Dopřejte si moringu každý den. Zlepšuje náladu, podporuje imunitu a dbá o štíhlou linii

Moringa olejodárná je rostlina, ze které si můžete připravit čaj, je součástí také mnoha doplňků stravy a v posledních letech se stala velkým hitem pro ty, kteří chtějí zhubnout, začali ve velkém sportovat nebo se jen rozhodli udělat něco se svým životním stylem. Jaké má tato rostlina účinky na lidské zdraví? Moringa zlepší stav naší pokožky Moringa olejodárná pochází z daleké Indie. Odtud se dostala do jiných částí světa a nyní se využívá hlavně ve stravě.

Avokádo pod hledáčkem vědců: studie vyhodnotila jeho skutečný vliv na zdraví

Avokádo je plodina, kterou obecně považujeme za velmi zdravou. Je třeba o ní přemýšlet jako o zdroji tuku, nikoli jako o ovoci. Takže pokud jej chcete zahrnout do svého jídelníčku, vyplatí se jím nahradit jiný tuk. Můžete si připravit například sendvič s avokádem a jinou zeleninou, bez jakéhokoli másla či jiného tuku. Avokádo přidejte také do zeleninových salátů nebo si jej dopřejte s těstovinami. Jeho použití je univerzální, nikdy ale nezapomínejte, že se jedná o tuk!

Olej z citronové trávy lze využít především v létě na dva skvělé způsoby

Rostlinné oleje mají mnohé způsoby využití, nejsou vhodným produktem pouze do kuchyní, ale umí pomoci také jinde. Olivové a kokosové oleje jsou známé pro své blahodárné účinky na pokožku a různé kožní problémy. Co se týká hřebíčkového, eukalyptového či levandulového oleje, i ty mají své silné stránky. Také olej z citronové trávy skrývá mnoho prospěšných vlastností. S čím vším vám olej z citronové trávy dokáže usnadnit život?

Bobule goji jsou zdravé, při správné konzumaci ale pomohou dokonce zhubnout

Červené šišaté bobule goji jsou importovaným ovocem z východních zemí, které se vyznačují obsahem mnoha vitaminů, které mají pozitivní vliv na lidské tělo. Kromě toho, že vám mohou goji bobule pomoci s prevencí před některými nemocemi, je také podstatnou informací, že vám tyto bobule dokáží pomoci zhubnout. K tomu, aby vám pomohly zhubnout, je ovšem potřeba, abyste je konzumovali správně. Jak konzumovat goji bobule, aby vám opravdu pomohly s redukcí váhy?

Milovníci exotiky si mohou vypěstovat vlastní banánovník, který se stane neobvyklým doplňkem interiéru

Pěstování banánovníku je v posledních letech stále více populární. Tato krásná a exoticky vypadající rostlina může být umístěna uvnitř v nádobě a fungovat jako běžná pokojová rostlina. Skvěle se jí však bude dařit také na terase, v zimní zahradě nebo ve velkém skleníku. V některých případech může být zasazena i na vhodném místě přímo v půdě. Jak se o banánovník správně starat a co udělat pro získání vlastních domácích banánů? To se dozvíte v tomto článku.

U exotického ovoce mnohdy nepoznáme, jestli je zralé. Většinou stačí jeden pohled

Exotické ovoce je dováženo z různých koutů světa a dozrává prakticky na prodejních pultech. U ovoce s tenkou slupkou je obvykle snadné určit, kdy přechází ze zralosti do přezrálosti, některé druhy však mohou kvůli velmi tvrdé slupce nebo zvláštnímu zbarvení budit dojem, že jsou zralé i v případě, kdy ještě nedosáhly zralosti, nebo jsou naopak již v následující fázi. Jak tedy rozeznat zralé ovoce od přezrálého?

Citrusy jsou nedocenitelným zdrojem vitaminů, prospěšné jsou ale nejen při nachlazení

Všichni jistě vědí, jak důležité jsou citrusy po celý rok, a zejména pak na podzim a v zimním období v boji proti nachlazení a chřipce, což je dáno zejména vysokým obsahem vitaminu C. Ten sice můžete tělu dodat také pomocí tablet nebo kapslí, ale přímá, přírodní forma je vždy nejlepší a nejúčinnější.

Dekorativní rostlina, neobvyklé koření i zdroj plný vitamínů: poznejte citronovou trávu

Citronová tráva patří k nejoblíbenějším ingrediencím zejména v asijské kuchyni. Tamní kuchaři totiž moc dobře vědí, jak dobrá a hlavně zdravá tato tráva je. Znáte tento druh svěžího koření a víte, jaké blahodárné účinky na lidské zdraví má? Zjistěte o citronové trávě co nejvíce. Citronová tráva je na první pohled velmi nenápadná, při prvním ochutnání vás však zaujme svou svěžestí a zajímavou chutí.