Vznešený narcis získal své jméno z dávného mýtu, který vysvětluje jeho spojitost s poruchou osobnosti

Procházíte se po své okrasné zahrádce a kocháte se barevnými květy s láskou opečovávaných rostlinek? Oko vám padne na narcis a vy vidíte, že už je pár dnů odkvetlý. Každý správný zahrádkář okamžitě spěchá pro nůžky, aby rostlinu květů zbavil. Po odříznutí stvolů s květy zůstanou listy, které později zežloutnou a odkvetou.

Rozkvetlý balkon je pýchou mnoha domovů, se správnou péčí budou květiny dělat radost celé léto

Trávíte svůj volný čas rádi v exteriéru svého domova? Pak je pro vás terasa nebo balkon to pravé prostředí. Abyste si tento prostor užili co nejvíce, zasaďte na okraj zábradlí nebo na parapety ty nejkrásnější květiny, které vám budou dělat radost po celou sezónu. Víme, jak na to. Stačí se držet pár jednoduchých tipů. Milujete květiny na balkoně? Pak se za vaším kouskem exteriéru ohlédne určitě každý kolemjdoucí.

Orchideje stále stoupají v oblibě. Nové odrůdy jsou méně náročné, ale neméně okouzlující

Jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin je zaručeně orchidej. Získá si i vás pro svůj půvabný vzhled a exotický styl, jemnost květů vás uchvátí na první pohled. Péče o tuto krásnou květinu je však dost náročná. Víte, jak se o orchidej správně starat? Poradíme vám ty nejužitečnější rady. V obchodech existuje v dnešní době mnoho nových druhů orchidejí, které jsou o něco méně náročné.

Krásné bylinky budou ozdobou zahrad či balkonů a najdou využití v domácí lékárničce

Krásné rostliny, které ozdobí balkon, zahradu i interiér a navíc nás mohou zbavit mnoha zdravotních neduhů. Většina z nich je na pěstování velmi nenáročná a jednoznačně krásná. Jaké rostliny to jsou? Měsíček Měsíček lékařský je nejen krásný, ale také blahodárně působí na lidské tělo. Zasejte semínka do země nebo do květináčů. Stačí použít zahradní substrát a na konci července se můžete těšit na krásné květy, které nasušte a uložte do vzduchotěsných nádob.

Krásná kvítka z louky přímo až na náš stůl. Jedlé květy dodají pokrmům nádhernou dekoraci

V dnešní době je velmi oblíbená kuchyně s přírodním zdobením. Často můžete v cukrárnách potkat dorty s okvětními lístky růží nebo se sedmikráskami. Zkuste experimentovat i ve vaší kuchyni a dodejte receptům zvláštní kouzlo krásné květinové výzdoby. Talíř zdobený fialkami, okvětní lístky růží na pokrmu nebo sedmikráska jako krásný doplněk zajímavého receptu. Tyto okrasné pochoutky se stávají běžnou součástí moderních cukráren nebo vyhlášených restaurací.

Namnožte si pelargonie pomocí řízkování a ještě více si užívejte rozkvetlý balkon

Pelargonie neboli muškáty jsou velmi oblíbené rostliny. Umisťují se jak na terasy, balkony, altány, tak i do zahrady na plot. Abyste si vytvořili krásnou zahradu plnou rozkvetlých muškátů, můžete si je doma sami namnožit. K množení, tedy řízkování, není třeba použít semena – jen ostrý nůž nebo nůžky. Vůbec nejideálnější čas pro řízkování je na konci léta, ale pokud to uděláte teď a poskytnete pelargoniím správnou péči, můžete se z nich těšit už v létě.

Nádherné růže s omamnou vůní nabízí nespočet variant, z nichž si každý vybere

Krásné růže jsou královnami zahrad. Jsou trnité, ale jejich květy jsou velkolepé. Dokonce mohou sloužit jako živý plot. Jakou péči jakým druhům poskytnout? I přes jejich úctyhodnou krásu nejsou růže nikterak složité na pěstování. Popínavé růže Popínavé růže jsou překrásné. Vyznačují se plazivými šlahouny, které jsou ideální pro altány či pergoly. Sice jsou takzvaně plazivé, ale v jejich horolezectví jim musíte pomoci. A to tak, že je postupně budete proplétat a přivazovat.

Bolševník je úchvatný, ale také velmi nebezpečný. Jediný dotek může mít vážné následky

Na mezích, okrajích lesa nebo loukách či u potoků můžete snadno narazit na květinu zvanou bolševník. Tato zdánlivě krásná a bohatá květina je známá drobnými a četnými kvítečky v bílé barvě. Proč je však tato luční květina nebezpečná? Zjistěte o ní více. Této rostlině se raději vyhněte. Je totiž vysoce toxická a v žádném případě by se neměla dostat do lidského těla.