ale ještě nenašlo dostatek milovníků. Obsahuje přitom enzym papain, který je pro náš trávicí systém velmi prospěšný. Chrání střeva a předchází průjmům.

Mohlo by vás zajímat:  Nalákejte ovocné mušky do pasti. Od malých mlsalek bude rázem pokoj
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na „chlupaté“ kiwi, které je pomocníkem při hubnutí

Kiwi se hodí do každého jídelníčku. Pokud jste to přehnali s tučným jídlem, pomůže trávení a také se hodí do redukční diety, protože s jeho pomocí dostanete nadbytečné kilogramy snadněji dolů. Je plné vitaminů a stopových prvků, které jsou důležité pro naše zdraví. Ze všech surovin si můžete vyrobit ovocný salát nebo si připravit vitaminový koktejl, který můžete popíjet během celého dne.

Pomocí ovoce si můžete také připravit malé jednohubky, exotické druhy se hodí na kousek kvalitního pečiva, na které namažte pomazánkové máslo nebo jinou po domácku vyrobenou pomazánku. Poté už stačí jen plátek ovoce a nemusíte si takové zobání vyčítat. Ideální občerstvení například k večernímu grilování nebo sledování oblíbeného pořadu v televizi.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/6-fruits-that-help-better-digestion-1789597
Přidat na Seznam.cz