Září je měsícem plným barev a vůní. Zahrady se chlubí svými plody a v zahrádkářských kalendářích je to čas sklízení.
Keříková rajčata s trochou správné péče vyrostou v našich podmínkách i na zahradách a balkonech, byť se jim samozřejmě nejlépe daří ve sklenících, kde je možné podmínky jejich pěstování nejlépe kontrolovat.
Méně slunečního záření a chladnější počasí si vybírají už v průběhu srpna a na začátku září daň na úrodě. Některé plodiny prostě nedozrají a mohou shnít.
Šup s ní do dřezu. Ano, kam jinam vylít vodu z uvařených brambor v domácnosti?
Chutná skvěle v kompotech i v bublaninách, má totiž úžasný sladkokyselý nádech. Řeč je o rebarboře, což jsou řapíky rostliny, která se nazývá reveň kadeřavá.
Jste nuceni kupovat zeleninu jen v obchodě nebo na farmářském trhu, protože nemáte zahradu, na které byste mohli různé druhy pěstovat? Nezoufejte! Stále existuje možnost vlastních výpěstků, například okurkám postačuje i malý balkon.
Češi jsou milovníci brambor na všechny způsoby. Existují stovky různých receptů, ve kterých hrají ústřední roli. Bramboračka, bramboráky nebo bramborová kaše či chipsy patří mezi nejpopulárnější pokrmy, které nechybí na tuzemských stolech.
Salát z domácích rajčat? Nemůže být nic lepšího, ale vypěstovat si vlastní zásobu rajčat vyžaduje čas a potřebné úsilí. Mimo jiné se rostliny musí pravidelně hnojit, aby měly dostatek živin a nezbytných látek. Ale čím?