Pečivo kupuje na týden dopředu, zná desetivteřinový trik jak ho udržet stále měkké

Čerstvý, ještě teplý chléb je pro naše chutě skutečným potěšením. Ne vždy ale máme čas denně nakupovat další a další pečivo, proto se často uchýlíme ke staršímu chlebu. Někdy to ovšem dopadne tak, že některé pečivo musíme vyhodit, protože buď zplesnivý, nebo je už hodně ztvrdlé. Co tedy dělat, když se pečivo chýlí ke svému konci? Objevte způsoby, jak pečivo osvěžit a vytvořit z něj opět lahodnou pochoutku.

Mucholapky přestal kupovat od chvíle, kdy se umí much zbavit obyčejnou lahví od limonády

V letním období rádi otevíráme okna a dveře, abychom se nadechli vonícího a čerstvého vzduchu. Dokonalé období, které udržuje dům či byt v dobrém stavu. Díky větrání se v domě nedrží vlhkost, tudíž zamezíte vzniku plísní. Bohužel ale na druhou stranu se otevírají okna pro otravný hmyz. Přesněji tedy mouchy, které nám lezou po jídle a ostatních věcech.

Základní výbava každého zahrádkáře nemusí stát moc, a ušetří čas i námahu

Na světě snad není jediného zahrádkáře, kterému by se nehodilo nové vybavení. Chcete se vyhnout tomu, že budete svým blízkým dávat stále stejné dárky a přitom víte, že mají krásnou květinovou, ovocnou nebo zeleninovou zahradu? Dejte jim tentokrát něco, co skutečně ocení, bude to praktické a skutečně to využijí. A pokud jste si všimli, že jim v dílně něco chybí, máte nejlepší možnost jim udělat radost.

Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Chcete-li se zbavit plevele mezi dlažebními kostkami bez použití herbicidů škodlivých pro životní prostředí, nejlepší volbou je obyčejný ocet. Názory na účinnost octa v boji proti plevelům je mnoho a každý je jiný. Proto stojí za to zjistit přesně, jak ocet na plevel používat a jaké jsou doporučené poměry, ve kterých je octový postřik skutečně účinný. Stojí za to použít ocet na plevel?

Plast nekončí vždy v tříděném odpadu, řada lidí ho nosí na svou zahradu

Pomocí plastových lahví si můžete vytvořit květináče, které můžete použít k pěstování bylinek nebo některé zeleniny, která se vám vejde na balkon. Místo květináčů použijte velké plastové lahve o objemu 5 litrů.  Do lahví můžete zasadit spoustu zeleniny  Na jaře možná zjistíte, že nemáte tolik květináčů, kolik byste potřebovali. Problém můžete vyřešit plastovými lahvemi. Na bylinky by mohly stačit i menší 1,5 litrové, na zeleninu použijte velké o objemu 5 litrů.

Grilovací tyčinky jsou rychlovka na zahradní party, ale možný nepřítel pro naše tělo

Mezi Čechy se grilování těší velké oblibě a grilovací sezóna je každé léto v plném proudu. S partou přátel a při dobré zábavě se připravuje řada pochutin, mimo jiné i grilovací tyčinky. Právě na ně se zaměřil nejnovější test spotřebitelské organizace dTest. Největší slabinou se ukázaly být údaje na etiketách, hned dva výrobky kvůli nim propadly. Češi patří mezi grilovací velmoc.

Prohlížením jídla v obchodě vyvolává pozornost, metoda však odhalí zkažené zboží

Pokud jste si z týdenního nákupu někdy donesli domů potravinu, u které jste po rozbalení zjistili, že je již v tu chvíli zkažená, určitě znáte ten pocit naštvání. Přečtěte si tipy, jak poznáte už v obchodě, že jídlo brzy podlehne trvanlivosti a kupujte skutečně jen ty čerstvé potraviny. U balených výrobků je někdy těžké jeho čerstvost ověřit V oddělení ovoce či zeleniny si snadno vyberete ty nejhezčí a nejčerstvější kusy.

