Zahradu mohou zdobit i netradiční květy. Cuketa překvapí svou vůní, juka vnese kousek středomoří

Říkáte si, že cuketa je užitkovou rostlinou, která se primárně nepěstuje pro květy, ale zahradníci ji sejí zejména pro chutné, podlouhlé plody plné vitaminů? To máte samozřejmě pravdu, cuketa je především oblíbená zelenina. Její květy jsou ale tak krásné, okaté, velké, sytě žluté a zajímavé, že cuketa rozhodně neplní pouze funkci užitkové rostliny, ale také při svém kvetení slouží jako okrasná rostlina.

I na ten nejmenší balkon se vejde malá zahrádka. Rajčaty a bylinkami možnosti ale nekončí

Mrzí vás, že byt, ve kterém bydlíte, nenabízí možnost pěstování užitkových rostlin ani na malé zahrádce? Pokud máte alespoň malý balkon, nezoufejte, máte vyhráno! Jak již napovídá nadpis článku, pokud víte jak na to, můžete pěstovat oblíbené užitkové rostliny na balkoně v květináčích. A nemusíte se spokojit pouze s rajčaty, paprikami či okurkami. Pěstovat můžete také mnoho bylin, ale i ovoce jako jahody nebo brusinky. Že je to klasika a přáli jste si něco víc? Žádný problém.

Malá bylinková a zeleninová zahrádka se vejde i na balkon. Sázet začněte hned na jaře

Pokud nemáte zahradu, a přesto chcete pěstovat alespoň část vlastní úrody, nezoufejte. Balkon vám poslouží jako malá zahrada, na které vám vyroste kdejaká plodina i rostlina. Které rostliny je nutné vysadit hned na začátku jara, abyste si mohli užívat sezónu plnou dobrého a zdravého jídla? Základní ingredience každé kuchyně Chcete si na balkon vysadit ty nejzákladnější ingredience každé české kuchyně? Pak by vám neměl chybět kousek čerstvé listové petržele. Té se zvlášť na jaře velmi daří.

Zelenina z vlastní zahrádky je nejchutnější. Při sázení je ale dobré pamatovat na několik pravidel

Při pěstování zeleniny si musíte dát pozor, jaké produkty dáváte vedle sebe. Některé druhy plodin se vedle sebe nesnesou nebo dělají neplechu a jeden druhému může způsobit, že nebude mít plody chutné nebo dostatečně velké. Pěstování zeleniny může být zábava, ale musíte se naučit určitá pravidla.

Nevzdávejte se ani v zimě čerstvé zeleniny. Začátek podzimu je ideální pro nové sázení

Mnoho zahrad nyní nabízí hojnost ovoce a zeleniny ke sklizni, zavařování a vychutnávání. Sklizeň zaměstnává všechny zahradníky a výsev nových semen je to poslední, na co v tomto období myslí. Ale i červenec a srpen jsou skvělými měsíci pro výsadbu plodin, z kterých se budete těšit i během zimy. Zde jsou tipy na některé z nich. Co je zimní zahradničení? Možná jste termín zimní zahradničení ještě neslyšeli.

Zbavovat se shrabaného listí je velká chyba. Nechte ho na zahradě, na jaře budete nadšení

Na podzim má každý zahrádkář jasný úkol. Shrabat celou zahradu a zbavit se všeho podzimního listí je velká práce, avšak je to důležité, aby zahrada před zimou byla uklizená. Vyhazujete popadané listí, nebo ho dokonce pálíte? Využijte ho na maximum! Mnoho lidí, kteří žijí v domě se zahradou, mají na své zahradě vedle květin a zeleniny také pár ovocných stromů. Právě listnaté stromy na podzim opadají a tvoří po celé zahradě hromady listí.

Podzimní kuchyně se neobejde bez oblíbené dýně. Nejcennější částí jsou ovšem semínka

Nádherná podzimní výzdoba i ty nejchutnější recepty. Dýně jsou snad všude kolem nás, především na podzim. Pokud i vy milujete recepty z dýní, pak určitě uvítáte i informace o semínkách. Nevyhazujte je a využijte na maximum! Z dýní se připravují polévky i hlavní chody Podzimní kuchyně je snad plná dýňových receptů. Ať už se rozhodnete, že malé dýně upečete, nebo z nich připravíte chutnou krémovou polévku, všechny tyto recepty jsou oblíbené v každé české domácnosti.

Těšte se z bohaté úrody každý rok. Stačí dodržet jednoduchá pravidla při pěstování

I na malé zahrádce můžete mít úrodu, jakou vám budou závidět sousedé s mnohem větším pozemkem. Vypěstujte si vlastní zdravou zeleninu a ovoce a přečtěte si tipy, jak na bohatou úrodu pohodlně a rychle a za pomoci domácích prostředků, které přírodě neuškodí. Sklizeň bude bohatá a vy budete mít zásobu na celou zimu. Některé druhy zeleniny nemůžete vysazovat vedle sebe Pro některé druhy zeleniny není dobré, abyste je sázeli vedle sebe.