Rozkvetlý balkon je pýchou mnoha domovů, se správnou péčí budou květiny dělat radost celé léto

Trávíte svůj volný čas rádi v exteriéru svého domova? Pak je pro vás terasa nebo balkon to pravé prostředí. Abyste si tento prostor užili co nejvíce, zasaďte na okraj zábradlí nebo na parapety ty nejkrásnější květiny, které vám budou dělat radost po celou sezónu. Víme, jak na to. Stačí se držet pár jednoduchých tipů. Milujete květiny na balkoně? Pak se za vaším kouskem exteriéru ohlédne určitě každý kolemjdoucí.

Krása může zabíjet. Některé okrasné rostliny či keře obsahují nebezpečný jed

Rostliny či okrasné keře by v zahradě neměly v žádném případě chybět. Zdobí prostor a dělají nám radost. Ovšem věděli jste, že mnoho okrasných rostlin a keřů může obsahovat jedovaté látky? Někdy se stačí otřít holou kůží o rostlinu, a způsobíte si nepříjemné podráždění pokožky. U alergika mohou nastat otoky či dýchací potíže. Které rostliny patří mezi ty nejvíce jedovaté? Skočec obecný Znáte jeden z nejjedovatějších keřů světa? Jeho krásný vzhled nadchne každého kolemjdoucího.

Také v parných dnech může zahrada rozkvést. Tyto květiny snesou extrémní podmínky

Zahrada plná nádherných květů i opojné vůně? Tak přesně takhle vypadá ráj pro každou zahradnici. Aby tak vypadala i vaše zahrada, je nutné vybrat správné druhy květin. Díky tomu vám pokvete záhon i v těch nejvíce horkých dnech. Víte, které rostliny vybrat? Krásnou a zároveň nejvděčnější květinou, která ozdobí letní zahradu, bude divizna. Tato dvouletá rostlina se často vyskytuje na loukách, skvěle ale poroste i na vaší zahradě.

Pro vytížené zahrádkáře přinášíme tip na nenáročné rostliny, které uchvátí nádhernými květy

Pokud máte zahradu, jistě chcete, aby byla krásná, rozkvetlá a bylo vám zde příjemně. Často jsme ale velmi nerozhodní v tom, které rostliny do naší zahrady zasadit. A to pouze z toho důvodu, že máme strach o neposkytnutí dostatečné péče. Možná máte méně času a bojíte se, že vám budou rostliny především v horkém počasí vadnout. Naštěstí ale existují rostliny, které dokážou růst i v suché půdě a bez potíží přežijí na slunných místech.

Nechte svou zahradu rozkvést modře. Oblíbené trvalky v tomto odstínu budou krásným doplňkem

Mezi oblíbené zahradní rostliny patří i květiny, které mají fialové až modré květy. Díky příjemně sytým a tmavším barvám se snadno kombinují s jinými druhy rostlin a vytváří elegantní prvek na zahradě. Zároveň jde o druhy, jejichž pěstování není ve většině případů nic náročného a složitého. Zahradní macešky Zahradní macešky mohou mít různou barvu květů. Oblíbené jsou modrokvěté varianty, které mohou krásně doplňovat přirozeně rostoucí fialky, jejichž kvítky jsou však o něco menší.

Při pěstování balkonovek se dopouštíme chyb, kvůli kterým jsou krásné jen chvíli

Balkonové rostliny nám dělají radost a zdobí daný prostor. Pokud jim však poskytnete špatnou péči, nevydrží vám krásné až do podzimu. Často se setkáváme s pěstiteli, kteří se opakovaně dopouští „oblíbených“ chyb. Podívejte se na to, jakému druhu péče se vyhýbáme a kvůli čemu rostliny nepřežívají až do podzimu. Nevhodný substrát pro rostliny Možná vám to přijde úsměvné, ale jedná se o nejčastější problém. Často tak děláme chybu při přesazování květin.

Stálezelené túje dodají každé zahradě osobité kouzlo, k růstu vyžadují jen málo podmínek

Túje jsou oblíbené v zahradách již dlouhou řadu let. A to především proto, že nevyžadují složitou údržbu a lze je využít jako živý plot. Jsou také odolné vůči škůdcům i mrazu. Jsou stálezelené a v zimním období je můžeme využít pro podzimní, ale i vánoční aranžmá domu. Snadno se udržují v požadovaném tvaru a jsou jednoduše úchvatné. Druhy tújí Túje lze vybírat až z devadesáti druhů.

Jezírko či malý rybníček dodá každé zahradě osobitý ráz, celek doplní krásné rostliny

Jaké rostliny lze pěstovat u rybníku či jezírka na zahradě? Je jich mnoho a ty nejlepší z nich bychom vám rádi představili. O tom, že rybníček či jezírko u domu zlepšuje mikroklima, nemusíme vyprávět. Jejich další výhodou je to, že láká hmyz, ale i drobnou zvěř, kterou můžete zachránit před žízní. Navíc i vy si užijete krásu této dekorace. Jaké rostliny zvolit? Lekníny Lekníny jsou krásné rostliny pro rybníky i jezírka.