Vypěstujte si vlastní špenát klidně na parapetu. Je nenáročný a ohromně zdravý

Toužíte po vlastní zahradě, kde byste si vypěstovali svoji zdravou zeleninu bez chemických látek a pesticidů? Bohužel čím dál více lidí o vlastní zahradě pouze sní. Většinou se jedná o lidi, kteří bydlí v bytě a nemají finanční prostředky na to, aby nějaký dům koupili. Možná to jsou také jiné důvody, proč nemají zahradu, ale touží si pěstovat svoji zeleninu.

Krásná a zdravá zahrada je pastvou pro oči každého zahrádkáře

A právě o takovou zahradu musí každý pěstitel řádně pečovat, jinak by to prostě nešlo. Každá rostlina potřebuje jinou péči a je také zásadní umět bojovat proti škůdcům, ať už preventivně, nebo aktivně. Používané kupované prostředky jsou chemické a nejsou vhodnou volbou pro zeleninu, ale ani domácí mazlíčky, kteří je mohou pozřít.

Rostliny vytváří v domovech útulnou atmosféru, a některé dokonce zlepšují náladu

Po dlouhé zimě se vždy těšíme na jaro, až s sebou přinese plno pozitivní energie, teplo a rozkvetlou přírodu. Mnoho zahrádkářů seje semínka a přemýšlí, co si kam zasadí. Pomozte si při čekání na hezké jaro a pořiďte si jednu z rostlinek, která dokáže zlepšit náladu. Pozitivně na nervový systém může působit jejich barva nebo vůně. Které rostlinky vám tedy udělají radost a přeladí vás na pozitivní vlnu?

Levandule vnese do zahrady kousek Provence a potěší nejen svou vůní

Chcete se pustit do pěstování této nádherné a zároveň prospěšné bylinky s voňavými fialovými květy? Levandule představuje ideální volbu hlavně na slunné stanoviště a pro všechny, kteří si chtějí užít její blahodárné účinky.  Podmínky pro pěstování levandule Pro úspěšné pěstování levandule je nutné vytvořit vhodné podmínky. Preferuje především slunná a teplejší stanoviště, ale existují i méně náročné odrůdy, které si poradí se zimními mrazy. Z pohledu mrazuvzdornosti je nejlepší volbou levandule úzkolistá.

Doba pěstování nemusí být brzy u konce. Ještě v červenci lze zasadit některou zeleninu

V létě, převážně v červenci, se zahrada začíná uvolňovat a vy se zbavujete zbytků zeleniny a také plevele. Pokud máte čas a chuť, vaše pěstování nemusí být u konce. I tento měsíc může být vhodný pro další zasetí zeleniny. Jaká zelenina bude vhodná pro opětovné zasazení? Příprava zeminy Červenec je ideálním časem pro meziplodiny. Jedná o plodiny pěstované mezi hlavními daty sklizně. Je známo, že listová zelenina je pro tento účel dokonalá.

Nachystejte se na podzim a vysaďte si tykve. Budou nejen chutné, ale i hezkou dekorací

Tykev patří k oblíbeným rostlinám mezi zahrádkáři. Rychle roste a nabízí plody různých tvarů. Z takové okrasné tykve lze vyrobit mnoho krásných dekorací. Pěstování tykví není nikterak složité, ale i tak je třeba rostlinám a plodům poskytnout pravidelnou péči. Co stojí za to vědět o pěstování tykve a co dělat, aby plody byly krásné? Tykev: květy a plody Lagenárie patří mezi exotičtější rostliny z rodiny tykví.

Plísni na rostlinách přeje vlhko, zakročit je třeba co nejdřív

Plíseň je po roztočích a pylu nejčastější příčinou alergií. Velmi rychle se rozrůstá, takže pokud ji zahlédnete, jednejte rychle. Plíseň se tvoří hlavně ve vlhkých místnostech v domě, ale vidět ji můžete také na svých květinách, které pěstujete doma na parapetě.  Plíseň se častěji tvoří v zimě, když se k rostlinám dostává méně světla Vytváří na půdě bílý povlak, ale může zakořenit i hlouběji.

Pokud máte vlastní zahrádku, určitě si vypěstujte jednoduché, ale velmi zdravé plodiny

Jaké plodiny byste měli pěstovat na své zahrádce a proč? Které z nich jsou ty nejlepší, nejzdravější a nejcennější pro lidské zdraví? Nemusíme kupovat jen produkty z dovozu, máme plno bylinek a plodin, které si snadno vypěstujeme na naší zahrádce anebo koupíme od českých zahrádkářů. Pojďme se společně podívat, které poklady bychom neměli zapomenout vysadit. Lněná semínka Výsev lněných semínek na zahrádce může zcela nahradit chia semínka, která kupujeme z dovozu.