Jak začlenit pergolu do vaší zahrady?

3d-rendered-small-backyard-patio-with-pergola-hot-tub

Posezení na zahradě je základ, na který nesmíte nikdy zapomenout. Nejlepší je samozřejmě takové místo, které vás ochrání před sluncem, větrem i deštěm. Právě proto jsou tyto stavby tak populární. Na zahradě má altán každý, kdo si to může dovolit. Při výběru a stavbě byste měli myslet na pár základních věcí. Dnes se podíváme na to, co vám může tento jednoduchý přístřešek přinést. Kam umístit místo na posezení? Při umístění přístřešku musíte myslet na to, že potřebuje hodně světla. Stát by měl také blízko domu. To vám zajistí nejen opornou zeď, ale také blízkost kuchyně a koupelny.

Krásná zahrada zklidní vaše nervy. Jak ji vytvořit?

tiny-home-quaint-town-surrounded-by-bustling-activity-shops-created-with-generative-ai

Všichni majitelé zahrady mají velké štěstí. Máte vlastní kousek přírody, který si můžete přizpůsobit svým potřebám. Můžete si tam vytvořit krásnou oázu klidu a míru, kterou si užijete každou volnou chvilku. A nezáleží na tom, jestli máte zahradu přímo u domu nebo jste si koupili kousek zeleně v zahrádkářské kolonii. Vždy z ní můžete udělat nádherné místo pro odpočinek. Kvetoucí rostliny Na žádné zahradě nesmí chybět záhony s květinami. Využijte všechny barvy duhy a kombinujte květiny i podle toho, kdy kvetou. Díky tomu budete mít všude rozkvetlé rostliny během celé sezóny a nikde vám nezůstanou prázdná místa bez květů.

Zalévání dešťovou vodou je volbou rozumu i srdce

pestujme.cz_zakra_uvodni

Zalévání zahrad a zelených ploch je v lidské nátuře zakořeněno již tisíce let. Pro trávník a rostliny chceme to nejlepší a snažíme se je udržet zdravé a krásné. Co nás však rozděluje, je míra efektivity a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Pokud vám není lhostejná udržitelnost a současně přemýšlíte nad tím, jak ušetřit peníze, rozhodně se zajímejte o možnosti zálivky dešťovou vodou. Peníze nerostou na stromech Nádrž na dešťovou vodu sice nedokáže optimalizovat rodinný rozpočet tak, jako to umí například tepelné čerpadlo – ale přesto patří mezi velmi rozumné investice, díky kterým lze citelně snížit pravidelné výdaje za vodu.

V září lze sázet některé dvouleté rostliny, stromy nebo trvalky

father-son-planting-tree

Prázdniny jsou u konce a září je v plném proudu. Většinou se právě tato doba vyznačuje sklizní dozrálého ovoce či zeleniny. Je ale důležité i přemýšlet do budoucna. Září je totiž ten nejlepší čas na to si rozplánovat, jak chceme, aby zahrada vypadala další sezonu. Podle toho pak také musíme rostlinky vysázet. Které jsou ale pro sázení v tuto roční dobu vhodné a jak na to? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

V září rozveselí zahradu rostliny, které v tomto období kvetou

closeup-blooming-dahlia-flowers-greenery

I když si mnozí mohou rozkvetlé zahrady spojovat s jarními měsíci, je zcela možné mít živou a barevnou zahradu i v září. Při správném plánování a péči může vaše zahrada vzkvétat až do podzimního období. V tomto článku vám přinášíme několik tipů a triků, jak zajistit, aby vaše zahrada zůstala potěšením po celé září. Vyberte správné rostliny Jedním z nejdůležitějších kroků k zajištění kvetoucí zahrady v září je výběr rostlin, kterým se daří koncem léta a začátkem podzimu. Rozhodněte se pro trvalky a letničky, které mají prodlouženou dobu květu nebo jsou speciálně vhodné pro podzimní měsíce.

Zálivka je u tújí klíčem k dobrému růstu a krásnému vzhledu po celý rok

row-thuja-cupressus-autumn-park-landscape

Proč hnědnou? Nejčastějším důvodem pro žloutnutí nebo hnědnutí tújí je nedostatečné zalévání, mnozí zahradníci mají totiž o zeravech jen kusé informace. Jsou sice na péči nenáročné, přesto potřebují dostatek vláhy, aby mohly bujně růst a vytvořily hustou zelenou houštinu. Jak často se musí túje zalévat a proč je důležité nezapomenout na zálivku i v listopadu nebo v únoru? Poradí zkušení zahradníci, kteří vědí o tújích úplně vše. Takřka celoroční zalévání stromků Zasadit a nechat růst, jednou za rok ořezat? Takto k tújím někteří pěstitelé přistupují, ale tento styl péče může být pro tuto vegetaci zničující.