Kvalitu uskladněných jablek ovlivní kromě teploty a místa také samotná sklizeň

Ať už vám jablka rostou přímo na zahradě, nebo si pro ně musíte zajít do obchodu, či je objednat u svého farmáře, měli byste znát základní pravidla jejich správného uskladnění. Nejvýhodnější je nakoupit jablka právě na podzim, kdy probíhá jejich sklizeň. Jelikož ale mají vydržet celou zimu, jejich uskladnění bystě měli věnovat hodně pozornosti. Sklízejte opatrně Při nákupu jablek vždy zkontrolujte, zda nejsou plody otlučené, podléhají pak rychlé zkáze.

Jak na sklizeň vlašských ořechů – přehledně a prakticky

Jakmile uvidíte první spadané ořechy, je čas na jejich sklizeň. Je dobré popadané ořechy sesbírat, co možná nejdříve, aby zbytečně na zemi nenavlhly a nezačaly plesnivět. To by potom bylo po úrodě. Někdy počasí přeje sklizni, někdy ne a je třeba ořechy pak dosušit v domácích podmínkách, což vás bude stát trochu úsilí i času, ale vyplatí se to.

4 tipy, jak připravit zahradu na zimu

Podzim je ideální doba na generální úklid vaší zahrady. Čas, kdy je třeba odstranit odumřelou vegetaci, shrabat listí, uklidit kůlničku na nářadí, vyčistit skleník a zazimovat citlivé rostliny. Může se zdát, že je toho mnoho, ale nezapomeňte, že několik hodin, které budete věnovat úklidu na podzim, vám dá náskok, až přijde jaro. Navíc tyto 4 další tipy budou velmi užitečné: Umyjte okna skleníku Taky vám okna skleníku jako by zešedla?

To nejlepší z přírodní lékárny aneb je čas zasadit česnek

Česnek je jednou z nejsilnějších přírodních léčivek, a to nejen svým odérem. V minulosti byl považován za posvátnou rostlinu. Římští vojáci si při pochodech dávali stroužky česneku do bot proti plísním. Posiluje imunitu, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje tak kornatění tepen, pročišťuje cévy a tím prospívá i srdci. Podporuje trávení, působí proti nadýmání a ničí parazity ve střevech.