Podzimní úklid zahrady má svá pravidla. Správně odstranit listí je základ

Podzim – pro někoho to nejhorší roční období, a pro někoho to nejkrásnější. Když se začnou barvit listí na stromech, ranní mlhy, stříbrný svit rosy na trávě, zkrátka je vidět, že se příroda chystá k odpočinku. Všechno jako by se zpomalilo, zklidnilo. Pole jsou sklizená, tráva přestává růst, zemědělci sejí ozimy, a léto je definitivně pryč. A pak pomalu začnou ze stromů padat listy.

Netradiční tipy na zelený trávník po celý rok

Snažíte se, aby byl váš trávník nádherně zelený, svěží a plný života po celou sezónu? Rozhodně nejste jediní. Některé roky jde péče skoro sama a není potřeba věnovat trávníku žádnou zvláštní pozornost. Jindy se naopak můžete přetrhnout a tráva zkrátka nevypadá dobře. Podívejte se na zajímavé rady, které vám pomohou k dosažení dokonalého trávníku. Sekejte tak akorát Aby byly travní rostliny krásně zdravé a zelené, nesmíte je sekat příliš nakrátko.

Péče o trávník v podzimních měsících

S blížící se zimou je třeba myslet i na váš trávník a podniknout ještě pár kroků, dokud je hezké podzimní počasí. Ať už tedy máte trávník okrasný nebo spíše užitkový, pamatujte, že pravidelná údržba se vám vždy vyplatí.  Každému trávníku totiž prospěje, když ho provzdušníte, pohnojíte a připravíte na další rok.

Dodejte své venkovní dlažbě nový lesk

Časem dlažební kameny ztrácejí na svém původním vzhledu. Vytváří se nevzhledné zabarvení a na povrchu se hromadí odolná špína. Abyste tomu zabránili, měli byste venkovní dlažbu čistit alespoň jednou za rok. Většinou čištění provádíme při přechodu zimního a jarního období, abyste dlažbu připravili pro jarní a letní měsíce, kdy budete trávit spoustu času venku. Zde vám nabídneme několik typů, jak nechat vaši dlažbu znovu zazářit.

Hydroosev

Hydroosev – je metoda výsevu trávníku, která se provádí speciálními stroji, které směs nastříkají na osévanou plochu. Směs, kterou se vysévá, obsahuje osivo, hnojivo a…

Travní osiva

Kostřava červená (Festuca rubra) Kostřavu červenou najdeme v mnoha přírodních trávníkových plochách na téměř všech typech půdy a různých vlhkostních podmínkách. Kostřava červená relativně pomalu…