Orchideje po odkvětu mnozí rovnou vyhazují. Přitom tato květina může kvést ještě dalších několik let

Většina pěstitelů po odkvětu orchidejí rostliny vyhodí, aniž by jim dal šanci na další kvetení. Můžete je ale pěstovat klidně několik let, protože při pořádné péči se vám orchideje odmění nejen dalším květenstvím, ale také novými listy. Je důležité nezapomínat na důležité prvky jejich pěstování. Rostlina si vezme jen tolik vody, kolik bude potřebovat Orchideje jsou známé tím, že nepotřebují zalévat.

Když orchideje trucují a nechtějí rozkvést, dávají najevo své nepohodlí nebo nedostatek péče

Jestli máte doma orchideje, pravidelně se o ně staráte, ale i tak nevidíte žádné květy, může to být z několika důvodů. Mezi nejčastější z nich patří nadměrná zálivka nebo špatné umístění. Orchideje totiž potřebují zvláštní podmínky k tomu, aby nejen rostly, ale objevily se na nich také květy. Orchidej po koupi doma hned přesaďte U orchideje si musíte dát pozor na několik věcí.

O orchidej se postará i začátečník. Při splnění několika podmínek se stane skutečnou ozdobou interiéru

Říká se, že orchideje jsou velmi těžké na pěstování a pro začátečníky jsou nevhodné. My s tímto tvrzením ovšem nesouhlasíme. Pokud i začátečník pěstitel chce pěstovat orchideje, tak proč ne, věříme, že to zvládne. Není to totiž nikterak složité. Jestliže jim poskytnete péči, budou kvést několik měsíců. A jakmile květy opadají, nenechte se odradit, protože rostlina brzy ožije. Chcete, aby orchideje krásně kvetly? Poskytněte jim tyto podmínky.

Tulipány milují vodu a chlad. Obojí jim pomůže vydržet ve váze dlouho čerstvé

Jestli milujete řezané květiny, určitě vám ve váze nechybí tulipány. Jestli takové květiny dostanete, měli byste jim věnovat trochu péče, než je dáte do vázy, aby vám vydržely co nejdéle čerstvé a voňavé. Hned po příchodu domů se o ně postarejte Jestli si chcete vzhled tulipánů užít co nejdéle, je nutné ještě předtím, než je dáte do vázy, udělat několik věcí. Seřízněte jim stonky o dva centimetry a žádný nevynechejte.

Orchideje mají své specifické požadavky, na oplátku se ale odmění nádhernými květy

Lidé, kteří se rozhodnou pěstovat orchideje, musí vědět, jak o ně správně pečovat, aby krásně kvetly a hlavně rostly. Jedná se o květiny, které mohou být na péči náročnější, ale rozhodně se vyplatí, protože mají krásné květy. Proto se nebojte, a pokud se pro orchideje rozhodnete, nebudete litovat. Orchideje mají své vlastní podmínky Orchideje jsou zvláštní rostliny, které stojí za to mít na okenním parapetu. Je ale nutné jim zajistit správné podmínky.

Při správné péči pokvetou hortenzie po dlouhé měsíce. O tyto krásky se postará i začátečník

Hortenzie patří mezi dekorativní květiny, které nejsou náročné na péči. Je ale potřeba se jim věnovat, aby vám dělaly radost po několik měsíců v roce. Zasadit si je můžete na zahradě, ale také jako pokojovou rostlinu. Co všechno je potřeba udělat, aby vás těšily po dlouhá léta? Můžete si z hortenzií udělat plot, ale na zimu ho raději schovejte Záleží na tom, jakou odrůdu si vyberete.

Úchvatné orchideje se mohou stát ozdobou každého interiéru. Stačí se inspirovat jejich domovinou

Orchideje jsou velmi zajímavé tropické rostliny, které nabízí mnoho barev, tvarů, velikostí, a dokonce se mohou lišit i vhodným stanovištěm. Proto je při výběru orchideje velmi důležité sledovat popisky u konkrétních druhů. Většina orchidejí potřebuje rozptýlené světlo či přímé slunce, některé z nich jsou vhodné i do polostínu. I přes to, kolik druhů je možné v běžných zahradnictvích zakoupit, mají jeden hlavní rys společný. Tím je jejich domovina, ze které pochází všechny orchideje.