Zavařeniny jako od babičky. Vyzkoušejte naše tipy a nachystejte si zásobu na zimu

Snad každá hospodyně ve své domácnosti má recept od své maminky nebo babičky na správný postup na přípravu zavařeniny nebo marmelády. Víte i vy, jak takové pokrmy připravit? Zužitkujte letní úrodu a připravte si zásobu na zimu. Zakonzervované zavařeniny, ovocné marmelády i ostatní plody ze sezónní úrody vám dodají dostatek zásob na zimní dlouhé dny.

Citron pečuje o zdraví i zvenku. Vsaďte na jeho zkrášlující účinky

Citron je skvělé ovoce, které můžeme použít na přípravu nepřeberného množství nápojů. Skvěle se hodí k okyselení omáček, k rybám, k osvěžení čaje a dalších nápojů, na přípravu sirupů a jiných úžasných pochutin. Ideální je ale také k použití jako čističe domácnosti – i zde nám může pomoci v případech, kdy už si jednoduše nevíme rady. Tak například odstraňuje barvivo některých jiných potravin z plastového krájecího prkénka. Taktéž pohlcuje pachy a mnohé další.

Pochutnejte si na vlastních mandarinkách. Vypěstovat je zvládnete i v obýváku

Mandarinky jsou jedním z nejoblíbenějších a nejchutnějších citrusových plodů, jaké kdy můžete mít, a dnes vám ukážeme, jak pěstovat mandarinky v květináčích, abyste si je mohli užívat po celou sezónu. Pěstují se poměrně snadno za předpokladu, že je dostatečně teplé počasí, že jim poskytnete dobrou půdu a přiměřené množství slunce. Jak mandarinky zasadit? Mandarinky lze zasadit přímo do půdy anebo do květináče či podobné nádoby. Výběr je jen na vás.

Jahody patří k letnímu mlsání, dokonale se ale postarají i o naši krásu

Jahody jsou dokonalým ovocem, které milujeme všichni. Ať už děti, či dospělí, rádi si na svěžích jahodách pochutnáme. Lze z nich připravit dokonalý dezert, bublanina, ale i zmrzlina na osvěžení. A pokud si připravíte nápoj z jahod a jablečného octa, získáte tekutinu nabitou vitamíny a dalšími prospěšnými látkami. Jahody však lze použít i jako přísadu ke zlepšení vaší krásy. Můžete z jahod vytvořit masku, která zvláční pokožku a vyživí ji.

Milovníci exotiky si mohou vypěstovat vlastní banánovník, který se stane neobvyklým doplňkem interiéru

Pěstování banánovníku je v posledních letech stále více populární. Tato krásná a exoticky vypadající rostlina může být umístěna uvnitř v nádobě a fungovat jako běžná pokojová rostlina. Skvěle se jí však bude dařit také na terase, v zimní zahradě nebo ve velkém skleníku. V některých případech může být zasazena i na vhodném místě přímo v půdě. Jak se o banánovník správně starat a co udělat pro získání vlastních domácích banánů? To se dozvíte v tomto článku.

Zařiďte si na balkoně malou zahrádku. Tyto druhy zeleniny či ovoce si zde vypěstujete

Ne každý má to štěstí mít krásnou a velkou zahradu, na které si může vypěstovat jak ovoce, rostliny, tak i zeleninu. Pokud máte ale balkon, jistě ho k pěstování využijte! Jedná se o součást bytu, která nemusí sloužit pouze pro mokré oblečení. Zařiďte si malou balkonovou zahrádku a mějte zdravé ovoce a zeleninu i vy. Jaká zelenina a ovoce lze pěstovat na balkoně?

Mlsejte zdravě. Rozinky jsou nejen chutné, jejich obsah prospěšných látek překvapí

Rozinky neboli hrozinky jsou plody révy vinné, upravené sušením, které se takto konzumují už od pradávna. Nejčastěji jsou používány v pekárnách i v domácích podmínkách k pečení závinů, koláčů a dalších sladkých jídel. Své využití však najdou také při vaření, kdy jsou například součástí některých omáček nebo asijských pokrmů. Fungovat však mohou samy o sobě také jako zdravá svačina, která je nejen chutná, ale rychle dodá energii.

Zázračné žluté ovoce prospěje nejen zdraví a kráse, šikovné hospodyňky znají jeho další využití

Všichni víme, že citron má pro naše zdraví blahodárné účinky. A to jak na pokožku, tak na celkové zdraví. Dokáže zatočit s akné i detoxikovat tělo. Věděli jste ale, že ho můžete využít i k bělení nebo jako repelent proti otravnému hmyzu? Citron jako čistič Citron poslouží jako víceúčelový čistič. Stačí oloupat citron, nalít 150 mililitrů octa do rozkrájeného citronu a nechat odležet přes noc.