Péče o trávník nekončí ani na podzim. Ta nejdůležitější naopak právě začíná

Aby váš trávník přežil zimu bez jakékoliv újmy, je třeba se věnovat jeho péči přes celý rok, zejména pak na podzim. Víte, jak správně pečovat o trávu na vaší zahradě? A jak ji připravit na první mrazíky? Ještě předtím, než klesne teplota pod bod mrazu, je třeba věnovat čas trávníku a péči o něj. Tuto práci určitě neodkládejte, zejména proto, aby celá zahrada na jaře opět zezelenala.

U sousedů nemusí být trávník zelenější. Postarejte se o svůj tak, aby vypadal jako nový

Trávník by měl vypadat tak, aby ve vás evokoval pocit, že si na něj můžete lehnout a bude vám příjemně. Jestli nevypadá vábně, je žlutý nebo na něm jsou skvrny, musíte trávník obnovit, aby znovu působil jako nově vysázený. Jak toho docílit? Trávník se nejčastěji obnovuje v jarních měsících Jaro je ideálním obdobím, kdy byste se měli pustit do trávníku a jeho obnovy. Po zimě bude velmi poškozený, těžký sníh, déšť a sůl zanechá stopy.

Že je u sousedů tráva vždycky zelenější, už platit nemusí. Vytvořte si dokonalý trávník

Péče o trávník nebyla nikdy žádná věda. Tráva se nechala růst svým vlastním životem a dvakrát týdně se posekalo. Nyní je ale doba pečlivě udržovaných anglických trávníků, jejichž úprava má svá přísná pravidla. Pokud chcete mít kolem domu luxusní zelenou plochu bez jediné chybičky, musíte trávníku věnovat spoustu času, vody a trpělivosti. Vše se vám ale vrátí v podobě husté, sytě zelené a zdravé trávy, po které by byl hřích chodit jinak než naboso.

Posekané trávy ze zahrady bývá velké množství, vyplatí se ji chytře využít

Sekání patří mezi nejčastější údržbu trávy. Možná se vám tato činnost zdá úsměvná, ale pokud nebude prováděna, můžete krásný trávník úplně zničit. Takže je jistě důležité trávník udržovat a pečovat o něj. Když už jsme u toho sekání, vždy vám zbydou posekaná stébla, která s největší pravděpodobností vyhazujete do BIO odpadu. Věděli jste ale, že takovou posekanou trávu lze opětovně použít?

Péče o venkovní dlažbu může být náročná. Odměnou bude její čistota, lesk i spáry bez plevele

Kdo má dům, ten samozřejmě myslí také na zvelebování pozemku okolo něho. Nejenom, že zde vznikne zahrada, ale jsou tu také chodníčky, nebo příjezdové cesty. Ideálním materiálem pro realizaci se stává dlažba. Ta může první měsíce vypadat naprosto dokonale, ale pokud se o ni delší čas nebudeme starat, ukáže nám i svou odvrácenou tvář. Proto je na místě o dlažbu dbát, čistit ji a pečovat. Společně si ukážeme všechny metody a varianty.

Jak vytvořit na zahradě dekorativní a zároveň účelný chodík

Chodníček ze zajímavého materiálu a v pěkné úpravě vám i návštěvníkům poslouží nejen k tomu, abyste se dostali na ta správná místa v zahradě, ale zároveň bude fungovat jako působivý dekorativní prvek. Chodníček vám má ideálně umožnit na zahradu vejít, obejít ji a případně se také přiblížit k obzvláště povedeným částem zahrady, aby je bylo možno obdivovat i zblízka.

Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Chcete-li se zbavit plevele mezi dlažebními kostkami bez použití herbicidů škodlivých pro životní prostředí, nejlepší volbou je obyčejný ocet. Názory na účinnost octa v boji proti plevelům je mnoho a každý je jiný. Proto stojí za to zjistit přesně, jak ocet na plevel používat a jaké jsou doporučené poměry, ve kterých je octový postřik skutečně účinný. Stojí za to použít ocet na plevel?

Roky zkoušel vyzrát na plevel, nakonec se stejně vrátil k nejnamáhavější metodě odstranění

Nejdříve bychom si měli plevel představit, ať víme, jakého máme před sebou silného soupeře. Jde o velmi vytrvalé rostlinky s velmi nízkými nároky na kvalitu půdy, vlhkost, světlo apod. Rychle se šíří a odnímají živiny, světlo a vodu zejména mladým rostlinám. Z tohoto důvodu je důležité plevel likvidovat včas. Měli bychom si také říct, že označení plevel používáme pro všechny druhy rostlin, které díky svým vlastnostem jsou považovány za škodlivé pro rostliny, které chceme pěstovat.