V červnu přichází čas na výsadbu oblíbených okrasných rostlin i zeleniny

265

Užívat si v létě bohaté úrody zeleniny nebo ovoce? Tak to si žádá trošku uspíšit zahradní práce, protože červen je posledním měsícem, ve kterém lze vysadit některé druhy, aby stihly dozrát na sklonku léta. V tuzemských podmínkách se totiž nemůžeme spoléhat na teplý podzim, s koncem prázdnin se může ochladit a veškeré úsilí pak přijde vniveč. Jaké druhy jsou ideální pro výsadbu v průběhu června? Začíná poslední kolo sázení! V jednom kole Jak si užít léto na zahradě? Jedině pořádným zápřahem v červnu, protože tento měsíc patří mezi nejvytíženější, co se týče zahradnických prací. Už je to několik týdnů, co se vegetace probudila ze zimního spánku.

Začátek května přeje sázení okrasných květin. Čas je pro afrikány, astry nebo muškáty

2364

Květen je měsícem, kdy po obdobích chladného a nestabilního počasí dochází k výraznému oteplení. V polovině měsíce nás sice ještě čekají tři ledoví muži, ale od začátku května je dobré začít s výsadbou okrasných květin. Které květiny zasadit? Květen je měsíc, ve kterém vysazujeme sazenice námi zakoupených nebo doma vypěstovaných jednoletých rostlin. Již v prvních květnových dnech můžeme zasadit rostliny jako jsou afrikány, astry čínské, černuchy a hledíky. V druhé polovině května, po třech ledových mužích (11.-15.5.), je čas na jednoleté rostliny kvetoucí v létě s vyššími tepelnými nároky.

Kov na dům i kolem něj: Proč zvolit plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely

1335

V dnešní době se stále více lidí rozhoduje pro použití kovových materiálů při stavbě nebo renovaci svých domů. A není se čemu divit. Kov, jako materiál, nabízí řadu výhod, které přispívají k dlouhodobé udržitelnosti, estetice a bezpečnosti našich domovů. V tomto článku se zaměříme na dvě specifické aplikace kovu v kontextu domova: plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely. Plechová střešní krytina: Dlouhodobá ochrana pro váš domov Plechová střešní krytina se těší stále větší popularitě, a to díky svým nezpochybnitelným výhodám. Především je to její dlouhá životnost.

Připravte svou zahradu na letošní sezonu. Jak na to?

2148200417

Teploty stoupají, mrazy pomalu ustupují. Den se prodlužuje, sluníčko svítí. Ideální čas pomalu vylézt ze svých domů a bytů. Kam? Pochopitelně na zahradu. Abyste na ní i letos mohli trávit čas, je třeba si ji na letošní sezonu důkladně připravit. Jak? Začněte s úklidem První, co vás čeká, je úklid. I když jste na ní celou zimu nebyli, věřte, že práce tam bude víc než dost. Najdete tam neshrabané listí, kousky větviček a dalšího organického materiálu. Možná během zimy odumřely i nějaké rostliny, které je třeba také vyhodit. Péči pochopitelně věnujte také svému trávníku, ale i vašemu zázemí.

Křemičitý písek a zahradničení – proč je důležitý pro ekosystémy?

Close Up Woman Shoveling Large Flower Pot

V moderním zahradničení se často setkáváme s výzvou udržitelnosti a ochrany našeho přírodního prostředí. Jedním z materiálů, který se v tomto ohledu stává stále populárnějším, je křemičitý písek. Získejte o něm více informací v následujícím článku. Jaký význam má písek křemičitý? Jemný křemičitý písek hraje klíčovou roli v zahradním ekosystému. Jeho schopnost zlepšit drenáž je zásadní, zvláště v oblastech s těžkými nebo jílovitými půdami. Udržuje kořeny rostlin bez hniloby a chorob. Také napomáhá rovnoměrnému rozložení vody a živin v půdě. Tím podporuje kvalitní růst rostlin.

I vaše zahrada chce být online: Vize a trendy v oblasti chytrých zahrad

Young Attractive Woman Working At The Plants Nursery Using Tablet

Ještě nedávno jsme se podivovali nad pojmem chytrá domácnost a na automatizaci v domě si stále ještě zvykáme. Přesto je ovládání topení, světel a žaluzií na dálku velmi pohodlné a návrat z dlouhých cest do předem vyhřátého domova představuje příjemný luxus. A ani jsme se nenadáli a automatizace přichází i do zahrad – a znamená nejen komfort, ale také úsporu financí. Budoucnost zahradničení Budoucnost zahradničení se stále více zaměřuje na využívání technologií a automatizaci, což vede k rozvoji konceptu chytrých zahrad.

Jak se správně starat o zahradní rostliny?

People Hand Helping Plant The Tree Working Together In Farm Concept

Péče o rostliny není jen tak obyčejný koníček. Svým způsobem je to forma umění, která vyžaduje znalost, důslednost a pozornost k detailům. V dnešním článku se zaměříme na to, jak správně používat hnojiva, jak bojovat proti škůdcům a chorobám, a také si představíme nějaké základy, jak správně pečovat o vaše rostlinky. Ať už jste začátečník nebo zkušený zahrádkář, můžete se dozvědět něco nového a zajímavého. Výběr správného hnojiva Prvním a velmi důležitým krokem k tomu, abyste se v zahradničení stali úspěšnými, je vybrat to nejlepší hnojivo.

Oblíbené květiny, které budou slušet každé jarní zahradě

Spring Crocus Flowers Green Field Closeup Sunny Forest Background Nature Photography

Jarní výsadba květin a rostlin je skvělý způsob, jak oživit zahradu po zimě a přinést do ní svěžest a barvy. Zde je několik populárních květin a rostlin, které můžete zahrnout do jarní výsadby: Tulipány (Tulipa spp.): Tulipány jsou ikonickými jarními květinami s mnoha barevnými variantami. Jsou ideální pro výsadbu do květinových postelí a truhlíků. Narcisy (Narcissus spp.): Narcisy jsou dalšími jarními květinami, které jsou známé svými nápadnými květy a charakteristickou vůní. Jsou vhodné pro květinové postele a okraje. Fialky (Viola spp.): Fialky jsou tradičními jarními květinami s malými, ale nádhernými květy. Jsou ideální pro truhlíky, záhony a květinové dekorace.