V červnu přichází čas na výsadbu oblíbených okrasných rostlin i zeleniny

265

Užívat si v létě bohaté úrody zeleniny nebo ovoce? Tak to si žádá trošku uspíšit zahradní práce, protože červen je posledním měsícem, ve kterém lze vysadit některé druhy, aby stihly dozrát na sklonku léta. V tuzemských podmínkách se totiž nemůžeme spoléhat na teplý podzim, s koncem prázdnin se může ochladit a veškeré úsilí pak přijde vniveč. Jaké druhy jsou ideální pro výsadbu v průběhu června? Začíná poslední kolo sázení! V jednom kole Jak si užít léto na zahradě? Jedině pořádným zápřahem v červnu, protože tento měsíc patří mezi nejvytíženější, co se týče zahradnických prací. Už je to několik týdnů, co se vegetace probudila ze zimního spánku.

Příliš tvrdá půda ovlivňuje růst rostlin. Řešením je mulčování a pravidelné kypření

112606

Tvrdá půda způsobuje na zahradě jen problémy. Velmi tím ovlivníte růst rostlin i kvalitu půdy na svých záhonech. Změkčení půdy je skvělým způsobem, jak zlepšit její kvalitu a zajistit, že všechny rostliny nádherně porostou. Existuje hned několik způsobů, jak se o tento proces můžete postarat. A všechny jsou zadarmo, takže se nemusíte obávat žádných nákladů navíc. Organická hmota Jedním ze způsobů, jak změkčit půdu, je přidáním hnojiv. Organické hnojivo je úžasným způsobem, jak toho dosáhnout. Využít k tomu můžete domácí kompost nebo hnůj. Obojí jednoduše zapracujte do horních 15-20 cm půdy a vložte tam vrstvu asi 2-3 cm.

Křenový postřik ochrání stromy před chorobami a škůdci

3169

Křen používáme většinou v kuchyni, kde pokrmům dodá intenzivní pikantní chuť. Je ale také velmi zdravý. Lze ho použít jako přírodní antibiotikum, a to nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Má antibakteriální a fungicidní vlastnosti, které zahrada a zejména ovocné stromy ocení. Křenový postřik, který si snadno připravíte, ochrání sad před chorobami a navíc odpudí komáry a klíšťata. Ekologické prostředky jsou velmi oblíbené Stále více zahradníků dává přednost přírodním prostředkům před chemickými, jelikož jsou šetrnější k životnímu prostředí i k samotným rostlinám. Vyplatí se vyzkoušet postřik na ovocné stromy vyrobený z křenu.

Teplé dubnové dny přejí sázení. Pozor je třeba dát na výkyvy počasí

2148943258

V dubnu začínají práce na zahradě naplno. Můžete se konečně pustit nejen do úklidu a příprav, ale také do samotné výsadby nových rostlin. Na druhou stranu si musíte stále dávat pozor na noční a ranní mrazy, které se stále mohou objevit a snadno zničit celou zahradu ještě před pořádným začátkem jara. Poradíme vám, co všechno můžete dělat během tohoto jarního měsíce na zahradě. Připravte půdu na sezónu Jestli jste to již neudělali během března, nyní je nejlepší čas na přípravu substrátu. Projděte si zahradu a odstraňte plevel, který zde přes zimu vyrostl.

Kompost vytvoří přírodní hnojivo a pomůže využít organický odpad

Wooden Composter Full Waste Garden

Kompostování je skvělým způsobem, jak efektivně zpracovat odpad z kuchyně a zároveň získat organické hnojivo. Snížíte díky tomu odpad ve svém domově, budete žít zelenější životní styl a ještě získáte přírodní hnojivo pro své rostliny. Musíte to ale udělat správně. Není na tom nic těžkého, ale potřebujete k tomu vhodné místo, ideálně slunné a dobře odvodněné místo. Vhodná nádoba na kompost Na každý kompost potřebujete vhodné místo i nádobu. Stačí vám jen pár prken stlučených k sobě. Stejně tak v obchodě najdete nejrůznější nádrže na kompostování. Jestli chcete ušetřit, postačí vám pár prken nebo dřevěná paleta.

Kov na dům i kolem něj: Proč zvolit plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely

1335

V dnešní době se stále více lidí rozhoduje pro použití kovových materiálů při stavbě nebo renovaci svých domů. A není se čemu divit. Kov, jako materiál, nabízí řadu výhod, které přispívají k dlouhodobé udržitelnosti, estetice a bezpečnosti našich domovů. V tomto článku se zaměříme na dvě specifické aplikace kovu v kontextu domova: plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely. Plechová střešní krytina: Dlouhodobá ochrana pro váš domov Plechová střešní krytina se těší stále větší popularitě, a to díky svým nezpochybnitelným výhodám. Především je to její dlouhá životnost.

Připravte svou zahradu na letošní sezonu. Jak na to?

2148200417

Teploty stoupají, mrazy pomalu ustupují. Den se prodlužuje, sluníčko svítí. Ideální čas pomalu vylézt ze svých domů a bytů. Kam? Pochopitelně na zahradu. Abyste na ní i letos mohli trávit čas, je třeba si ji na letošní sezonu důkladně připravit. Jak? Začněte s úklidem První, co vás čeká, je úklid. I když jste na ní celou zimu nebyli, věřte, že práce tam bude víc než dost. Najdete tam neshrabané listí, kousky větviček a dalšího organického materiálu. Možná během zimy odumřely i nějaké rostliny, které je třeba také vyhodit. Péči pochopitelně věnujte také svému trávníku, ale i vašemu zázemí.

Křemičitý písek a zahradničení – proč je důležitý pro ekosystémy?

Close Up Woman Shoveling Large Flower Pot

V moderním zahradničení se často setkáváme s výzvou udržitelnosti a ochrany našeho přírodního prostředí. Jedním z materiálů, který se v tomto ohledu stává stále populárnějším, je křemičitý písek. Získejte o něm více informací v následujícím článku. Jaký význam má písek křemičitý? Jemný křemičitý písek hraje klíčovou roli v zahradním ekosystému. Jeho schopnost zlepšit drenáž je zásadní, zvláště v oblastech s těžkými nebo jílovitými půdami. Udržuje kořeny rostlin bez hniloby a chorob. Také napomáhá rovnoměrnému rozložení vody a živin v půdě. Tím podporuje kvalitní růst rostlin.