Při zpracování pórku lze využít bílou část i zelené listy

Bunch Fresh Organic Leek Shelve Ina Market Vegetable

Pórek patří do každého správného vývaru. Tato zelenina má tak bohatou nutriční hodnotu, že by se na jídelníčku měla objevovat mnohem častěji. Přestože obvykle používáme jen bílou část pórku, zpracovat se dají i zelené listy. Celá zelenina je totiž plná živin, vitamínů s antioxidačním potenciálem a minerálů důležitých pro zdraví. Kromě vitamínů C, A, E, K a skupiny B v něm najdeme železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor, sodík a zinek. Pórek je velmi zdravá zelenina Léčivé účinky pórku znali lidé už ve starověku. Naše prababičky ho zase používaly k léčbě těžko se hojících ran a při revmatických bolestech.

Podzimní zavařování: nachystejte si sezónní dobroty, které přijdou vhod nejen v zimě

Sweet Pickled Pears Jar With Spices

Podzim je obdobím hojnosti, stromy plné ovoce a zahrady plné zeleniny. Chcete-li co nejlépe využít tuto sezónní odměnu a vychutnat si chuť podzimu po celý rok, zvažte výrobu zavařenin. Zavařeniny nejen zachycují podstatu sezóny, ale také jsou promyšlenými dárky pro blízké. Kořeněná jablečná marmeláda Ingredience: 3 kg jablek (směs sladkých a kyselých odrůd) 1 šálek hnědého cukru 1 šálek krystalového cukru 2 lžičky mleté skořice 1/2 lžičky mletého hřebíčku 1/2 lžičky mletého muškátového oříšku 1/4 lžičky soli 1 lžička vanilkového extraktu Instrukce: Jablka oloupejte, zbavte jádřince a nakrájejte na plátky. Plátky jablek vložte do pomalého hrnce nebo velkého hrnce.

Zelí na snídani, oběd a večeři: Proč je to jedna z nejjednodušších plodin

Cabbage Head Growing Vegetable Bed

Zelí, tato skromná a často opomíjená zelenina, je v kuchyni mnohem univerzálnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Tato nenáročná plodina nabízí širokou škálu výživných látek, je dostupná po celý rok a může být připravena mnoha různými způsoby. Zde je několik důvodů, proč by zelí mělo být vaší jídlem od snídaně až po večeři a proč je považováno za jednu z nejjednodušších a nejflexibilnějších plodin k použití. 1. Výživová hodnota: Zelí je bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, ale nízké na kalorie, což z něj dělá ideální potravinu pro každodenní konzumaci.