Díky vertikutaci se trávník promění v hustý zelený koberec, který bude pýchou zahrady po celý rok

Jarní vertikutace je nezbytným krokem při péči o trávník na zahradě. Trávník tak zbavíme zbylých vrstev odumřelých travin a usnadníme mu přístup vzduchu, vody a živin z hnojiv. Správná péče o trávník po zimě se projeví jeho bujným a rychlým růstem a také intenzivní zelenou barvou a odolností vůči chorobám. Jak poznáme, že trávník potřebuje vertikutaci? Obecně lze říct, že na jaře by se vertikutace měla provést u jakéhokoliv trávníku, bez ohledu na jeho stav.

Mech mezi dlažebními kostkami není nutné složitě vytrhávat. Existují efektivnější metody

Na jaře, jakmile začne slunce trochu hřát, vyrazíme na své zahrady a chytáme se prvních jarních prací. Jednou z mnoha je i údržba chodníků a příjezdových cest kolem domu. Mezi nežádoucí patří zarůstání dlaždiček mechem. Tento mech nejen že nevypadá hezky, ale navíc může příjezdové cesty i poničit. Jak se tohoto mechu zbavit tak, abychom dlaždičky neponičili? Mechanické metody odstranění mechu Ruční, tedy mechanická metoda odstranění mechu z dlaždiček je velmi efektivní.

Netradiční hnojiva dodají trávníku všechny potřebné živiny. V létě vás potěší hustě zelený koberec

Přestože se zima ještě nevzdává a jaro se zdá být daleko, majitelé zahrad by už teď měli myslet na svůj trávník. S koncem mrazů se může ukázat, že trávník vyžaduje přihnojení, aby se v létě krásně zazelenal. Nemusíte používat pouze přípravky zakoupené v zahradnictví a hobby obchodech, ale vyplatí se použít i to, co máte zrovna po ruce. Polijte ho pivem Pivo je produkt, který se zdánlivě nikdy nezkazí.

Zima dala trávníku zabrat. Na novou sezonu ho připraví několik důležitých kroků

Jestliže byla zima náročná na sníh a trávník byl zasněžený po delší dobu, bude nutné se o něj postarat v jarních měsících. Ušlapaný sníh není pro trávník nic dobrého, protože na jaře pak bude vypadat špatně. Abychom trávník připravili na následující jaro, už na konci zimy byste měli udělat několik kroků, kterými ho oživíte. Ovlivníte tím jeho zdraví i vzhled.

Péče o trávník nekončí ani na podzim. Ta nejdůležitější naopak právě začíná

Aby váš trávník přežil zimu bez jakékoliv újmy, je třeba se věnovat jeho péči přes celý rok, zejména pak na podzim. Víte, jak správně pečovat o trávu na vaší zahradě? A jak ji připravit na první mrazíky? Ještě předtím, než klesne teplota pod bod mrazu, je třeba věnovat čas trávníku a péči o něj. Tuto práci určitě neodkládejte, zejména proto, aby celá zahrada na jaře opět zezelenala.

U sousedů nemusí být trávník zelenější. Postarejte se o svůj tak, aby vypadal jako nový

Trávník by měl vypadat tak, aby ve vás evokoval pocit, že si na něj můžete lehnout a bude vám příjemně. Jestli nevypadá vábně, je žlutý nebo na něm jsou skvrny, musíte trávník obnovit, aby znovu působil jako nově vysázený. Jak toho docílit? Trávník se nejčastěji obnovuje v jarních měsících Jaro je ideálním obdobím, kdy byste se měli pustit do trávníku a jeho obnovy. Po zimě bude velmi poškozený, těžký sníh, déšť a sůl zanechá stopy.

Že je u sousedů tráva vždycky zelenější, už platit nemusí. Vytvořte si dokonalý trávník

Péče o trávník nebyla nikdy žádná věda. Tráva se nechala růst svým vlastním životem a dvakrát týdně se posekalo. Nyní je ale doba pečlivě udržovaných anglických trávníků, jejichž úprava má svá přísná pravidla. Pokud chcete mít kolem domu luxusní zelenou plochu bez jediné chybičky, musíte trávníku věnovat spoustu času, vody a trpělivosti. Vše se vám ale vrátí v podobě husté, sytě zelené a zdravé trávy, po které by byl hřích chodit jinak než naboso.

Posekané trávy ze zahrady bývá velké množství, vyplatí se ji chytře využít

Sekání patří mezi nejčastější údržbu trávy. Možná se vám tato činnost zdá úsměvná, ale pokud nebude prováděna, můžete krásný trávník úplně zničit. Takže je jistě důležité trávník udržovat a pečovat o něj. Když už jsme u toho sekání, vždy vám zbydou posekaná stébla, která s největší pravděpodobností vyhazujete do BIO odpadu. Věděli jste ale, že takovou posekanou trávu lze opětovně použít?