Banány mohou vydržet čerstvé mnohem déle. Stačí využít osvědčené triky

Banány jsou ovoce, které milují snad všichni. Jsou velmi chutnou svačinkou, která se vejde do každého batonu, hodí se například do dezertů, jsou vynikající polité čokoládou nebo zapečené. Banány jsou ale ovoce, které se umí velmi rychle kazit, a proto je potřeba vědět, jak je skladovat, abyste si jejich chuť mohli vychutnávat o něco déle. Jak uchovat banány čerstvé? Existuje hned několik rad, jak udržet banány čerstvé.

Granátové jablko předejde nachlazení i problémům se srdcem. Na podzim je pro něj nejlepší doba

Superovoce, které posílí imunitu a cévní systém? Seznamte se s granátovým jablkem, které v tuzemsku není příliš oblíbené a bývá používáno často jen pro okrasu obložených míst nebo speciálních dezertů. Toto ovoce si však může dopřát doma úplně každý, stačí vědět, jak jej konzumovat, a užívat si výhod, které nabízí. Jedná se totiž o ovoce nabité vitamíny a antioxidanty, které posílí zdraví v době respiračních a virových onemocnění!

Hrušky jsou jedním z nejlepších zdrojů vlákniny a antioxidantů. Tělo pročistí a vrátí do rovnováhy

Hrušky patří mezi oblíbené ovoce, které najdete na našich zahradách. Jsou skvělé například na bolesti žaludku, ale zbaví vás také jiných neduhů. Tyto plody jsou velmi bohaté na vitaminy A, C a B a najdete v nich rovněž spoustu vlákniny, pro kterou už nebudete muset do lékárny. Hrušky mají velký vliv na náš trávicí systém, jsou lehce stravitelné a hodí se i pro ty, kteří mají citlivý žaludek. Jak mohou hrušky pomoci našemu tělu?

Sušené meruňky pro sportovce i všechny, kdo žijí zdravě: dodejte tělu maximum dobré energie

Sušené meruňky jsou velmi šťavnaté a je to skvělá svačinka, pokud se chystáte na výlet. V jejich složení najdete nejen spoustu vitaminů, ale také dalších složek, které jsou vhodné pro naše zdraví. Meruňky posilují imunitu a také díky nim budete lépe vidět. Usušit si je můžete snadno a rychle a navíc je můžete skladovat i několik měsíců. Meruňky si dopřejte, pokud jste aktivní sportovec Jestli se věnujete sportu, rozhodně by meruňky ve vašem jídelníčku neměly chybět.

Šťavnaté bobule jsou výborné nejen pro výrobu vína. Čerstvé hrozny prospějí lidskému zdraví

Hroznové víno patří mezi symboly podzimu, protože probíhá jeho sklizeň a koná se celá řada událostí spojených s burčákem nebo svatomartinským vínem. Sladké bobule jsou základem vinného moku, ale připravují se z nich také šťávy, tinktury nebo marmelády. Hroznové víno se hodí na zdravou svačinku, ale má také široké využití v lidovém léčitelství. Od nepaměti pomáhá zklidnit trávení, ulevuje od bolesti hlavy včetně migrén nebo pomáhá při řezných zraněních.

Ovoce a zelenina nesmí chybět ve zdravém jídelníčku. Roli ale hraje i jejich barva

O tom, že bychom měli denně sníst alespoň pět kousků ovoce a zeleniny, jsme nejspíš slyšeli už na základní škole. Radí to ostatně i odborníci na výživu, přidávají ale další dodatek – ovoce i zelenina by měly být co nejbarevnější. Denně byste se tak měli snažit sníst alespoň jednoho zástupce z každé skupiny barev. Červená pro zdravé srdce Takovým způsobem svému tělu dodáte optimální spektrum nutričních hodnot. A jaké zdravotní účinky mají jednotlivé barvy?

Sušené švestky budou po ruce po celý rok. Snadno si je připravíte v obyčejné troubě

Větší úroda švestek? Kromě vynikajících povidel a svařených švestek si můžete připravit na zimu zásobu sušeného ovoce. Ze sušených plodů si v sychravém období můžete upéct koláče, připravit kompot nebo nachystat hostům jednohubky v kombinaci se slaninou. Sušené švestky mají dokonce i některé výhody navíc oproti čerstvým. A zatímco v minulosti se sušily švestky na speciálně vyrobených roštech, dnes lze stejného výsledku dosáhnout rychleji v troubě. Jak na to?

Skutečný poklad mezi ovocem: banány jsou nejen lahodné, ale především nabité zdravím

Každé ovoce či zelenina je něčím specifická. I banány v sobě mají vlastnosti, díky kterým bychom je měli pravidelně konzumovat. Obsahují velké množství prospěšných látek a málokteré z nich byste našli v jiném druhu ovoci. Proto jsou banány jedinečným ovocem, které stojí za to pravidelně konzumovat. Proč přesně byste si také vy měli dopřát banány? Zdroj vitaminů i minerálů Banány jsou velmi oblíbeným ovocem zejména pro jejich jemnou a sladkou chuť.