Mšic se můžeme zbavit mechanicky i pomocí osvědčených domácích metod

5034

Napadení rostlin mšicemi je velmi nepříjemná věc, protože kvůli nim můžete přijít o celou úrodu na svých záhonech. Nemusíte přitom vůbec používat chemické prostředky, abyste se jich zbavili. Existuje mnoho přírodních variant, které neublíží rostlinám a pomohou vám s těmito malými škůdci. Nyní si představíme několik domácích produktů proti mšicím. Mechanické metody Tohle není příliš příjemné, ale jedná se o efektivní metodu, pokud je napadení malé. Můžete je jednoduše setřít prsty (v rukavici) nebo pomocí hadříku. Zkusit je můžete také opláchnout silnějším proudem vody. Dávejte si ale pozor, abyste přitom nepřelili rostliny nebo jim vodou nezlomili listy nebo stonky.

Mravence z domova vyžene ocet, jedlá soda nebo skořice

702

Máte doma mravence? Dobrou zprávou je, že tito tvorové u vás doma nepředstavují žádné nebezpečí. Na druhou stranu je jistě doma mít nechcete. V obchodě najdete hodně chemických sprejů na jejich zahubení, ale nic takového používat nemusíte. Pamatujte, že tyto produkty jsou nejen velmi drahé, ale také obsahují nebezpečné látky pro vaše zdraví. Naštěstí můžete využít nespočet domácích metod. Ocet V domácnosti můžete použít směs bílého octa a vody v poměru 1:1, kterou nalijete do lahve s rozprašovačem. Roztok nastříkejte přímo na mravence a také na trasy, po kterých je vidíte nejvíce chodit.

Kunu odpudí zvukové plašiče, dobře fungují také speciální pasti

271

Kuna vypadá jako roztomilé a přátelské zvířátko, avšak patří k nejotravnějším nezvaným hostům. Pokud kuna prchá před chladem, nejčastěji se zabydlí v podkroví, kam se dostane i velmi titěrnými otvory. Pro domácnost je skutečnou nepříjemností – dělá hluk, nepořádek a velmi ráda rozkousává kabely i izolaci. Jak toto malé zvířátko vypudit z domova?  Jak zabránit kuně, aby se u vás usadila? Nejlepší způsob, jak zabránit její návštěvě, je zabránit vniknutí. Mohou vám pomoci vhodná protiopatření. Nejprve utěsněte všechny otvory a mezery v domě, kterými se kuna může proplížit. Rovněž instalujte hustou a silnou síť na okna nebo okapové žlaby.

Křenový postřik ochrání stromy před chorobami a škůdci

3169

Křen používáme většinou v kuchyni, kde pokrmům dodá intenzivní pikantní chuť. Je ale také velmi zdravý. Lze ho použít jako přírodní antibiotikum, a to nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Má antibakteriální a fungicidní vlastnosti, které zahrada a zejména ovocné stromy ocení. Křenový postřik, který si snadno připravíte, ochrání sad před chorobami a navíc odpudí komáry a klíšťata. Ekologické prostředky jsou velmi oblíbené Stále více zahradníků dává přednost přírodním prostředkům před chemickými, jelikož jsou šetrnější k životnímu prostředí i k samotným rostlinám. Vyplatí se vyzkoušet postřik na ovocné stromy vyrobený z křenu.

Past z krabice od mléka polapí na zahradě plzáka španělského

Spanish Slug Arion Vulgaris Is Dangerous Pest Agriculture

Zahrádkaření je příjemnou fyzickou aktivitou pro toho, koho práce na zahradě baví. Můžeme pěstovat okrasné i užitkové rostliny a radovat se ze svých výpěstků. Znamená to dát rostlinám všechno, co potřebují. Kromě vláhy a dostatku živin je to také ochrana před škůdci. Víte, jak se zbavit plzáka španělského? Kdo je to plzák španělský Plzák španělský je invazivní druh nahého plže, který se k nám dostal ze severních oblastí Pyrenejského poloostrova. V Evropě se rozšířil, protože zde nejsou žádní přirození predátoři, kteří by ho likvidovali. Nakonec tato práce zůstala na lidech. Zahrádkáři využívají různých možností, jak se tohoto nepříjemného plže zbavit.

Proti krtkům fungují osvědčené triky našich babiček i moderní metody

610

Krtek na zahradě může natropit velkou neplechu. Odradit ho od pobytu zrovna na vaší zahradě není vždy jednoduché, ale rozhodně to není nemožné. Existuje hned několik metod, které můžete snadno vyzkoušet a většina z nich vás nebudou stát žádné (nebo skoro žádné) peníze. Krtek má na zahradě důležitou roli kvůli provzdušnění půdy a odstranění škůdců, ale zároveň ho tam nemůžete nechat neustále řádit. Klasická metoda našich babiček Plastová lahev na tyčce nevypadá sice na zahradě příliš hezky, ale proti krtkům stále funguje dobře. Jestli nechcete investovat vůbec nic do odstranění krtků ze své zahrady, můžete zkusit právě tento způsob.

Zahradu před hraboši ochrání pasti, bariéra pod plotem nebo samotné rostliny

45524

Hraboši patří mezi škůdce, kteří se mohou snadno objevit i na vaší zahradě. Musíte vědět, jak rychle reagovat a jednat. Když to neuděláte, můžete klidně přijít o rostliny ve všech záhonech. Použít můžete několik metod, které je zaručeně odradí od vašich rostlin a donutí je, aby se přesunuli do zahrad vašich sousedů. A tam si s nimi již nemusíte dělat starosti. Bariéra pod plotem Máte-li možnost, udělejte jim fyzickou bariéru. Podél celého plotu zakopejte asi 30 cm do země mřížky nebo hustý plot. Hraboši se hlouběji nepohybují a přes plot jednoduše neprojdou.

Sršně a vosy můžeme odradit některými vůněmi, hnízdo je vhodné nechat odstranit profesionály

European Paper Wasp With Bees During Daytime

Mezi mnoha druhy hmyzu, které se vyskytují v naší zemi, je jen málo těch, jež vzbuzují takový respekt a strach jako vosy a sršně. Je to způsobeno tím, že často umísťují svá hnízda v blízkosti lidského obydlí a někdy nezvané létají do našich domovů. Setkání s hmyzem může skončit bolestivě a lidé, kteří jsou alergičtí na jejich jed, by se měli mít obzvlášť na pozoru. Pro ně může být bodnutí dokonce smrtelné. Je tento hmyz užitečný? Vosy i sršně se považují za málo užitečný hmyz, který je spojen pouze s nepříjemným létáním a rušením domácího pořádku.