Na podzim potřebují túje naši pozornost. Díky správné péči přečkají zimu bez újmy

Túje jsou velmi známé rostliny, které většinou slouží jako dekorace na našich zahradách nebo v parcích. Jsou nenáročné na pěstování, ale musíte se o ně starat především tak, že je budete pravidelně zastřihovat, hnojit nebo je zakryjete před krutými mrazy. My vám poradíme, jak se o túje starat, aby byly přes zimu chráněné a na jaře mohly znovu zdobit vaši zahradu. Jak můžete túje ochránit před mrazy?

Omamná levandule člověku po celý rok pomáhá, přes zimu potřebuje na oplátku pomoci ona

Levandule je krásná rostlina, kterou najdete na zahradách nebo terasách. Je to bylinka, kterou volíme velmi často k sušení, protože v domácnosti můžete pomoci hned na několika místech. Nepatří mezi okrasné rostliny, je ale velmi důležitá pro náš ekosystém. Odradí například otravný hmyz, hodit se bude i zavěšená ve skříni. Na přicházející zimu je potřeba levanduli venku pořádně připravit. Aby levandule vydržela přes zimu, musíte ji ochránit Nevíte, kde začít, abyste levanduli ošetřili před zimou?

Nádherné chryzantémy rozzáří pochmurné podzimní dny. Krásné jsou i zasazené v záhonu

Chryzantémy jsou velmi krásné rostliny, které nejvíce rozkvétají právě na podzim. Koncem října rozkvetou a poté tvoří růžice barevných květů. Tyto květiny jsou spojovány nejvíce se svátkem Všech svatých, kupují se v hojném množství v květináčích a dávají se na hroby. Chryzantémy jsou vděčné rostliny, které můžete také vysadit na zahradě. Jak prodloužit život těmto rostlinám? Chryzantémy si můžete vysadit také na zahradě. Péče o ně není nijak náročná. Vyrostou vlastně všude.

Okrasné zelí udělá podzim ještě barevnější. Jeho dekorativní listy sluší zahradě i kyticím

Pokud bychom měli uvést nejkrásnější podzimní rostliny, nejspíš bychom bez přemýšlení vybrali chryzantémy a vřesy. Existuje ale ještě jedna rostlina, na kterou se často zapomíná. Je jí okrasné zelí. Tato vzdálená příbuzná naší oblíbené zeleniny je rovněž jedlá, daleko častěji se z ní ale tvoří podzimní dekorace. A není divu. Pestrá škála barev Okrasné zelí je jednoletá rostlina z čeledi kapustovitých.

Dřišťál zdobí zahrady po celý rok a jeho pěstování zvládne i začátečník

Dřišťál je opadavý keř, který se hodí k dekoraci zahrady. Okrasou bude svými květy, plody i listy. Dřišťál je oblíbený také pro svou nenáročnost na pěstování, bujně roste a rychle se rozvětvuje. Dřišťál je odolný vůči mrazu nebo suchu Jak takový opadavý keř pěstovat? Poradíme několik tipů, jak na něj. Dřišťálu existuje až 500 druhů. Keř se vyskytuje spíše ve východní Asii nebo Himalájích, ale také u nás si našel své fanoušky.

Stinné kouty zahrad nemusí být smutné. Některé rostliny jsou pro ně jako stvořené

Většina lidí se domnívá, že ve stinných koutech zahrad se nemůže pěstovat nic zajímavějšího než obyčejná tráva. Možná alespoň některým z vás zvedeme náladu, když vám sdělíme, že existují i zajímavé zahradní rostliny, které vyžadují polostinné nebo úplně stinné místo. Dokonce je dobré vědět, že nemusíte vybírat jen z pár nekvetoucích trav a jiných zelených rostlin. Na trhu je k dostání také velké množství barevných květin, které jsou ze své domoviny zvyklé na stín. Jaké rostliny v takových podmínkách můžete pěstovat?

Palmy dávno nezdobí jen exotické země. Mohou být součástí našich domovů, ale jenom za těchto důležitých podmínek

Pěstování palem v interiérech jako pokojových rostlin patří k velmi oblíbenému zkrášlování domácností. Existuje velké množství druhů palem, ovšem pro všechny platí velmi obdobné pěstební podmínky. K tomu se váže i to, že ať pěstujete jakoukoli palmu, měli byste se vyvarovat stejných chyb. Tento článek je věnovaný nejčastějším chybám, kterých se lidé dopouštějí při pěstování palem. Některé z nich mohou rostliny ohrozit na životě, proto byste měli tento článek dočíst až do konce a pokusit se těchto omylů vyvarovat.

Každý zahrádkář se už těší na jaro. Ty nejoblíbenější květiny můžeme sázet hned v dubnu

Jaro je ideální čas začít s prací na zahradě. Můžete se tak těšit na krásnou sezónu plnou nádherných rostlin, pohodového klidu i skvělé úrody a vaše zahrada se promění v oázu klidu. Musíte však nejdřív odvést kus práce, která se vám však vrátí. Co v dubnu sázet za rostliny? Jako první byste se měli věnovat veškerému plevelu, který na začátku jara už stačil vyrůst ze země.