Mšic se můžeme zbavit mechanicky i pomocí osvědčených domácích metod

5034

Napadení rostlin mšicemi je velmi nepříjemná věc, protože kvůli nim můžete přijít o celou úrodu na svých záhonech. Nemusíte přitom vůbec používat chemické prostředky, abyste se jich zbavili. Existuje mnoho přírodních variant, které neublíží rostlinám a pomohou vám s těmito malými škůdci. Nyní si představíme několik domácích produktů proti mšicím. Mechanické metody Tohle není příliš příjemné, ale jedná se o efektivní metodu, pokud je napadení malé. Můžete je jednoduše setřít prsty (v rukavici) nebo pomocí hadříku. Zkusit je můžete také opláchnout silnějším proudem vody. Dávejte si ale pozor, abyste přitom nepřelili rostliny nebo jim vodou nezlomili listy nebo stonky.

Ochranu před klíšťaty zvýší vhodné oblečení a kvalitní repelent

Lyme Borreliosis Disease Encephalitis Virus Infectious Dermacentor Tick Arachnid Parasite Macro Encephalitis Infected Tick Insect Green Grass Sunshine Summer

Většina z nás letní měsíce miluje, ale hmyz nám dost komplikuje čas, který chceme strávit v přírodě. Komáři a brouci jsou otravní, ale klíšťata jsou vážně nebezpečná. Každý se obává, že si jedno přinese domů. Klíšťata jsou aktivní od jara do podzimu, ale v létě jich potkáte nejvíce. Existuje hned několik způsobů, jak se proti nim můžete bránit. Efektivní repelent je základ V první řadě si nikdy nezapomeňte nanést kvalitní repelent. Koupit si můžete klasické produkty z obchodu nebo se spolehnout na přírodní varianty. Ekologické produkty jsou šetrné nejen pro přírodu, ale také vaši pokožku.

Mravence z domova vyžene ocet, jedlá soda nebo skořice

702

Máte doma mravence? Dobrou zprávou je, že tito tvorové u vás doma nepředstavují žádné nebezpečí. Na druhou stranu je jistě doma mít nechcete. V obchodě najdete hodně chemických sprejů na jejich zahubení, ale nic takového používat nemusíte. Pamatujte, že tyto produkty jsou nejen velmi drahé, ale také obsahují nebezpečné látky pro vaše zdraví. Naštěstí můžete využít nespočet domácích metod. Ocet V domácnosti můžete použít směs bílého octa a vody v poměru 1:1, kterou nalijete do lahve s rozprašovačem. Roztok nastříkejte přímo na mravence a také na trasy, po kterých je vidíte nejvíce chodit.

Kunu odpudí zvukové plašiče, dobře fungují také speciální pasti

271

Kuna vypadá jako roztomilé a přátelské zvířátko, avšak patří k nejotravnějším nezvaným hostům. Pokud kuna prchá před chladem, nejčastěji se zabydlí v podkroví, kam se dostane i velmi titěrnými otvory. Pro domácnost je skutečnou nepříjemností – dělá hluk, nepořádek a velmi ráda rozkousává kabely i izolaci. Jak toto malé zvířátko vypudit z domova?  Jak zabránit kuně, aby se u vás usadila? Nejlepší způsob, jak zabránit její návštěvě, je zabránit vniknutí. Mohou vám pomoci vhodná protiopatření. Nejprve utěsněte všechny otvory a mezery v domě, kterými se kuna může proplížit. Rovněž instalujte hustou a silnou síť na okna nebo okapové žlaby.

Domácí hnojivo z vaječných skořápek je vhodné pro zeleninu i květiny

3028

Máte vlastní zahradu a toužíte po domácí zelenině, ale vaše plány hatí šneci a slimáci, kteří si rádi na vašich rostlinách pochutnávají? Jestli nevíte, jak na ně, poradíme vám účinné triky, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale hlavně vás nebudou stát ani moc peněz. Můžete využít například skořápky od vajec, které možná běžně vyhazujete. Je to přitom velká škoda, protože pomohou zbavit se škodné z vaší zahrady. Skořápky od vajec se vyplatí schovávat Jestliže milujete vejce, tak určitě budete vědět, že se vyplatí nechávat si skořápky.

Příliš tvrdá půda ovlivňuje růst rostlin. Řešením je mulčování a pravidelné kypření

112606

Tvrdá půda způsobuje na zahradě jen problémy. Velmi tím ovlivníte růst rostlin i kvalitu půdy na svých záhonech. Změkčení půdy je skvělým způsobem, jak zlepšit její kvalitu a zajistit, že všechny rostliny nádherně porostou. Existuje hned několik způsobů, jak se o tento proces můžete postarat. A všechny jsou zadarmo, takže se nemusíte obávat žádných nákladů navíc. Organická hmota Jedním ze způsobů, jak změkčit půdu, je přidáním hnojiv. Organické hnojivo je úžasným způsobem, jak toho dosáhnout. Využít k tomu můžete domácí kompost nebo hnůj. Obojí jednoduše zapracujte do horních 15-20 cm půdy a vložte tam vrstvu asi 2-3 cm.

Křenový postřik ochrání stromy před chorobami a škůdci

3169

Křen používáme většinou v kuchyni, kde pokrmům dodá intenzivní pikantní chuť. Je ale také velmi zdravý. Lze ho použít jako přírodní antibiotikum, a to nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Má antibakteriální a fungicidní vlastnosti, které zahrada a zejména ovocné stromy ocení. Křenový postřik, který si snadno připravíte, ochrání sad před chorobami a navíc odpudí komáry a klíšťata. Ekologické prostředky jsou velmi oblíbené Stále více zahradníků dává přednost přírodním prostředkům před chemickými, jelikož jsou šetrnější k životnímu prostředí i k samotným rostlinám. Vyplatí se vyzkoušet postřik na ovocné stromy vyrobený z křenu.

Ochranu před klíšťaty zvýší správné oblečení, repelent i pravidelná kontrola

Tick Glass Bottle Background Grass

Všichni si velmi dobře uvědomujeme, že klíšťata představují velmi nebezpečné škůdce. Tato malá zvířátka přenáší hned několik velmi nebezpečných onemocnění, včetně klíšťové encefalitidy. Pro vlastní ochranu se můžete nechat očkovat, ale stejně tak se můžete chránit i bez očkování. To stejně funguje pouze do prvního kousnutí, protože potom musíte jít na další přeočkování. Jak se před klíšťaty chránit bez očkování? Správné oblečení do lesa i parku V první řadě myslete na vhodné oblečení. V horkých dnech to není jednoduché, protože se jistě nechcete pařit v dlouhých kalhotách, ponožkách a tričku s dlouhým rukávem. To není nic překvapivého.