Dýni můžeme zpracovat na mnoho chutných způsobů i jako dekoraci

pumpkins-apple-table

Léto se chýlí ke konci a stejně jako každý rok ho tak střídá podzim. Ačkoli tohle může být pro mnohé z nás ne příliš pozitivní událost, je třeba i na podzimu hledat to dobré. Jednou z věcí, na které se můžeme zaměřit, jsou například dýně. Ty se obzvláště v posledních letech staly symbolem podzimu. Jsou populární jako dekorace, jídlo, ale i vůně či ochucení nápojů. Surovina je to navíc velmi prospěšná a díky tomu, že dozrává na podzim, se dá sehnat za velmi dobré peníze. Jak tedy dýni v domácnosti využít a naladit se s ní na vánoční atmosféru?

Jak začlenit pergolu do vaší zahrady?

3d-rendered-small-backyard-patio-with-pergola-hot-tub

Posezení na zahradě je základ, na který nesmíte nikdy zapomenout. Nejlepší je samozřejmě takové místo, které vás ochrání před sluncem, větrem i deštěm. Právě proto jsou tyto stavby tak populární. Na zahradě má altán každý, kdo si to může dovolit. Při výběru a stavbě byste měli myslet na pár základních věcí. Dnes se podíváme na to, co vám může tento jednoduchý přístřešek přinést. Kam umístit místo na posezení? Při umístění přístřešku musíte myslet na to, že potřebuje hodně světla. Stát by měl také blízko domu. To vám zajistí nejen opornou zeď, ale také blízkost kuchyně a koupelny.

„Ne, na hnízdo vos na váš pozemek skutečně nepřijedeme,“ zjistil jsem od požárníků

closeup-asian-yellow-legged-hornet-wasp-vespa-velutina (1)

Chtěl jsem se zbavit vosího hnízda a obrátil jsem se na hasiče s prosbou o pomoc. Ale bylo mi rychle vysvětleno, že v tomto případě mi nepomohou. Bylo mi doporučeno hledat specialisty či firmy zaměřené na tento problém, protože role hasičů je jiná. A neslouží proto, aby byli bezplatnou náhradou za specialisty v oboru. Setkání s hasičem Při konverzaci s jedním z hasičů, který je mým známým, jsem mu popsal svou situaci a byl překvapen jeho odpovědí. Vždycky jsem si myslel, že když zavolám na linku 150 kvůli vosímu hnízdu, hasiči přijedou a vše vyřeší. Byl jsem však zklamán.

Proměňte svou zahradu v prostor, ve kterém bude radost trávit čas

pink-yellow-purple-cream-flower-garden-with-sunlight-effect-background

Zahrada může být radostí, ale i prokletím. To, jak se kvůli ní budeme cítit, ve finále závisí pouze na nás. Důležité je si ji udělat hezkou a takovou, aby nám přinášela co nejméně starostí. To bude samozřejmě pro každého vypadat jinak. Dnes vám ale přinášíme pár základních rad, kterými můžete docílit toho, že vaše zahrada bude oázou klidu jak pro vás, tak pro vaše blízké. Pro více informací čtěte dál. Zahrada rozhodně není skládka Ačkoli se to snadno říká a těžko provádí, zahrada by neměla být skladiště nebo pouze nějaké pohřebiště nedokončených projektů.

Zahradničení působí blahodárně na fyzické zdraví i mentální nastavení

young-woman-taking-care-her-plants-greenhouse

Září přináší s sebou chladnější teploty a jemný posun z léta do podzimu, ve vzduchu je nezaměnitelná energie. Tento přechodný měsíc v sobě nese jedinečné kouzlo a jedním ze způsobů, jak využít jeho sílu pro svou fyzickou a duševní pohodu, je zahradničení. Péče o rostliny a obdělávání zahrady je nejen uspokojujícím koníčkem, ale také silným zdrojem energie pro tělo i mysl. Fyzické výhody Fyzická aktivita: Zahradničení je skvělý způsob, jak získat tolik potřebné cvičení. Ať už sázíte, plejete, nebo zaléváte, zapojujete svaly a spalujete kalorie.

Podzimní zahrada je jedinečným místem pro odpočinek a dobití energie

beautiful-stylish-girl-smiling-park-sun-charming-blonde-red-sweater-feeling-happy-outdoor

Podzimní měsíce jsou ideální pro poslední odpočinek na zahradě předtím, než přijde mrazivá zima. Jak si můžete užít poslední paprsky slunce a chvilky klidu, než přijde zimní sezóna a Vánoce? Existuje nespočet možností, jak strávit podzim na zahradě. Musíte ji samozřejmě připravit na zimu, ale můžete si také sednout a přečíst si dobrou knihu. Podzimní klid na zahradě Září je časem přechodu mezi letním horkem a chladnějším podzimem. Je to období, kdy příroda začíná měnit své barvy a připravuje se na odpočinek. Využijte tuto dobu k relaxaci v zahradě.

K podzimu patří vyřezaná dýně. S trochou kreativity ji zvládne každý

halloween-pumpkins-autumn-forest

Léto je u konce a jako každý rok ho tak střídá podzim. S ním přichází i velmi známý svátek, a to Halloween. I přesto, že to není svátek český, získává u nás čím dál více pozornosti a obliby. Takové vyřezávání dýní je už stálicí v podstatě v každé škole a školce. Na co si ale při vyřezávání dávat pozor a jak vlastně na to? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál. Odkud se Halloween vzal a čím se vyznačuje Jak už bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, Halloween rozhodně není původem český svátek.

Září je vhodný čas pro rozvržení zahrady na příští rok

raking-leaves-with-fan-rake-from-lawn

Začátek podzimu je ideálním časem k přemýšlení o tom, co se v zahradě povedlo a co bychom rádi změnili nebo zlepšili. I když listy padají a teploty klesají, naše mysl je stále zaměřená na zahradu. Září je ideální měsíc pro plánování dalšího roku a vytvoření základu pro příští sezónu. Ohodnoťte minulou sklizeň Prvním krokem v plánování je ohlédnutí zpět. Zamyslete se nad tím, které rostliny se vám v letošním roce osvědčily a které ne. Možná jste objevili nové rostliny, které byste chtěli vyzkoušet, nebo jste zjistili, že některé stávající rostliny potřebují více slunce nebo stínu.