Melounová detoxikace trvá šest dní, během nichž se organismus pročistí a získá znovu energii

Meloun je oblíbená potravina, kterou si dopřáváme zejména v letních měsících. Chutná sladce, osvěží nás a dokáže dobře zasytit. Kromě toho ale také z těla vyplavuje toxiny a pouhých několik dnů melounové diety stačí k tomu, abyste se začali cítit lépe. Detoxikace melounem se doporučuje zejména po léčbě antibiotiky nebo při užívání většího množství léků, při otocích, kožních problémech, vysokém cholesterolu a nadváze. Připravte si smoothie Samotná očistná kúra spočívá v jezení melounu po dobu šesti dnů.

Zima už klepe na dveře a je nejvyšší čas zachránit cibulky květin před mrazy

Podzim je znamení, že máte uklidit zahradu nejen od listí, ale také je potřeba vykopat některé rostliny, které by jinak zimu a mráz nemusely přežít. Díky tomu, že je vykopete správně, je můžete zasadit doma a další rok se těšit z jejich růstu a kvetení. Jak ale květinové cibulky správně skladovat, abyste je na jaře mohli znovu použít? Jaké cibulky musíte na podzim vykopat? Na podzim vykopejte hlavně ty rostliny, které by nepřežily dlouhou zimu.

Ze starších rostlin si snadno vypěstujete nové květiny. Stačí dostatek trpělivosti a času

Pokud vidíte, že vaše rostliny v květináčích začínají stárnout a už nejsou tak hezké, nemusíte je vyhazovat, ale můžete je použít k vypěstování mladých rostlin. Co k takovému kroku budete potřebovat? Především ostrý nůž a také trpělivost, protože se vše nemusí povést na první pokus. Připravte si malé květináče, klidně nádoby od jogurtů Dále budete potřebovat například nádoby od jogurtů, sýrů nebo zmrzliny, do nich udělejte otvory na dně.

Chránit si zrak je velmi důležité. Nejlepší prostředky nabízí sama příroda

Jakými přírodními metodami si můžete zlepšit zrak? Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších, které jsou účinné a díky nimž budete lépe vidět. Už nebudete potřebovat žádné kapky do očí, protože vám často slzí. Můžete si pomoci prostředky, které najdete doma. Chránit zrak je velmi důležité, protože očima nejen vidíme, ale také poznáváme. Chraňte svůj zrak pomocí černého rybízu Skvělým prostředkem, jak svůj zrak ochránit, je černý rybíz.

Neustálé koukání do obrazovky namáhá zrak. Zdravotním problémům s očima předejdou známé superpotraviny

Naše babičky si věděly rady s mnohými neduhy, dokonce i se zrakem. V té době nebyl zasažený mnohahodinovým koukáním do obrazovek monitoru, tabletu nebo mobilu jako dnes, kdy trpí problémy se zrakem mnohem více lidí. Pro zlepšení zraku však využívaly bohatství přírody a toho, co jim poskytovala zahrádka nebo včely. Dnes bychom řekli, že jde přímo o superpotraviny, jejichž účinků můžeme využít i v současnosti.

Brambory si všichni rádi dopřejeme k obědu. Jejich skvělé využití v domácnosti ale zná málokdo

Brambory jsou potravina, kterou používáme především v kuchyni. Můžete z nich vykouzlit skvělou přílohu. Bramborová kaše, hranolky nebo například šťouchané brambory jsou velmi oblíbené. Brambory jsou králem všech příloh, hodí se také do bramboráků a vykouzlíte z nich spoustu pokrmů. Brambory ale můžete využít také v domácnosti, například k leštění oken. Použijte brambory na domácí úklid Brambory můžete snadno využít například na domácí úklid. Jsou skvělým prostředkem na leštění oken nebo jiných skleněných ploch. Je to spojenec proti odolným skvrnám.

Cibulky některých květin potřebují dobře zazimovat, aby přežily mrazy a na jaře znovu vyrostly

Podzim je období, kdy uklízíme zahradu a připravujeme ji na zimu. Také vykopáváme některé rostliny, například cibule květin, které by zimu nepřežily. Díky jejich správnému uložení se i v příštím roce budete moci těšit z bujných květenství a silných rostlin. Jak tedy cibule květin v zimě správně skladovat? Vykopávejte až po prvních mrazech Když se objeví první mrazíky, je čas vykopat mečíky, snědky, tygřice, nerinky a orientální lilie, které v našich klimatických podmínkách mohou zmrznout nebo výrazně zeslábnout.

Domácí džemy z vlastního ovoce jsou radost i pochoutka. S několika triky se vždy podaří

Máte tak velké množství ovoce ze zahrady, že přemýšlíte, jak jej zpracovat a uchovat na zimu? Jistě jste už přemýšleli nad tím, že se pokusíte připravit džemy. Jedná se o velmi oblíbený způsob zpracovávání přebytků ze zahrad. Pravdou je, že na přípravě džemů opravdu není vůbec nic složitého, chce to jen trochu toho času, který je v dnešní moderní době velmi vzácný.