Množení muškátů pomocí řízků zvládne i začátečník

beutiful-care

Na podzim čeká každého zahrádkáře hodně práce. V tomto období si můžete také rozmnožit muškáty, aby vám v další sezóně dělaly ještě větší radost. Uvidíte, že namnožit si sazenice je mnohem jednodušší, než si myslíte. Čas před prvními mrazy je ideální na to, abyste s přípravou začali. Poradíme vám, jak to udělat. Nenáročné květiny dokáže pěstovat každý Muškáty patří mezi nejoblíbenější květiny Čechů, můžete je vidět na každém druhém balkonu, terase i zahradě. Není se čemu divit, protože jejich pěstování i množení jsou velmi jednoduché.

Vonné květiny vytvoří doma kouzelnou atmosféru a napomůžou relaxaci

close-up-beautiful-florist-woman

Rostliny má většina z nás ráda hned z několika důvodů, ať už to jejich vzhled, opojná vůně, či to, že se u jejich sázení a péče výborně zrelaxujeme. Právě v dnešním článku se zaměříme na jejich vonný aspekt. I ten je totiž možné využít hned několika způsoby. Jaké to jsou a co o nich vědět? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál. Pěkná vůně ano, ale dávejte pozor na intenzitu Květiny jsou známé pro svoji krásnou vůni. Ta se samozřejmě liší kus od kusu.

V září rozveselí zahradu rostliny, které v tomto období kvetou

closeup-blooming-dahlia-flowers-greenery

I když si mnozí mohou rozkvetlé zahrady spojovat s jarními měsíci, je zcela možné mít živou a barevnou zahradu i v září. Při správném plánování a péči může vaše zahrada vzkvétat až do podzimního období. V tomto článku vám přinášíme několik tipů a triků, jak zajistit, aby vaše zahrada zůstala potěšením po celé září. Vyberte správné rostliny Jedním z nejdůležitějších kroků k zajištění kvetoucí zahrady v září je výběr rostlin, kterým se daří koncem léta a začátkem podzimu. Rozhodněte se pro trvalky a letničky, které mají prodlouženou dobu květu nebo jsou speciálně vhodné pro podzimní měsíce.

Podzim je ideální čas pro rozmnožení pelargonií

red-zonal-geraniums-design-pelargonium-peltatum-is-species-pelargonium-known-by-common-names-pelargonium-grandiflorum-cranesbill-crane-sbill-green-leaves-floriculture-horticulture (1)

Blížící se podzim je ten pravý čas na pěstování pelargonií. Je to svěží a dlouho kvetoucí květina, která zkrášlí všechny balkony a terasy. Pokud tuto rostlinu rozmnožíte před prvním mrazem, na jaře vám vyrostou nové a krásně kvetoucí exempláře. Zkontrolujte stav pelargonií a dejte jim správnou péči. Odkud pocházejí pelargonie Název pochází z řeckého slova „pelargos“, což znamená čáp a poukazuje na plody této rostliny, které mají tvar podobný čapímu zobáku. Zajímavým faktem je, že květy pelargonie nevydávají vůni, protože aroma vychází z celé rostliny. Pelargonie je rostlina, která má ráda slunečnou i polostinnou polohu.