Pokud milujete ananas, vypěstujte si vlastní. Jedinou podmínkou je trpělivost

Ananas patří dlouhodobě mezi velice oblíbené druhy exotického ovoce. Jí se čerstvý i kompotovaný, a to samostatně nebo jako součást různých pokrmů, zejména dezertů. Velice oblíbená je také ananasová šťáva. Toto ovoce není jen velice šťavnaté a chutné, ale obsahuje i řadu potřebných látek, například železo, měď a hořčík. Pokud jde o obsah vitaminů, jedná se o významný zdroj zejména vitaminu C, ale tělu dodává také vitamin A a vitaminy skupiny B.

Rostliny, které svými květy vykouzlí z domova exotický kout plný barev

Exotické rostliny jsou u mnohých velmi oblíbené, jsou ale náročnější na pěstování, a nejsou tak vhodné pro začátečníky. Pěstovat je můžete doma nebo venku na terase či balkoně, některé kvetou až do podzimu.  Oleandr ve svém přirozeném prostředí dorůstá až pěti metrů Při pěstování v květináči doroste až do dvou metrů. Tomu můžete zabránit tím, že ořežete postranní výhonky po odkvětu.

Základní pravidla pěstování kaktusů, aby se jim dařilo a těšily nás dlouhé roky

Kaktus patří mezi nejoblíbenější rostliny, a to především díky jeho krásnému vzhledu, originalitě a také odolnosti. Pokud vám nevadí jeho bodlinky, nebraňte se kaktusu a vyzdobte s ním parapety. Věřte, že i v teplém a suchém bytě se těmto druhům sukulentu bude dařit, a pokud rádi cestuje, kaktus vydrží klidně i vaši měsíční dovolenou. Co takový kaktus přesně potřebuje? Kam kaktus umístit Aby se kaktusům dařilo a rostly tak, jak mají, potřebují dostatek světla.

Pro exotickou domácnost. Milovníci terárií potěší své mazlíčky živými rostlinami

Pořídit si psa, nebo terárium s chameleonem je jistě rozdíl. Pokud máte pejska, víte, že mu musíte věnovat dostatek pozornosti, kdežto zvířátku v teráriu tolik ne. Takovým mazlíčkům stačí málo a budou spokojení, stejně tak údržba terária není nijak náročná. I když někteří plazi či obojživelníci mají pro své přežití vysoké požadavky, jistě se vám podaří je zajistit. K napodobení jejich přirozeného prostředí pomohou mimo jiné vhodně zvolené rostliny.

Vypěstujte si vlastní Adélu. Některé masožravky můžete mít doma

Pěstování masožravých rostlin doma se zdá být docela exotickým zaměstnáním. Existuje však několik populárních druhů, které můžete úspěšně a bez větších potíží pěstovat ve svém vlastním bytě. Masožravé rostliny jsou svým cizokrajným zevnějškem zajímavým ozvláštněním každého interiéru. Co je třeba vědět o rostlinách, které se živí hmyzem? Odkud se vzaly květiny, které jedí hmyz? Hlavním faktorem je přizpůsobení hmyzožravých rostlin oblastem, kde rostou, tedy bažinám, kamenům nebo větvím stromů.

Nenáročné kaktusy se mohou těsnat s jinými, jejich odnože je ale lepší oddělit

Kaktusy jsou oblíbeným doplňkem domu. Jsou totiž velmi jednoduché na pěstování, zpravidla od nás nic nevyžadují, jen výjimečně by chtěly dostat napít. Na druhou stranu kaktus dokáže ohrozit svými pichlavými ostny, které se mohou stát nebezpečnými pro děti a domácí zvířata. Pokud jste se ale pro pěstování kaktusů rozhodli, pojďte si přečíst, jakým způsobem je správně množit.  Kaktusy se, jak je obecně známo, nemusí ani přesazovat. Taková změna jim nedělá dobře.

Kaktusy se rády hřejí na sluníčku, kromě světla ale potřebují i vhodný substrát

Kaktusy jsou nenáročné rostliny, které doma pěstujeme hlavně v květináčích. Kromě výběru správného druhu bychom měli věnovat pozornost také dalším aspektům. Stojí za to zjistit, jaké květináče budou nejlepší, jestli je nutné kaktusy přesazovat, jak často chtějí zalévat a také jaký substrát je pro ně nejvhodnější. Kaktusy v květináčích jsou dřevnatými trvalkami Přirozeně se vyskytují na amerických kontinentech, ale najdeme je také jinde. Tyto rostliny jsou přizpůsobeny poměrně suchým podmínkám.

Mandarinka pěstovaná v obýváku vnese do domova pravou exotickou vůni

Pokud sníte o citrusovém stromu v květináči, nemusíte si vybrat zrovna citron. V našich podmínkách rostou dobře pomeranče, grapefruity, kumquaty a samozřejmě mandarinky. Pravidla pro péči o všechny citrusové plody jsou podobná, ač rostliny vypadají trochu jinak. Naučte se, jak pečovat o mandarinky v domácích podmínkách. Nenáročný a pohledný strom s voňavými květy Mandarinka je strom, kterému se doma daří, a to i v malých květináčích. Může i kvést, a dokonce přinést ovoce.