Jablko je plné vitamínů, do jídelníčku patří pravidelně

Red Apples Wooden Surface Fresh Fruits

Jablka. Toto tuzemské ovoce patří mezi nejzdravější, ne nadarmo se říká, že se v jablku skrývá celá lékárna. Podle odborníků jedno jablko denně pomáhá harmonizovat trávení a je lékem proti cholesterolu i vysokému krevnímu tlaku. Jablko je symbolické i z hlediska královské moci, plodnosti a například v křesťanské tradici je znakem pokušení, chtíče a hříchu. V novodobé kultuře se stalo jablko symbolem hudby a moderních technologií. Co ještě nevíte o jablku? Jablkem ke zdraví a dlouhověkosti Levná, přitom plná zdraví.

Při konzumaci mandarinek je třeba dbát na hygienu a možné zdravotní komplikace

79028

Mandarinky jsou nejoblíbenější hlavně o Vánocích. Milujeme je kvůli tomu, že se rychle loupou, jsou sladké a šťavnaté. I když se doporučuje jíst je kvůli mnoha vitamínům a dalším důležitým složkám, konzumace mandarinek může mít pro někoho nepříjemné zdravotní následky. Pozor na bakterie Každé ovoce nebo zelenina zakoupené v obchodě – bez ohledu na původ – by se měly důkladně umýt, toto doporučení se nám opakuje od útlého věku. Mnoho lidí ovšem předpokládá, že to u mandarinek nemá smysl, protože slupka s nečistotami skončí v koši. Žádné tvrzení však není dál od pravdy.

Bílá slupka na citrusech je vhodná ke konzumaci. Je zdravá stejně jako samotné ovoce

38546 (1)

Pomeranče a mandarinky jsou oblíbeným podzimním a zimním ovocem. Přidání mandarinek do jídelníčku je velmi dobrý nápad, protože mají příznivý vliv na zdraví. Pokud ale chcete z mandarinek mít co nejvíce živin, je dobré je konzumovat i s bílou slupkou. Neznámé albedo Oloupáním mandarinek a pomerančů se obvykle zbavíme nejen pomerančové kůry, ale také bílých částí, které jsou pod ní. Tato bílá slupka má svůj název – albedo. Bílá slupka těchto citrusů je tlustá, hořká a neláká ke konzumaci, ale ukazuje se, že je dobrá pro zdraví. Je bohatým zdrojem živin a měli bychom jíst ovoce spolu s ní.

Třešňové stopky obsahují prospěšné látky. Můžeme z nich připravit zdravý nálev

Fresh Ripe Sour Cherry Hanging Cherry Tree Orchard

K teplému období patří koupání, sluníčko a také sběr letního ovoce. Třešně mezi letní ovoce bezesporu patří. Bohužel ceny za tyto lahodné plody lámou každým rokem rekordy. Jak ale z třešní využít opravdu co nejvíce? Možná jste to nevěděli, ale také stopky třešní se dají spotřebovat. Poradíme, jak z nich připravit zdraví prospěšný nálev. Třešně a jejich blahodárné účinky Třešně dozrávají v období od konce května do začátku srpna. Třešně se globálně dělí do tří odrůd dle doby zrání na rané, střední a pozdní třešně. Druhy tohoto ovocného stromu se také liší barvou a velikostí listů, ale také plodů.

Meruňky patří do jídelníčku pravidelně. Chutnají čerstvé i sušené

Apricot Fruit Tree With Leaves Side View

Meruňky patří mezi oblíbené druhy ovoce, po kterých se vyplatí sáhnout nejen v případě, že vás trápí nějaký zdravotní problém. Můžete si je koupit v obchodě nebo je vypěstovat na zahradě. Získáte tak studnici spousty vitamínů, které se budou hodit pro vaše tělo. Meruňky můžete jíst i ve větším množství, ale dávejte si pozor, protože nejsou vhodné k masu. Pokud je ale budete jíst pravidelně, můžete si například upravit hladinu krevního tlaku. Co jsou vlastně meruňky zač? V meruňkách najdete biologicky aktivní látky. Podle toho, jakou mají barvu, takové množství betakarotenu v nich najdete.

Nejpopulárnější exotické ovoce skvěle chutná a je plné vitamínů

Mango

V dnešní době je díky globalizaci a lepší dostupnosti potravin z celého světa snadné objevovat nové a exotické chutě. Exotické ovoce, které se dříve nacházelo pouze na vzdálených místech, je nyní běžně dostupné v mnoha obchodech a supermarketech. Tyto exotické plody nejenže chutnají skvěle, ale také přinášejí do vaší stravy různorodost a výživné látky. V tomto článku se podíváme na několik nejpopulárnějších exotických ovoce, které stojí za to vyzkoušet. 1. Mango: Mango je jedním z nejoblíbenějších exotických plodů na světě. Má sladkou a šťavnatou chuť s lehkým nádechem exotických tropických ovocí.

Ovoce v zimě doplní vitamíny a dodá tělu potřebnou energii

Healthy Breakfast Concept With Fruits

Zima může být pro mnohé lidi náročným obdobím, pokud jde o zachování zdravé stravy a dostatečného příjmu vitamínů a minerálů. Všichni víme, že ovoce je důležitou součástí vyvážené stravy, ale v zimě může být snadné upadnout do pokušení jíst více těžkých a kalorických jídel, která mohou být méně zdravá. Proč je však důležité jíst ovoce i v zimě? V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste měli do své zimní stravy zařadit ovoce. 1. Zásobárna vitamínů: Ovoce je bohatým zdrojem vitamínů, které jsou v zimě nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a udržení zdraví.

Exotické ovoce obohatí jídelníček o netradiční chutě a zdravé složky

Summer Tropical Fresh Fruits Flat Lay Healthy Table Setting Concept

Exotické ovoce z různých koutů světa získává stále větší popularitu a stává se nedílnou součástí mnoha stravovacích režimů. Existuje několik důvodů, proč byste měli zahrnout exotické ovoce do svého jídelníčku, a to nejen pro jejich vynikající chuť, ale také pro zdravotní výhody, které mohou nabídnout. V následujícím článku se podíváme na několik důvodů, proč byste měli začít jíst exotické ovoce. 1. Bohatství výživných látek: Exotické ovoce často obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné.