Meruňky patří do jídelníčku pravidelně. Chutnají čerstvé i sušené

Apricot Fruit Tree With Leaves Side View

Meruňky patří mezi oblíbené druhy ovoce, po kterých se vyplatí sáhnout nejen v případě, že vás trápí nějaký zdravotní problém. Můžete si je koupit v obchodě nebo je vypěstovat na zahradě. Získáte tak studnici spousty vitamínů, které se budou hodit pro vaše tělo. Meruňky můžete jíst i ve větším množství, ale dávejte si pozor, protože nejsou vhodné k masu. Pokud je ale budete jíst pravidelně, můžete si například upravit hladinu krevního tlaku. Co jsou vlastně meruňky zač? V meruňkách najdete biologicky aktivní látky. Podle toho, jakou mají barvu, takové množství betakarotenu v nich najdete.

Nejpopulárnější exotické ovoce skvěle chutná a je plné vitamínů

Mango

V dnešní době je díky globalizaci a lepší dostupnosti potravin z celého světa snadné objevovat nové a exotické chutě. Exotické ovoce, které se dříve nacházelo pouze na vzdálených místech, je nyní běžně dostupné v mnoha obchodech a supermarketech. Tyto exotické plody nejenže chutnají skvěle, ale také přinášejí do vaší stravy různorodost a výživné látky. V tomto článku se podíváme na několik nejpopulárnějších exotických ovoce, které stojí za to vyzkoušet. 1. Mango: Mango je jedním z nejoblíbenějších exotických plodů na světě. Má sladkou a šťavnatou chuť s lehkým nádechem exotických tropických ovocí.

Ovoce v zimě doplní vitamíny a dodá tělu potřebnou energii

Healthy Breakfast Concept With Fruits

Zima může být pro mnohé lidi náročným obdobím, pokud jde o zachování zdravé stravy a dostatečného příjmu vitamínů a minerálů. Všichni víme, že ovoce je důležitou součástí vyvážené stravy, ale v zimě může být snadné upadnout do pokušení jíst více těžkých a kalorických jídel, která mohou být méně zdravá. Proč je však důležité jíst ovoce i v zimě? V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste měli do své zimní stravy zařadit ovoce. 1. Zásobárna vitamínů: Ovoce je bohatým zdrojem vitamínů, které jsou v zimě nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a udržení zdraví.

Exotické ovoce obohatí jídelníček o netradiční chutě a zdravé složky

Summer Tropical Fresh Fruits Flat Lay Healthy Table Setting Concept

Exotické ovoce z různých koutů světa získává stále větší popularitu a stává se nedílnou součástí mnoha stravovacích režimů. Existuje několik důvodů, proč byste měli zahrnout exotické ovoce do svého jídelníčku, a to nejen pro jejich vynikající chuť, ale také pro zdravotní výhody, které mohou nabídnout. V následujícím článku se podíváme na několik důvodů, proč byste měli začít jíst exotické ovoce. 1. Bohatství výživných látek: Exotické ovoce často obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné.

Arónie chutná ptákům v krmítku, oceníme ji však i my sami

Chokeberry Aronia Melanocarpic Wooden Table

Mnozí považují plody temnoplodce za krmení pro drobné ptactvo. Ptáčci jej sice milují, ale užitek přináší také lidem. Dokonce více než to, řadí se mezi superpotraviny, které si může každý vypěstovat zdarma sám. Zázračné vlastnosti tohoto ovoce byly známy už v dávných dobách, ve starověku bylo oblíbené u severoamerických indiánů, kteří využívali jeho léčivých vlastností. Černé plody arónie léčí vysoký krevní tlak, ale také snižují riziko infarktu nebo Alzheimerovy choroby. S čím si ještě temné plody poradí? Pokladnice vitamínů a antioxidantů Plody, které jsou podobné borůvkám, jsou nadité vitamíny a antioxidanty, které likvidují volné radikály v těle.

Ostružinová tinktura posílí imunitu. Je chutná a snadno si ji připravíme doma

Blueberry Infused Water Glass Mug

S ručně připravenou ostružinovou tinkturou se péče o imunitu stane potěšením. Jedná se o tinkturu, která je chutná a zdravá zároveň. V přírodní medicíně se považuje za účinné a osvědčené řešení při mnoha onemocněních. S čím pomáhá ostružinová tinktura Existuje přes 100 druhů ostružin, které obsahují nejen velké množství vitamínu C, hořčíku, vápníku a železa, ale také vitamínu B6, dále vlákninu a fosforovou sůl. Jsou mimořádně chutné a navíc mají příznivý vliv na zdraví a správné fungování těla. Seznam zdravotních vlastností je ale poměrně dlouhý, například podporuje správné fungování oběhového systému.

Jediné jablko denně dodá tělu velkou porci zdraví

Portrait Blonde Woman Holding Apple

Jablka známe červená, žlutá nebo zelená. Mohou být sladká, ale také kyselá. Patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce a můžete si je koupit po celý rok. Najdete je v mnoha zahradách a úrody mohou být opravdu velké. Můžete si je dát nejen syrová, ale také použít do různých dezertů. Jablka jsou vhodná také k nastrouhání a zamrazení. A co udělá s vaším tělem jedno jablko denně? Jablka jsou vitaminovou bombou V jablkách najdeme mnoho vitaminů, minerálů a dalších živin, které naše tělo potřebuje. Podpoří nejen imunitu, ale také fungování různých orgánů. Díky jablkům se můžete zbavit nachlazení i horších onemocnění.

„V letáku lákáte na ovoce ve slevě, ale žádná cenově výhodná jablka tu nemáte,“ naštvala jsem se v obchodě

Red Apple Basket

Vždycky nás do toho obchoďáku nějak dostanou. Když člověk vidí ty akce, snížené ceny a možnosti výhodných nákupů, nakonec neodolá a vyrazí. Realita však bývá trochu jiná, než na stránce letáku. Minulý týden jsem si procházela leták nedalekého supermarketu a všimla jsem si akce na jablka. Byla to skvělá nabídka – jablka za poloviční cenu. Rozhodla jsem se, že půjdu a nakoupím. A nejenom jablka. V akci mělo být i další ovoce a nějaká ta zelenina. No, kdybych věděla, jak to dopadne, zůstala bych radši sedět doma. Když jsem dorazila do supermarketu, šla jsem rovnou k oddělení ovoce a zeleniny.