Trojici nenáročných rostlin zvládne pěstovat i začátečník, domov zútulní více než jakákoliv koupená dekorace

Tradice pěstování rostlin v domácích podmínkách sahá velmi hluboko do kořenů lidské civilizace. Již ve starém Egyptě lidé pěstovali květiny v nádobách. Řekové a Římané zase sázeli vavříny do hliněných nádob. První, kdo se snažil vytvořit uměle osázené zahrady plné okrasných květin, byli ale Číňané před více než dvěma milénii.

Stačí ho špatně umístit nebo zalít a pryšec ztrácí listy rychleji, než si myslíme

Pryšec zářivý neboli Trnová koruna je rostlina, která kvete po celý rok, pokud je o ní dobře postaráno. Jeho květy jsou v odstínech bílé, žluté a červené a mezi trnitými stonky se skvěle vyjímají. Je oblíbenou květinou také pro svou dlouhověkost a nenáročné pěstování. Jak si ale poradit s tím, když mu začnou žloutnout listy nebo se na nich objeví nevzhledné skvrny?

Rozmanitá prvosenka není jen ozdobou domácnosti, mnoho lidí netuší o jejích léčivých vlastnostech

Prvosenky neboli petrklíče patří v zimním a jarním období mezi nejčastěji nakupované květiny. Obzvláště v zimním období, kdy je kolem nás přehršel bílé barvy, jsou jasné a syté barvy petrklíčů skvělým rozveselením. Zahrádkářské velkoobchody prodávají květiny v obyčejných plastových květináčích. Aby byly tyto květiny ještě krásnější ozdobou domácnosti, usaďte je do okrasných květináčů a popusťte uzdu fantazii.  Jedna barva či celá škála? Již při nákupu si rozmyslete, jakou barvu petrklíčů chcete zvolit.

Změna místa o pár desítek centimetrů může pomoci orchidejím k dokonalému květu

Orchideje jsou k dispozici v každém květinářství, ale i supermarketech. Moc nestojí a přitom jsou nesmírně krásné, jakmile rozkvetou. Jenže, co když se jim kvést zrovna nechce? Pokud vaše orchidej nekvete, je potřeba provést několik změn v její péči. Je totiž dost možné, že děláte několik chyb, které způsobují, že vám orchidej nekvete.

Přehlížené detaily upozorní na vadnutí rostlin na parapetu, čas na záchranu ještě je

Květiny v květináčích si většina z nás pořizuje hlavně kvůli zútulnění bytu nebo domu. Vytvářejí útulnou atmosféru, zdobí byt a navíc nádherně vypadají a voní, pokud se o ně dobře staráte. Jejich životnost ale může být kratší. Existuje mnoho důvodů, proč květiny předčasně vysychají, mohou za to choroby, škůdci i nesprávná péče.  Jaké jsou první příznaky problémů u květin? Hned byste si měli všimnout žlutých nebo hnědých listů květin.

Naučte se pěstovat orchideje, většinou postačí pouze správné umístění

Na orchideje si mnoho začátečníků jen tak netroufne, a přitom na jejich pěstování není nic složitého. Bohužel nedostatek znalostí o tom, jak pečovat o orchideje, často vede k tomu, že si dlouho neužíváme jejich květů. A přitom stačí jen dodržovat několik základních pravidel, které si tu představíme. Správné místo dělá své Málokdo ví, že orchideje lze pěstovat nejen doma, ale i na zahradě. Výběr správného místa je pro orchideje stěžejní.

Zimní zahrada: Jaké zde zajistit podmínky pro dokonalý růst

Zimní zahrada je snem mnoha lidí. Většinou je vnímána jako prostor, kam chodíte relaxovat svou mysl, popíjet kávu, užívat si volna, a to bez ohledu na to, jaké je roční období či momentální počasí. Jakým rostlinám se bude v zimní zahradě dařit, záleží jen na tom, jaké jim zajistíte podmínky. Také jistě platí, že se o rostliny musíte řádně starat, aby dobře rostly, byly zdravé a pohledově krásné.

Vyzrajte na vánoční kaktus a poznejte triky správného pěstování po celý rok

Vánoční kaktus je endemická rostlina pocházející z Brazílie, kde vysoko v korunách stromů tvoří dlouhé, převislé výhonky. Jeho pěstování je ale oblíbené i u nás, a to zejména proto, že k vykvetení potřebuje krátký den – kvete tedy v zimě, zejména v období Vánoc. Barva květu může být bílá, růžová i fialová.

Vánoční hvězda je symbol svátků, vykvete jenom při správné péči

Vánoční hvězda, nebo také krásný pryšec, se v našich domácnostech stejně jako i v mnoha dalších zemích už dlouho využívá jako vánoční dekorace. Pro její oblíbenost se jí každý rok prodá tisíce ne-li miliony kusů, koupit ji ale stačí jednou, jelikož má schopnost vydržet celý rok a na Vánoce znovu rozkvést. Jen to chce tu správnou péči a vědět, co si k ní můžete dovolit a co už ne.

Jak se chovat ke stromečku, aby vydržel déle něž do Tří králů

Věděli jste, že i vánoční strom potřebuje péči, aby vypadal hezky delší čas? Na jakých faktorech záleží, a jak se o něj starat? I čtrnáct dní po Vánocích může být strom krásný a stále sytě zelený. Stačí dodržet minimum našich tipů a můžete se déle radovat z této nejkrásnější vánoční tradice. Výběr a příprava je důležitá Aby vánoční stromek zdobil váš interiér a byl zároveň chloubou vašeho vánočního interiéru, vybírejte poctivě.

Vánoční stromek vydrží jen při správné péči, ne všechny postupy jsou ty správné

Jakmile si vyberete vánoční stromek, který vám bude dělat radost celé vánoční svátky a možná až do nového roku, stojí za to mu věnovat pořádnou péči. Díky vaší péči strom vydrží a bude krásně zelený a vonící. Následujte několik níže uvedených triků a užívejte si stromu po dlouhou dobu.   Co bude potřeba Aby byl vánoční strom nejen na Vánoce, ale i na ostatní dny až týdny krásný a svěží, je nutné mu věnovat péči.

Tropický zamiokulkas vypěstujete i u nás, rozmnožení je překvapivě snadné

Zamiokulkas je rostlina pocházející z tropů. Má ale nízké nároky na pěstování a je tak oblíbenou rostlinou. Kvete poměrně zřídka, celoročně má tmavě zelené listy. Také má cenné vlastnosti pro výrobu kyslíku. Je ideální květinou do ložnice nebo kanceláře. K rozmnožování použijte jen zdravé rostliny Sazenice, které odeberete nemocných rostlinám, nebudou zdravé. Mladé rostliny budou mít stejně vlastnosti jako mateřská rostliny. Květinu lze rozmnožovat několika způsoby: z listových řízků z apikálních řízků dělením rostliny První možnost je nejčastější.