Díky vertikutaci se trávník promění v hustý zelený koberec, který bude pýchou zahrady po celý rok

Jarní vertikutace je nezbytným krokem při péči o trávník na zahradě. Trávník tak zbavíme zbylých vrstev odumřelých travin a usnadníme mu přístup vzduchu, vody a živin z hnojiv. Správná péče o trávník po zimě se projeví jeho bujným a rychlým růstem a také intenzivní zelenou barvou a odolností vůči chorobám. Jak poznáme, že trávník potřebuje vertikutaci? Obecně lze říct, že na jaře by se vertikutace měla provést u jakéhokoliv trávníku, bez ohledu na jeho stav.

Mech mezi dlažebními kostkami není nutné složitě vytrhávat. Existují efektivnější metody

Na jaře, jakmile začne slunce trochu hřát, vyrazíme na své zahrady a chytáme se prvních jarních prací. Jednou z mnoha je i údržba chodníků a příjezdových cest kolem domu. Mezi nežádoucí patří zarůstání dlaždiček mechem. Tento mech nejen že nevypadá hezky, ale navíc může příjezdové cesty i poničit. Jak se tohoto mechu zbavit tak, abychom dlaždičky neponičili? Mechanické metody odstranění mechu Ruční, tedy mechanická metoda odstranění mechu z dlaždiček je velmi efektivní.

Netradiční hnojiva dodají trávníku všechny potřebné živiny. V létě vás potěší hustě zelený koberec

Přestože se zima ještě nevzdává a jaro se zdá být daleko, majitelé zahrad by už teď měli myslet na svůj trávník. S koncem mrazů se může ukázat, že trávník vyžaduje přihnojení, aby se v létě krásně zazelenal. Nemusíte používat pouze přípravky zakoupené v zahradnictví a hobby obchodech, ale vyplatí se použít i to, co máte zrovna po ruce. Polijte ho pivem Pivo je produkt, který se zdánlivě nikdy nezkazí.

Zima dala trávníku zabrat. Na novou sezonu ho připraví několik důležitých kroků

Jestliže byla zima náročná na sníh a trávník byl zasněžený po delší dobu, bude nutné se o něj postarat v jarních měsících. Ušlapaný sníh není pro trávník nic dobrého, protože na jaře pak bude vypadat špatně. Abychom trávník připravili na následující jaro, už na konci zimy byste měli udělat několik kroků, kterými ho oživíte. Ovlivníte tím jeho zdraví i vzhled.