Kytice řezaných tulipánů udělá radost a ozdobí interiér. S několika triky vydrží čerstvá mnohem déle

Patří mezi nejkrásnější čerstvé květiny, kterými se ženy obdarovávají především na jaře. Tulipány se však do obchodů dostávají už v průběhu zimy, kdy se dovážejí z teplejších jižních oblastí. Vypadají krásně, ale často nevydrží ve váze dlouho a vadnou. Co dělat, aby vydržely svěží déle a dělaly radost po mnoho dnů? Stačí si osvojit některé jednoduché triky, tulipány budou ozdobou interiéru po opravdu dlouhý čas!

Papriky pomohou bojovat proti zákeřným nemocem. Vyzkoušejte výborný zapečený recept

Papriky jsou velmi oblíbenou zeleninou především u malých dětí. Koupit si dnes můžete zelené, žluté nebo červené odrůdy. Lidé je mají rádi nejen kvůli tomu, že se hodí do zeleninových salátů nebo jen tak na zobání ke sledování televize. Červené papriky pomáhají udržet tělo ve formě a posilují zdraví srdce. Paprika proti problémům se srdcem Konzumací papriky si zajistíte dobrou hladinu krevního tlaku a také se ochráníte před kardiovaskulárními chorobami.

Po zimním odpočinku potřebují rostliny pomalu probudit k životu. Špatná péče jim může naopak ublížit

Vegetativní období je zimní čas, během kterého rostliny odpočívají a čerpají síly na další sezónu. To je hlavní důvod, proč se pokojové rostliny umisťují na zimu do tmavé a chladnější místnosti. S příchodem jara už ovšem mnohé pěstitele přepadají obavy, aby zvládli své rostliny dobře nastartovat na novou sezónu. Jakými způsoby tedy můžete vašim rostlinkám pomoci, aby ze sebe po zimě vydaly to nejlepší a překvapily vás mnoha voňavými květy a zdravou zelenou barvou?

Hodina, ve kterou chodíme spát, ovlivňuje naše zdraví. Může dokonce způsobit problémy se srdcem

Chodíte spát brzy, nebo naopak pozdě? Spánek je pro naše zdraví velmi důležitý, stejně jak doba, ve kterou jdete spát. Studie dokázaly, že hodina usínání může ovlivnit vaše zdraví natolik, že se můžete vyhnout srdečním onemocněním. Všude vidíme, jaké negativní dopady může na naše zdraví mít nedostatek spánku. Tentokrát se ale zaměříme na tu pozitivní stránku. Srdce se neustále studuje Nejnovější výzkumy ukázaly, že nejlepším časem, kdy se odebrat do postele, je mezi 22. a 23. hodinou.

Šípky pomáhají celou zimu zůstat fit. Snadno si připravíte čaj, tinkturu nebo výbornou marmeládu

Tradičně se šípky sklízejí na konci září, kdy obsahují nejvíce vitamínu C. Šípky se hodí pro sušení, díky kterému si lze úrodu užít po celou zimu. Na marmelády a tinktury jsou vhodnější šípky sbírané v říjnu nebo při teplejším počasí i na začátku listopadu, kdy mají vyšší cukernatost. Co si z šípků připravit a jaké mají zdravotní účinky?

Tuhle superpotravinu lze přidat téměř do každého receptu. Její účinky na zdraví jsou jedinečné

Chia semínka jsou chuťově neutrální, vypadají trochu jako mák a v našich končinách zatím nejsou příliš rozšířená. Mají ovšem spoustu blahodárných účinků na organismus, dala by se označit za superpotravinu, a dokonce čistí tělo od toxinů. V důsledku toho nám mohou pomoci i zhubnout. Víte, jak byste je měli správně konzumovat? Kolik bychom jich měli denně sníst? Dospělá osoba by si měla dopřát asi dvě čajové lžičky (15 g) chia semínek denně.

Chronická bolest ochromuje běžný život. Elektrostimulace je řešení, které rychle uleví

Na chronickou nebo akutní bolest můžete použít metodu elektrické nervové stimulace, která je bezbolestná a také bezpečná. Využít ji mohou především senioři, kteří se podobných zákroků bojí, zároveň se ale velmi často s bolestí potýkají. Co je to za metodu a jak to celé funguje, se dočtete v článku. Jakou má elektrostimulace účinnost? Metoda spočívá v tom, že máte doma zařízení, které vysílá elektrické impulsy.

Oblíbené i nenáviděné houby mohou tělu velmi prospět, na noc se jim ale raději vyhněte

Mnoho lidí na světě houby nejí. Přitom je to potravina, která může prospět lidskému tělu a pevnému zdraví. Naopak jsou lidé, kteří na ně nedají dopustit a milují je především pro jejich chuť, která ovšem ne každému vyhovuje. Někdo má rád houby smažené, ale dají se upravit na různé způsoby. Určitě by si je neměli odpírat ti, kteří drží dietu, protože houby nemají skoro žádné kalorie.