Čajové sáčky už nevyhazuje do koše, zjistila že je lepší rozmístit je po domácnosti

Kromě kávové sedliny můžete opakovaně použít i čajové sáčky. Používají se k odpuzování mravenců, pavouků nebo dokonce krys. Většina lidí čajové sáčky po jejich použití zahodí, protože netuší, že mají ještě jiné využití než přípravu čaje. Po použití je můžete opakovat použít v kuchyni nebo celé domácnosti.  Můžete je použít k čištění koberců nebo skla Jestli potřebujete vyčistit koberec, jemně osušte několik čajových sáčků a jejich obsah vysypte na povrch koberce.

Odborníci upozorňují na množství soli v grilovacích kořenicích přípravcích

K létu neodmyslitelně patří grilování dobrého jídla. Správnou chuť masu, sýrům nebo zelenině dodává mimo jiné koření. dTest proto podrobil zkoumání grilovací kořenicí přípravky. Celkem 15 směsí prošlo laboratorním testem s cílem zjistit, jak jsou bezpečné. Všechny obstály bez problémů, ovšem často jsou z více než poloviny plné soli. Není koření jako koření. „Podle platné vyhlášky se za koření považují rostliny či jejich části, které jednotlivě ovlivňují chuť a vůni.

Rozum, nebo emoce: Kožešinové farmy stále vyvolávají otázky

Dočkají se bývalí chovatelé kožešinových zvířat spravedlnosti? Rychlým přijetím zákazu farem kožešinových zvířat v roce 2017 se vydala Česká republika hodně neobvyklou cestou. V jiných státech Evropy zákazu předcházelo dostatečně dlouhé přechodné období nebo vyplacení adekvátních kompenzací chovatelům. České řešení připomíná spíše ”hurá akci” vyvolanou veřejným míněním, akci naprosto nepřipravenou a s nedomyšlenými důsledky. Co tomu předcházelo? Veřejnosti a čelným představitelům našeho státu se, bohužel, nepodařilo vysvětlit, že zákazem farem se nezachrání zvířata.

Nadílka sněhu ohrožuje ptactvo, obyčejný květináč jim může zachránit život

Venkovní teploty klesly i přes den k nule, což je ideální doba pro výrobu krmítka pro ptáky, které umístíte do své zahrady, na terasu nebo balkon a budete tak moci během celé zimy pozorovat ptáky. Kromě toho jim také dáte možnost sehnat snadno jídlo, takže nebudou strádat. Dnes se podíváme na výrobu velice jednoduchého krmítka, které vás bude stát jen trochu času, ale jinak prakticky nic.

Z krajiny dlouhodobě mizí voda, řečiště potoků a řek jsou toho důkazem

Z krajiny dlouhodobě mizí voda, řečiště potoků a řek jsou toho důkazem. Příroda zatížená důsledky civilizace tomu nedokáže čelit. Obří parkoviště nákupních center, stovky kilometrů asfaltových komunikací, které nahradily zemědělskou půdu, nemohou vsáknout dešťovou vodu, která po několika hodinách nenávratně mizí v sousedním Německu. ”Nepřijde-li vláda do dvou let s komplexním plánem opatření na udržení vody v krajině, bude zle,” burcuje Pavel Sehnal, předseda ODA. ”V boji se suchem nelze spoléhat na nahodilé akce.

Bramborové slupky by neměly končit v koši, takto dokážou prospět mnoha rostlinám

Mnozí z vás už jistě slyšeli, že bramborové slupky lze použít jako organické hnojivo pro venkovské plantáže. Je to proto, že obsahují škrob, draslík a další cenné minerály, které hojně vyživují rostliny. Tato metoda hnojení je zcela neškodná, ekonomická a pomáhá chránit zahradu před brouky, larvami, hlemýždi a červy. Podívejme se, jak používat brambory jako hnojivo.