Na podzim čeká každého zahrádkáře hodně práce. V tomto období si můžete také rozmnožit muškáty, aby vám v další sezóně dělaly ještě větší radost. Uvidíte, že namnožit si sazenice je mnohem jednodušší, než si myslíte. Čas před prvními mrazy je ideální na to, abyste s přípravou začali. Poradíme vám, jak to udělat. Nenáročné květiny dokáže pěstovat každý Muškáty patří mezi nejoblíbenější květiny Čechů, můžete je vidět na každém druhém balkonu, terase i zahradě. Není se čemu divit, protože jejich pěstování i množení jsou velmi jednoduché.
Rostliny má většina z nás ráda hned z několika důvodů, ať už to jejich vzhled, opojná vůně, či to, že se u jejich sázení a péče výborně zrelaxujeme. Právě v dnešním článku se zaměříme na jejich vonný aspekt. I ten je totiž možné využít hned několika způsoby. Jaké to jsou a co o nich vědět? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál. Pěkná vůně ano, ale dávejte pozor na intenzitu Květiny jsou známé pro svoji krásnou vůni. Ta se samozřejmě liší kus od kusu.
I když si mnozí mohou rozkvetlé zahrady spojovat s jarními měsíci, je zcela možné mít živou a barevnou zahradu i v září. Při správném plánování a péči může vaše zahrada vzkvétat až do podzimního období. V tomto článku vám přinášíme několik tipů a triků, jak zajistit, aby vaše zahrada zůstala potěšením po celé září. Vyberte správné rostliny Jedním z nejdůležitějších kroků k zajištění kvetoucí zahrady v září je výběr rostlin, kterým se daří koncem léta a začátkem podzimu. Rozhodněte se pro trvalky a letničky, které mají prodlouženou dobu květu nebo jsou speciálně vhodné pro podzimní měsíce.
Blížící se podzim je ten pravý čas na pěstování pelargonií. Je to svěží a dlouho kvetoucí květina, která zkrášlí všechny balkony a terasy. Pokud tuto rostlinu rozmnožíte před prvním mrazem, na jaře vám vyrostou nové a krásně kvetoucí exempláře. Zkontrolujte stav pelargonií a dejte jim správnou péči. Odkud pocházejí pelargonie Název pochází z řeckého slova „pelargos“, což znamená čáp a poukazuje na plody této rostliny, které mají tvar podobný čapímu zobáku. Zajímavým faktem je, že květy pelargonie nevydávají vůni, protože aroma vychází z celé rostliny. Pelargonie je rostlina, která má ráda slunečnou i polostinnou polohu.
Jak léto začíná přecházet do podzimu, zahrada získává novou paletu barev a textur. Září je pro zahrádkáře zásadním měsícem a nabízí perfektní příležitost připravit trvalky na nadcházející zimu a zároveň si užít poslední květy sezóny.
Velmi oblíbenými rostlinami v domácnosti jsou muškáty. Jejich růst můžete podpořit přírodní cestou. Použitím banánu, cibule nebo kopřivy jako hnojiva dodáte rostlině extra živiny, což se pozitivně projeví na bujném růstu květů i samotné rostliny.
Léto se urychleně blíží ke konci a střídá ho podzim a to znamená jediné – výsadbu cibulek. Právě to je totiž pro toto období charakteristické. Cibulky na podzim vysadíme tak, aby na jaře krásně vykvetly.
Jak léto přechází do podzimu, mnoho zahradníků by mohlo předpokládat, že zářivé barvy zahrady vyblednou s měnícím se ročním obdobím. Září však může být příjemným obdobím pro zahradníky, kteří chtějí rozšířit krásu svých venkovních prostor.