Šťáva z aloe vera je nejlepší volbou do zimních měsíců. Posílí imunitu a pročistí celé tělo

Aloe vera je rostlina, kterou pěstujeme hlavně kvůli jejím léčivým vlastnostem. Ze starších rostlin totiž můžeme použít gel z listů, kterým potíráme například spálená místa na pokožce, zmírní také svědění a hodí se i k výrobě domácí kosmetiky. Je to přírodní prostředek, který si můžete dokonce dát i k pití. Díky tomu do těla dostanete mnoho vitaminů i dalších látek.

Palmy vnesou do domova kousek exotiky. Mají specifické požadavky, které ale není těžké splnit

Palmy pocházejí ze suchého podnebí, někdy dokonce i z pouští. Jaká pravidla je potřeba dodržovat, aby se těmto exotickým rostlinám dařilo i u nás doma? Palmy se dají pěstovat také v bytě. Rostou pomalu, ale nemají rády, když se s nimi hýbe, proto si jejich umístění dobře rozmyslete. Mějte na paměti, že většina palem má velké listy, takže zaberou poměrně dost místa.

Yerba maté: poznejte indiánský recept na dlouhověkost, pevné zdraví a vysokou koncentraci

Paraguayský čaj neboli yerba maté je nápoj z cesmíny paraguayské a je znám mezi místními indiány po dlouhá staletí pro své výjimečné léčebné a stimulační účinky. Listy cesmíny obsahují přes 3 procenta kofeinu, proto je čaj často užíván pro velmi silné stimulační účinky nebo při redukčních dietách. Yerba maté získává na popularitě také u nás. Proč byste si měli dopřát šálek tohoto čaje během dne a jaké léčivé účinky přináší?

Dopřejte si moringu každý den. Zlepšuje náladu, podporuje imunitu a dbá o štíhlou linii

Moringa olejodárná je rostlina, ze které si můžete připravit čaj, je součástí také mnoha doplňků stravy a v posledních letech se stala velkým hitem pro ty, kteří chtějí zhubnout, začali ve velkém sportovat nebo se jen rozhodli udělat něco se svým životním stylem. Jaké má tato rostlina účinky na lidské zdraví? Moringa zlepší stav naší pokožky Moringa olejodárná pochází z daleké Indie. Odtud se dostala do jiných částí světa a nyní se využívá hlavně ve stravě.

Avokádo pod hledáčkem vědců: studie vyhodnotila jeho skutečný vliv na zdraví

Avokádo je plodina, kterou obecně považujeme za velmi zdravou. Je třeba o ní přemýšlet jako o zdroji tuku, nikoli jako o ovoci. Takže pokud jej chcete zahrnout do svého jídelníčku, vyplatí se jím nahradit jiný tuk. Můžete si připravit například sendvič s avokádem a jinou zeleninou, bez jakéhokoli másla či jiného tuku. Avokádo přidejte také do zeleninových salátů nebo si jej dopřejte s těstovinami. Jeho použití je univerzální, nikdy ale nezapomínejte, že se jedná o tuk!

Olej z citronové trávy lze využít především v létě na dva skvělé způsoby

Rostlinné oleje mají mnohé způsoby využití, nejsou vhodným produktem pouze do kuchyní, ale umí pomoci také jinde. Olivové a kokosové oleje jsou známé pro své blahodárné účinky na pokožku a různé kožní problémy. Co se týká hřebíčkového, eukalyptového či levandulového oleje, i ty mají své silné stránky. Také olej z citronové trávy skrývá mnoho prospěšných vlastností. S čím vším vám olej z citronové trávy dokáže usnadnit život?

Bobule goji jsou zdravé, při správné konzumaci ale pomohou dokonce zhubnout

Červené šišaté bobule goji jsou importovaným ovocem z východních zemí, které se vyznačují obsahem mnoha vitaminů, které mají pozitivní vliv na lidské tělo. Kromě toho, že vám mohou goji bobule pomoci s prevencí před některými nemocemi, je také podstatnou informací, že vám tyto bobule dokáží pomoci zhubnout. K tomu, aby vám pomohly zhubnout, je ovšem potřeba, abyste je konzumovali správně. Jak konzumovat goji bobule, aby vám opravdu pomohly s redukcí váhy?

Milovníci exotiky si mohou vypěstovat vlastní banánovník, který se stane neobvyklým doplňkem interiéru

Pěstování banánovníku je v posledních letech stále více populární. Tato krásná a exoticky vypadající rostlina může být umístěna uvnitř v nádobě a fungovat jako běžná pokojová rostlina. Skvěle se jí však bude dařit také na terase, v zimní zahradě nebo ve velkém skleníku. V některých případech může být zasazena i na vhodném místě přímo v půdě. Jak se o banánovník správně starat a co udělat pro získání vlastních domácích banánů? To se dozvíte v tomto článku.