Zahradu před hraboši ochrání pasti, bariéra pod plotem nebo samotné rostliny

45524

Hraboši patří mezi škůdce, kteří se mohou snadno objevit i na vaší zahradě. Musíte vědět, jak rychle reagovat a jednat. Když to neuděláte, můžete klidně přijít o rostliny ve všech záhonech. Použít můžete několik metod, které je zaručeně odradí od vašich rostlin a donutí je, aby se přesunuli do zahrad vašich sousedů. A tam si s nimi již nemusíte dělat starosti. Bariéra pod plotem Máte-li možnost, udělejte jim fyzickou bariéru. Podél celého plotu zakopejte asi 30 cm do země mřížky nebo hustý plot. Hraboši se hlouběji nepohybují a přes plot jednoduše neprojdou.

Dřevěný popel je vhodným hnojivem pro stromy, keře nebo ovoce

Gray Ash Closeup Texture Detail

Hnojení přírodními produkty je to nejlepší, co můžete zvolit pro své rostliny. Dřevěné uhlí představuje velmi tradiční způsob, jak poskytnout rostlinám živiny a podpořit jejich růst. Uhlí obsahuje minerální látky (vápník, draslík, fosfor a mnoho dalších), které jsou velmi prospěšné pro vaše rostliny, včetně stromů, keřů, ovoce a zeleniny. Získání a zpracování dřevěného uhlí Uhlí a popel ze spáleného dřeva si dávejte na stranu, abyste měli dost na hnojení. Musíte ale používat přírodní dřevo bez laku nebo jiných látek. Nechte popel vychladnout a potom uhlíky rozdrobte na jemnější části, abyste ho mohli pohodlně použít na záhonech.

Kávovou sedlinu můžeme využít jako hnojivo. Lze ji přimíchat do půdy nebo zálivky

Closeup Fresh Grinding Coffee

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a mnoho z nás si bez ní nedokáže představit svůj život. Cenným nápojem ale není jen na povzbuzení, pomůže také na zahradě. Nevyhazujte po vypití kávy sedlinu, protože je skvělým přírodním hnojivem pro rostliny a ochranou proti škůdcům. Použít ji můžete na pokojové i venkovní rostliny a můžete zlepšit jejich kondici, zdraví a vzhled. Proč kávu používat na zahradě? Káva vám dodá každé ráno energii, ale funguje také jako skvělé hnojivo pro rostliny. Kávová sedlina je bohatá na minerály (hořčík, draslík, fosfor a měď).

Křemičitý písek a zahradničení – proč je důležitý pro ekosystémy?

Close Up Woman Shoveling Large Flower Pot

V moderním zahradničení se často setkáváme s výzvou udržitelnosti a ochrany našeho přírodního prostředí. Jedním z materiálů, který se v tomto ohledu stává stále populárnějším, je křemičitý písek. Získejte o něm více informací v následujícím článku. Jaký význam má písek křemičitý? Jemný křemičitý písek hraje klíčovou roli v zahradním ekosystému. Jeho schopnost zlepšit drenáž je zásadní, zvláště v oblastech s těžkými nebo jílovitými půdami. Udržuje kořeny rostlin bez hniloby a chorob. Také napomáhá rovnoměrnému rozložení vody a živin v půdě. Tím podporuje kvalitní růst rostlin.

I vaše zahrada chce být online: Vize a trendy v oblasti chytrých zahrad

Young Attractive Woman Working At The Plants Nursery Using Tablet

Ještě nedávno jsme se podivovali nad pojmem chytrá domácnost a na automatizaci v domě si stále ještě zvykáme. Přesto je ovládání topení, světel a žaluzií na dálku velmi pohodlné a návrat z dlouhých cest do předem vyhřátého domova představuje příjemný luxus. A ani jsme se nenadáli a automatizace přichází i do zahrad – a znamená nejen komfort, ale také úsporu financí. Budoucnost zahradničení Budoucnost zahradničení se stále více zaměřuje na využívání technologií a automatizaci, což vede k rozvoji konceptu chytrých zahrad.

Sršně a vosy můžeme odradit některými vůněmi, hnízdo je vhodné nechat odstranit profesionály

European Paper Wasp With Bees During Daytime

Mezi mnoha druhy hmyzu, které se vyskytují v naší zemi, je jen málo těch, jež vzbuzují takový respekt a strach jako vosy a sršně. Je to způsobeno tím, že často umísťují svá hnízda v blízkosti lidského obydlí a někdy nezvané létají do našich domovů. Setkání s hmyzem může skončit bolestivě a lidé, kteří jsou alergičtí na jejich jed, by se měli mít obzvlášť na pozoru. Pro ně může být bodnutí dokonce smrtelné. Je tento hmyz užitečný? Vosy i sršně se považují za málo užitečný hmyz, který je spojen pouze s nepříjemným létáním a rušením domácího pořádku.

Pavouky pomůže z domova vyhnat pořádek a některé vůně

Closeup Spider Spider Web

Pavouci nejsou právě spolubydlícími, které bychom chtěli mít doma. Zbavit se jich může být skutečným oříškem, protože se často skrývají v koutech, u stropu nebo na místech, která neuklízíme příliš často. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se jich můžete nejen zbavit, ale také jim zabránit, aby se dostali do vašeho domova. Odkud se pavouci berou? Pavouci se většinou objevují na místech, která neuklízíme pravidelně, jako jsou stropy nebo prostor pod postelí. Nemusí se u vás ale objevit jen kvůli špíně a nepořádku. Ve skutečnosti je přitahuje do našich domovů i něco jiného.

Přichází čas na první výsev. Připravit si můžeme zeleninu, květiny i bylinky

Pepper Seedlings Plastic Cups

První jarní výsevy jsou vzrušující příležitostí pro všechny zahrádkáře. Zeleninové plodiny, aromatické bylinky, krásné květiny a ovocné stromy a keře nabízejí širokou škálu možností pro každého, kdo si chce užít radosti z pěstování vlastní zahrady. Připravte se na nadcházející sezónu a začněte s výsevy, které vám přinesou bohatou a pestrou sklizeň. Zelenina pro jarní zahradu S příchodem jara přichází ideální čas na výsevy do zahrady. Pro začátečníky i zkušené zahrádkáře jsou populární zeleninové plodiny, které mohou být úspěšně zasety již na začátku jara. K časnému výsevu patří špenát, ředkvičky, salát, mrkev a řepa.