Vlastní rajčata si můžete vypěstovat i na balkóně, některé odrůdy zvládne i začátečník

Koupit dnes rajčata v obchodě je možné po celý rok, ale pro mnoho lidí je lákavá představa, vypěstovat si rajčata sami. Ne každý má však zahradu, pro pěstování rajčat ale naštěstí postačí i lodžie nebo balkon. A pokud budete znát základní potřeby rostlin a budete se jimi při pěstování řídit, můžete se brzy těšit z vlastní úrody. Vhodné odrůdy Rajčat existuje mnoho odrůd a samozřejmě ne všechny se hodí i pro balkonové pěstování.

Ovocnáře často trápí choroby stromů, zachránit ovocnou úrodu pomůže hlavně prevence

Ovocné stromy jsou mezi pěstiteli oblíbené zejména kvůli svým plodům, ale poměrně často jim hrozí choroby, před kterými jim je zapotřebí poskytnout co nejúčinnější ochranu. Kdy a jak preventivně působit Nejvhodnějším obdobím, kdy je třeba dřeviny ošetřit speciálním chemickým prostředkem, je ihned zkraje jara. Postřik až v tomto období obvykle postačí, ale pokud již k výskytu choroby došlo, je potřeba postřik provést co nejrychleji po tomto zjištění.

Není radno podceňovat výběr stromů na zahradu. Jenom ty správné přinesou užitek, krásu i praktičnost

Zahrada, to není jenom trávník, nebo záhony. Jsou to také stromy, nebo i keře. Výběr však není radno podceňovat, jelikož jenom správně vybrané druhy budou dlouhodobě k užitku. Hlavní krok výběru je jasný – je třeba si nastavit cíl. Nejprve si ujasněte, co od nových přírůstků očekáváte a kolik do nich hodláte investovat. Potřebujete, aby strom vyrostl co nejrychleji? Potom budete muset investovat do vzrostlejších stromků.

Malý krtek dokáže nadělat velké škody. Chytře se na něj připravte a krtinám bude konec

Krtci jsou malá zvířata, která mohou za jednu noc vykopat až 20 metrů půdy. Zahrady napadají od časného jara do podzimu a hledají jídlo. Nekrmí se ale našimi plodinami, nýbrž hmyzem, žížalami a housenkami. Mohou zahradě ublížit kopáním dlouhých tunelů a vytvářením krtinců. Podkopávají kořeny rostlin a poškozují je, způsobí jejich vysychání Každý se jich chce zbavit co nejdříve. Je ale třeba mít na paměti, že jsou ohroženi a částečně také chráněni.

Některé běžné květy můžeme přidat do jídelníčku, a získat tak překvapivě cenný zdroj živin

Jedlé květiny mají hned několik výhod. První z nich je na oko patrný estetický efekt. Nejen jedlé rostliny udělají okolí o něco vzhlednější. Další nespornou výhodou je jejich vůně, která je cítit obzvláště na jaře a v létě. Málokdo však tuší, že mnoho dekorativních rostlin má jedlé květy, které mají současně prospěšné účinky na lidské zdraví. Můžete je tak přidat do koktejlů, salátů a dezertů. Již několik okvětních lístků vám poskytne cenné živiny.

Citrusy pěstované v obýváku budou nejen krásnou dekorací, můžete si na nich i pochutnat

V zahradnictví lze zakoupit citrusové stromy i keře, které časem ponesou ovoce. Některé z nich mají v době nákupu na sobě květy, některé již dokonce zrající citrusy. Ač se může zdát, že jde o zvláštní odrůdy, není tomu tak. Pokud o citrusové stromy a keře správně pečujete, lze pěstovat citrusy i v domácích podmínkách. Jak na to? Semena V citrusech existují dva druhy semen, jednosemenná a vícesemenná.

Při sklizni ořechů myslete i na nejmenší detaily. Jinak může celá úroda přijít vniveč

Na zahradách nemusíme pěstovat jenom klasické plodiny, mezi které patří ovoce a zelenina. Je zcela běžné, že na mnoha zahradách jsou i ořešáky. Pokud je tomu i na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se vypořádat se sklizní. Pamatujte, že i drobné chyby mohou rozhodovat. Základem je sledovat, kdy začnou první ořechy padat. V tu chvíli je čas pravidelně chodit a sbírat je. Důvod je jednoduchý.