K létu patří šťavnatý meloun. Dopřát si ho bez obav mohou i diabetici

Meloun je ovoce s vysokým glykemickým indexem, proto byl dosud vyřazován z jídelníčku diabetiků a lidí, kteří bojovali s nadváhou. Nedávné studie však ukázaly, že vypočtená hodnota pro meloun je nižší, než bylo dosud uváděno. Co je glykemický index Pokud má potravina vysoký glykemický index, znamená to, že se po snědení rychle tráví a rychle uvolňuje cukry do krve, což je škodlivé pro naše tělo.

Zajistěte si už na jaře bohatou úrodu jahod. Nejlepší čas pro hnojení je právě teď

Omamně voní, sladce chutnají a jsou symbolem léta. Jahody prostě nemohou na zahradě chybět, stejně jako ve zmrzlině nebo v letních dezertech. Domácí ovoce k tomu chutná naprosto báječně a máte jistotu, že neobsahuje pesticidy nebo jiné chemické látky. Jahody se navíc hodí k pěstování na zahradě, na terase i na balkoně, nejsou totiž náročné na péči, ale potřebují určitou pozornost, aby byla úroda bohatá. Keříky se vyplácí zahnojit na jaře, aby byla bohatá sklizeň.

Sladké maliny vyrostou na každé zahradě. Za jednoduchou péči se odmění spoustou šťavnatých plodů

Maliny mají mnohá využití. Dají se jíst syrové, připravují se z nich zavařeniny a tinktury nebo se jimi zdobí dezerty. I proto se vyplatí mít na zahradě vysazeno pár malinových keřů, které vás budou tímto sladkým ovocem zásobovat. Jak maliník zasadit a jak se o něj starat? Na zahradu ho lze umístit už v březnu. Vyberte zdravé sazenice Pokud se pro maliník chystáte do zahradnictví, vyplatí se jeho nákup pečlivě zvážit.

Léto volá po osvěžení. Meloun a okurka je to nejlepší, co si v teplých dnech dopřát

V létě přichází čas dozrávání sezónního ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na spoustu vitaminů a dalších pro tělo důležitých látek. A právě to je jedním z hlavních důvodů, kvůli kterým bychom neměli zapomínat na jejich konzumaci. Velmi přínosná je konzumace melounu a okurek, které nám zároveň dodají v létě tolik potřebnou vodu a samozřejmě příjemné osvěžení. Proč byste se měli v létě zaměřit zejména na konzumaci melounu a okurky, se dočtete v tomto článku.

Jablečnou masku na tři způsoby si pleť zamiluje. Získá potřebnou hydrataci a svěží vzhled

Jablka jsou velmi oblíbené ovoce, které je k dispozici po celý rok. Obsahuje mnoho vitaminů a antioxidantů. Díky tomu do svého těla dostanete všechno potřebné. Co všechno si můžete udělat z jablek? Nemusíte se omezovat pouze na konzumaci, využít je můžete také na výrobu pleťových masek nebo masek na vlasy. Ukážeme si, k čemu se jablka hodí a proč se vyplatí je mít v zásobě. Proč tolik milujeme jablka? Účinky jablek jsou legendární.

Přírodní síla citrusů vás po zimě postaví na nohy. Kombinace citronů a pomerančů nakopne organismus

Jsou doslova zimním darem, i když je lze zakoupit v průběhu celého roku. Na sklonku zimy jsou citrusy podle mnohých odborníků nejlepší, byť dozrávají v oblasti Středomoří už od prosince. V tomto období jsou čerstvé, mají intenzivní chuť a nejvyšší obsah vitamínů. Citrusy napomáhají posílit imunitu i zlepšit trávení. Jaké další benefity přináší a proč je právě nyní konzumovat ve velkém? Proč jíst citrusy Různé druhy citrusů bývají po jablkách a banánech nejoblíbenější.