Bylinky skvěle působí na naše zdraví, jejich vůně má ale také schopnost odpudit otravný hmyz

Konkrétní vůně dokážou odpudit hmyz. Které bylinky působí proti komárům, vosám nebo klíšťatům, kteří nám zejména v létě působí nemalé obtíže? Například vosy a včely nemají rády vůni majoránky, tymiánu, máty a pelyňku. Pokud chcete, aby se vaší zahradní party obloukem vyhnuly, položte na stůl mísu s těmito bylinkami. Vosy nesnáší česnek Proti vosám pomáhá také česnek nebo výtažek z chilli papriček.

Zbavte se konečně všech much i komárů. Ten nejlepší prostředek nabízí sama příroda

Mnozí lidé se domnívají, že je téměř nemožné zbavit se otravných much a komárů. Jejich přítomnost bohužel k létu patří. Dokáží nám pěkně zprotivit nejen prázdniny u vody či v lese, ale také třeba dovolenou u moře. Je všeobecně známo, že ani repelenty nejsou natolik účinné, aby nás těchto otravných malých živočichů zbavily. Nemusíte ale žít v milné představě, že se s nimi nedá nic dělat.

Hlodavci jsou nevítaní návštěvníci našich domovů. Zbavte se jich šetrně, ale natrvalo

Hlodavci patří mezi nezvané hosty, které se všichni snaží dostat z domu nebo bytu. Objevit se mohou z ničeho nic, ale mohou napáchat velké škody. Jsou otravní nejen svou přítomností, ale také zvuky, které vydávají. Myši a krysy najdete hlavně ve stěnách nebo nábytku, který dokážou prokousat. Jestli je máte u vás doma, připravte se na ně tak, aby se již nevracely. Vyzkoušejte osvědčené metody na zahnání krys a myší Hlodavci nemají rádi intenzivní vůně.

Mravenci jsou užiteční v přírodě, na zahradě ale škodí. Zbavte se jich efektivně, ale šetrně

Mravenci se objevují v domovech, ale i na zahradách, především během letního období. Bohužel je tento drobný hmyz velmi obtěžující, protože se vždy vyskytuje ve velkých skupinkách. A jakmile se vrhnou na nějakou plodinu či květiny, je okamžitě po úrodě. Jak je odlákat ze zahrady? Pomocí kukuřičné mouky Pomocí kukuřičné mouky posypte místa, kde se mravenci vyskytují, tak se jich dokážete účinně zbavit. Pokud mravenci pozřou kukuřičnou mouku, v žaludku jim nabobtná a mravenci zemřou.

Obávané mšice mohou zaútočit kdykoliv. Vyzbrojte se proti nim domácími prostředky

Mšice jsou otravný hmyz, který trápí hlavně majitele zahrad a květin. Můžete se připravit na boj proti nim a přijmout opatření, aby vaše květiny nebyly napadené. Mnohokrát se totiž na květiny vrátí, i když si myslíte, že jste se jich zbavili. Poškozují rostliny několika způsoby, vysávají z nich šťávu, a tím se rostliny stávají slabšími.

Zastavte útoky krvelačných komárů pomocí přírodních vůní, přes které se k vám nedostanou

Také vám komár neustále bzučí kolem uší, když chcete posedět s rodinou na zahradě? Nebo vám v noci lítá kolem vaší postele a dychtí po vaší krvi? Máme pocit, že letošní rok je přímo zamořený komáry, kteří útočí dvojnásobnou silou. Zkuste s nimi něco udělat, aby vám neotravovali život. Zkuste vonné oleje Éterické oleje jsou vhodným řešením a zcela účinným v boji proti komárům.

Každý se chce doma zbavit myší. Jde to ale i šetrně, a přitom účinně

Otrávené zrní nebo jiný jed jsou nejčastěji používány k odlákání a usmrcení myší. Ovšem není divu, určitě nikdo z nás doma nechce mít tyto malé škůdce, kteří vlezou všude, do spíže, sklepa nebo na půdu. Někdy je těžké se jich zbavit. Pokud ale chcete být trochu mírnější, můžete vyzkoušet méně drastické metody, například lak na vlasy. Pomůže levandule Jak poznáte, že máte doma myši?