„Neúspěchy při snaze mít krásné orchideje vyřešila banální věc. Jedna nádoba za pár korun,“ raduje se Martina

577

Orchideje jsou krásné, ale na pěstování poměrně náročné. Kdo nemá zkušenosti, může mít problémy. Někdy i takové, že už to chce vzdát. Přitom jsou situace, kdy může pomoci naprostá banalita za pár korun. Dnes jsou mé orchideje dokonalé. K tomu mi pomohla taková banalita, že si vyčítám, že jsem to nevyzkoušela dříve. Jak se říká, v jednoduchosti je síla. Je často zbytečné hledat na všem různé složitosti, když nejlépe zaberou ty nejjednodušší postupy. A to platí i o květinách, kterými jsou orchideje. Ty musí každý milovat, jelikož když vykvetou, jsou nádherné. Jejich pěstování ale není úplně jednoduché.

Začátek května přeje sázení okrasných květin. Čas je pro afrikány, astry nebo muškáty

2364

Květen je měsícem, kdy po obdobích chladného a nestabilního počasí dochází k výraznému oteplení. V polovině měsíce nás sice ještě čekají tři ledoví muži, ale od začátku května je dobré začít s výsadbou okrasných květin. Které květiny zasadit? Květen je měsíc, ve kterém vysazujeme sazenice námi zakoupených nebo doma vypěstovaných jednoletých rostlin. Již v prvních květnových dnech můžeme zasadit rostliny jako jsou afrikány, astry čínské, černuchy a hledíky. V druhé polovině května, po třech ledových mužích (11.-15.5.), je čas na jednoleté rostliny kvetoucí v létě s vyššími tepelnými nároky.

Řezané květiny udělají radost a vyzdobí domov. Tyto druhy jsou nejoblíbenější

Two Modern Design Vases With Flowers Like Daisies Freesias Spring Countryside Spring Flowers Nature Floral Beautyxaspring Time Colorful Greenery Change Season

Řezané květiny jsou nejen krásným dekoračním prvkem, ale také často slouží jako výraz lásky, vděčnosti, nebo prostě jen radosti. Existuje nespočet druhů řezaných květin, ale některé z nich jsou obzvláště populární díky své kráse, vůni a symbolice. V následujícím článku se podíváme na několik nejpopulárnějších řezaných květin. 1. Růže (Rosa): Růže jsou zřejmě nejoblíbenější řezanou květinou na světě. Jsou symbolem lásky, vášně a krásy. Růže jsou k dispozici v mnoha různých barvách, přičemž červené růže jsou nejčastěji spojovány s láskou. Květiny mají také krásnou vůni a jsou ideální pro různé příležitosti, od romantických gest po oslavy. 2.

Květiny ve váze vydrží déle čerstvé díky několika pravidlům

Colorful Tulip Flowers

Květiny ve váze mohou být krásným doplňkem vašeho domova nebo dárkem pro blízké. Pokud chcete udržet květiny co nejdéle čerstvé a krásné, je důležité se o ně správně starat. V tomto článku se dozvíte, jak na to. 1. Řezání květin: Prvním krokem k dlouhodobému zachování květin ve váze je řezání stonků. Použijte ostré a čisté nůžky nebo nůž a stonky řezte pod úhlem, ideálně pod tekoucí vodou. Tím zajistíte, že stonky budou absorbovat co nejvíce vody. Odstraňte všechny listy, které by měly být pod hladinou vody, aby se zabránilo rozkladu. 2. Voda: Květiny potřebují čerstvou a čistou vodu.

Také v zimě rozveselí zahradu barevné květiny

Yellow Crocuses Snow

Zimní květiny přinášejí barvu a život do zahrad a domovů během chladnějších měsíců, kdy mnoho rostlin odpočívá. Při výsadbě zimních květin je důležité vybrat rostliny, které jsou odolné vůči nízkým teplotám a mrazu. Mezi oblíbené zimní květiny patří například brambořík (Helleborus), který kvete v široké škále barev a dokáže vydržet i velmi nízké teploty. Dalšími vhodnými rostlinami jsou například zimolez (Lonicera), jasmín (Jasminum) a různé druhy zimních vřesů. Tyto rostliny je ideální vysadit na místo, kde budou chráněny před silnými větry a přílišnou vlhkostí, ale zároveň dostatečně osvětlené sluncem.

Zimní květiny ozdobí zahradu i době, kdy příroda odpočívá

Person Is Working Plant That Is Purple Has Word Thyme It

Chladné zimní měsíce nemusí znamenat konec krásné zahrady. Existuje řada zimních květin, které mohou vaší zahradu ozdobit a přinést do ní pestrost a živou barvu. Jakmile znáte správnou výsadbu a péči, můžete si vychutnat kvetoucí zahrady i v zimě. Zde je několik tipů, jak pěstovat a pečovat o zimní květiny. Výběr vhodných zimních květin Prvním krokem k úspěšné zimní zahradě je výběr vhodných zimních květin. Některé z nich jsou velmi odolné a dokážou přežít i v extrémně chladném počasí, zatímco jiné preferují mírnější zimy.

Zimní květiny přečkají mráz i vrstvu sněhu

Frost Covered Red Rose Light Blue Background

Zima nemusí znamenat, že vaše zahrada musí být opuštěná a bez květin. Existuje řada květin, které odolávají chladnému počasí a kvetou právě v zimních měsících. Tyto zimní květiny mohou přinést do vaší zahrady krásu, barvu a radost i v nejchladnějších dnech. Zde je přehled některých květin, které můžete pěstovat a obdivovat v zimním období. Vánoční růže (Helleborus): Vánoční růže jsou jedny z nejoblíbenějších zimních květin. Květou v pozdním zimním období a přinášejí do zahrady nádherné květy různých barev, včetně bílé, růžové, fialové a zelené. Vřes (Calluna vulgaris): Vřes je stálezelený keř, který kvete v zimních měsících.

Zimní květiny krásně porostou jedině při pravidelné péči

Selective Focus Shot Beautiful Snowdrop Flower

Zahrada v zimním období nemusí být nevzhledná a prázdná. S výsadbou zimních květin můžete svůj exteriér oživit a přinést do něj krásu a barvu i v chladných měsících. Následující tipy vám pomohou při výsadbě a péči o zimní květiny, aby vaše zahrada zůstala krásná po celý rok. 1. Výběr vhodných zimních květin: Nejdůležitějším krokem je výběr květin, které jsou odolné vůči zimním podmínkám. Mezi oblíbené zimní květiny patří vánoční růže, vřes, vavřín, jasmín zimní, camellia a sněženky. Vyberte druhy, které jsou vhodné pro váš region a klima. 2. Příprava půdy: Před výsadbou zimních květin si připravte půdu.