Vyhrajte konečně boj s mšicemi. Tyto přírodní prostředky překvapí svým účinkem

Není vám cizí nekonečný útok mšic na vaši zahrádku? Pak jste tu správně! Pokud se vám nedaří se jich zbavit pomocí běžně dostupných přípravků, máme pro vás řešení. Existují některé přírodní prostředky, které vám pomohou více než koupené postřiky a roztoky. Věděli jste, že vám postačí třeba jen hřebíček, cibule, kopřiva nebo tabák? Tyto metody jsou rozhodně mnohem účinnější, tak hurá na mšice! Jak tyto přírodní produkty použít k tomu, abyste se zbavili mšic?

Otravní komáři často zavítají i k nám domů. Vyžeňte je oblíbenými bylinkami

Dokážete se účinně bránit proti nepříjemným komárům? Ti se objevují hlavně v letních měsících, kdy je teplo a vlhko. Nejvíce jich najdete okolo rybníků, ale rádi se dostávají do bytů a domů i tam, kde voda není. Láká je hlavně ostré světlo, které z bytů vychází. Jak proti nim bojovat, se dozvíte v článku. Komárům vadí intenzivní vůně, vyzkoušejte třeba bylinky Komáry přitahují pachy, hlavně lidský pot a parfémy, proto nepoužívejte voňavou kosmetiku, která by je mohla přilákat.

Mravence ze zahrady i domu vyžene přírodní sprej, na jehož výrobu postačí pouhé dvě ingredience

Nezáleží na tom, kde žijete. Ať už v malém bytě, nebo v domě s velkou zahradou, mravenci si vás téměř jistě najdou. Tito malí škůdci se vplíží kamkoli, kde najdou jídlo, což je bohužel často naše kuchyně. Neplechu však dokáží napáchat i na zahradě. Vzhledem k tomu, že většinou způsobují jen minimální škody, nedoporučuje se používat proti nim chemické prostředky, které ničí přírodu, ale šetrná přírodní řešení. Proto vám přinášíme tip, jak si vyrobit velmi účinný sprej ze slupek citrusů.

Proti komárům ochrání vůně bylinek, domácí repelent odpudí veškerý hmyz

Letní večery lákají nejen ke grilování s přáteli, ale také jsou oblíbeným časem komárů, vos a můr, kteří se chystají na prohlídku. Jestli si chcete užít léto bez obtížného hmyzu, poradíme, jak si vyrobit domácí repelent nebo jak na komáry vyzrát i doma. Jsou to prostředky, které opravdu fungují a nestojí mnoho peněz.

Mravenci dokážou natropit velkou škodu. Z domu je vyženou přírodní šetrné metody

Mravenci jsou pro většinu domácností nepřítelem číslo jedna. Existuje jich několik druhů, které se neváhají vkrást do vašeho obydlí a dostat se k zásobám uskladněným v kuchyni. Jak s nimi efektivně zatočit, aby se již nevraceli? Můžete si pomoci surovinami, které najdete právě v kuchyni. V domácnostech se objevují určité typy mravenců Faraoni jsou mravenci, které v domácnostech najdete nejčastěji. Hnízda mají v mezerách ve dřevě, jež ničí. Mezi další druhy patří mravenci domácí a amazonky.

Na otravné komáry vyzrajete pomocí domácího odpuzovače nebo bylinek. Klidné léto zaručeno

Komáři a jiní zástupci hmyzí říše nemají rádi intenzivní vůně. Proto je dobré si vyrobit takové repelenty a odpuzovače, které budou vonět vám, ale už ne otravnému hmyzu. Jak si vyrobit účinné domácí přípravky za malé peníze a bez chemikálií? Komáry odradí jablečný ocet, ale i jiné domácí prostředky Jak na přírodní odpuzovač hmyzu? Vyzkoušejte následující recept: smíchejte půl sklenice jablečného octa s levandulovým olejem, kterého stačí několik kapek. Doplňte 10 kapkami esenciálního oleje citronely.

Vyhnat nevítané mravence z domu pomohou překvapivě účinné přírodní prostředky

Mravenci patří k velice užitečným druhům hmyzu, starají se o očistu půdy od rostlinných a živočišných zbytků a významně přispívají k jejímu provzdušnění. Pokud se však dostanou do našich domácností, stávají se přítěží a je potřeba je účinně vykázat. Kromě nejrůznějších insekticidních přípravků na chemické bázi však existuje i řada přírodních způsobů, jak problém s mravenci vyřešit. Tea tree olej Tea tree olej neboli olej z čajovníku se v boji s mravenci osvědčil jako velice účinný prostředek, protože jeho výraznou vůni mravenci netolerují.

Rostliny jsou nejlepší zbraní proti otravnému hmyzu. Tyto druhy nejen komáři přímo nenávidí

Věděli jste, že otravného hmyzu se můžete zbavit pomocí rostlin? Jakmile se venku oteplí, otevíráme okna, abychom v domácnosti měli čerstvý vzduch. Pokud ale v každém okně nemáte sítě, přilákáte tak komáry, mouchy, ale i jiný otravný hmyz. Kromě repelentních přípravků do zásuvek můžete proti komárům bojovat i jiným způsobem. A to nejen na parapetu u okna domu, ale i na terase či balkoně. K tomuto kroku vám pomohou rostliny, které zároveň vyzdobí daný prostor.