Péče o venkovní dlažbu může být náročná. Odměnou bude její čistota, lesk i spáry bez plevele

Kdo má dům, ten samozřejmě myslí také na zvelebování pozemku okolo něho. Nejenom, že zde vznikne zahrada, ale jsou tu také chodníčky, nebo příjezdové cesty. Ideálním materiálem pro realizaci se stává dlažba. Ta může první měsíce vypadat naprosto dokonale, ale pokud se o ni delší čas nebudeme starat, ukáže nám i svou odvrácenou tvář. Proto je na místě o dlažbu dbát, čistit ji a pečovat. Společně si ukážeme všechny metody a varianty.

Jak vytvořit na zahradě dekorativní a zároveň účelný chodík

Chodníček ze zajímavého materiálu a v pěkné úpravě vám i návštěvníkům poslouží nejen k tomu, abyste se dostali na ta správná místa v zahradě, ale zároveň bude fungovat jako působivý dekorativní prvek. Chodníček vám má ideálně umožnit na zahradu vejít, obejít ji a případně se také přiblížit k obzvláště povedeným částem zahrady, aby je bylo možno obdivovat i zblízka.

Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Chcete-li se zbavit plevele mezi dlažebními kostkami bez použití herbicidů škodlivých pro životní prostředí, nejlepší volbou je obyčejný ocet. Názory na účinnost octa v boji proti plevelům je mnoho a každý je jiný. Proto stojí za to zjistit přesně, jak ocet na plevel používat a jaké jsou doporučené poměry, ve kterých je octový postřik skutečně účinný. Stojí za to použít ocet na plevel?

Roky zkoušel vyzrát na plevel, nakonec se stejně vrátil k nejnamáhavější metodě odstranění

Nejdříve bychom si měli plevel představit, ať víme, jakého máme před sebou silného soupeře. Jde o velmi vytrvalé rostlinky s velmi nízkými nároky na kvalitu půdy, vlhkost, světlo apod. Rychle se šíří a odnímají živiny, světlo a vodu zejména mladým rostlinám. Z tohoto důvodu je důležité plevel likvidovat včas. Měli bychom si také říct, že označení plevel používáme pro všechny druhy rostlin, které díky svým vlastnostem jsou považovány za škodlivé pro rostliny, které chceme pěstovat.

Posečené trávy se nezbavujte, má využití o kterých řada lidí netuší

Pryč jsou doby, kdy byl chov domácích zvířat, samozřejmostí. O to více je diskutována otázka, co s posečenou trávou, kterou psa či kočku nenakrmíme. Kromě veřejných kompostáren, které jsou součástí některých moderních obcí, není mnoho způsobů, jak se posečené trávy „zbavit.“ Existuje však několik způsobů, jak ji „recyklovat“ a využít ku prospěchu vlastní zahrady. Na záhony Chystáte-li se založit nový záhon? Na půdu navrstvěte hojné množství posečené trávy, kterou necháte působit po dobu několika týdnů.

Jak si při hrabání listí nezničit záda a zvládnout práci na zahradě během chvilky

Hrabání listí představuje pro mě a mou rodinu celodenní namáhavou práci, při které vždy skončíme skuhrající nad bolavými končetinami. Je to ale tím, že jsme nikdy nevyzkoušeli nic jiného než hrábě. Jak se ale v tomto článku dozvíme, listí se dá shrabat a sesbírat vícero způsoby. Listy mohou zahradníkům způsobit mnoho problémů Ačkoliv to působí nevinně, a kolikrát to vytváří krásnou scenérii, listy se mohou stát opravdovým problémem.

Jsou tu poslední dny pro přípravu zahrady na zimu, zvládněte to rychle a efektivně

Během podzimu je všechno pod listím, a než se nadějeme, je tu sníh. To ale zahradě moc dobře nedělá, proto stojí za to zvážit, jestli bychom ji neměli před zimou zabezpečit. Nejlepší cestou je překopání. K čemu je překopání půdy dobré? Listopad a s ním i padání listí je za námi. Listí pak představuje neprostupnou hradbu, pod kterou vše hnije. Proto se doporučuje zahrádku na podzim překopat.

Podzimní úklid zahrady má svá pravidla. Správně odstranit listí je základ

Podzim – pro někoho to nejhorší roční období, a pro někoho to nejkrásnější. Když se začnou barvit listí na stromech, ranní mlhy, stříbrný svit rosy na trávě, zkrátka je vidět, že se příroda chystá k odpočinku. Všechno jako by se zpomalilo, zklidnilo. Pole jsou sklizená, tráva přestává růst, zemědělci sejí ozimy, a léto je definitivně pryč. A pak pomalu začnou ze stromů padat listy.