Rostliny v ložnici mají vliv na kvalitu spánku

Fluffy Home Plant Pot White Brick Wall Background Bed With Pink Bed Linen White Wall

Spánek je fyziologický proces, který je pro naše tělo extrémně důležitý. Přeci jen během spánku se tělo regeneruje a doplňuje energii. Pokud budeme bez spánku byť jen o trochu více než dvacet čtyři hodin, začneme pociťovat následky. Pro dobrý spánek je pak také důležité prostředí, ve kterém k němu uleháme. Vliv na kvalitu odpočinku mohou mít dokonce i rostliny. Některé mohou být ne pouze dráždivé, ale dokonce nebezpečné. Které to jsou a proč je do ložnice nedávat? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Bylinky a okrasné rostliny pěstované v interiéru přinášejí mnoho benefitů

166977

Toužíte po přírodní atmosféře a čerstvých aromatických vůních přímo v domově? Pěstování bylinek a pokojových rostlin v bytě je ideálním řešením. Tyto zelené společnice nejen osvěží váš interiér, ale přinášejí také radost a mnoho praktických výhod. Při vaření budete mít neustále k dispozici čerstvé byliny, které dodají úžasnou chuť každému jídlu. Jaké bylinky pěstovat na parapetu? Při pěstování bylinek v bytě je klíčové vybrat vhodné druhy, které se dobře adaptují na podmínky interiéru. Rozmarýn, petržel, bazalka a oregano jsou oblíbené volby pro parapet nebo okenní římsu.

Během zimy potřebují pokojové rostliny zajistit světlo a správnou teplotu

Young Woman Gardening Home

Péče o rostliny v interiéru během zimy je důležitá, protože zimní podmínky mohou mít vliv na jejich růst a zdraví. Zde jsou některé tipy, jak správně pečovat o rostliny v interiéru během zimních měsíců: Světlo: Zimní dny jsou kratší, což může ovlivnit množství světla, které dostávají vaše rostliny. Umístěte rostliny co nejblíže k oknům, kde dostanou co nejvíce denního světla. Pokud světlo z okna není dostatečné, můžete zvážit použití umělého osvětlení, jako jsou rostlinné světelné trubice nebo LED světla, aby se zlepšila intenzita světla. Teplota: Většina pokojových rostlin preferuje teplotu mezi 18-24°C během dne a trochu nižší teplotu v noci.

Plísně na rostlinách vznikají nejčastěji kvůli chybám v péči

Woman Hands Gardeners Holding Transplanting Planting White Pot Home Gardening Love Houseplants

Plíseň na rostlinách je běžný problém, který může vážně poškodit nebo dokonce zničit rostliny. Existují různé typy plísní, ale mezi nejčastější patří padlí a plíseň šedá. Tyto plísně se projevují bílým nebo šedým povlakem na listech, stoncích nebo květech rostlin. Tento povlak může způsobit žloutnutí a opadávání listů, zkroucení a deformaci nových výhonků a v extrémních případech může vést k úhynu celé rostliny. Plísně se nejčastěji šíří ve vlhkém a teplém prostředí, a proto jsou rostliny v interiérech nebo sklenících často náchylnější k jejich výskytu. Nedostatečná cirkulace vzduchu a přelévání rostlin mohou také přispívat k rozvoji plísně.

Sprcha pokojové rostliny osvěží a zbaví nánosu prachu

Washing Leaf Monstera From Dust Shower Bathroom Urban Jungle House Plant Care Concept Caucasian Woman Washing Dust From Large Monstera Leaves With Water Drops From Shower

Péče o rostliny nemusí být složitá. Někdy je jednoduché řešení přesně to, co rostliny v květináčích potřebují. Skvělým příkladem je sprchování a koupel rostlin, která je zbaví prachu usazeného na listech. Tento prach rostlině ztěžuje procesy nezbytné pro růst, omezuje přístup světla a vzduchu a ztěžuje rostlině absorpci oxidu uhličitého. Zbaví rostlinu prachu Prach usazený na rostlinách nesvědčí ani členům domácnosti, jelikož je živnou půdou pro roztoče. Pokud v domě žijí alergici, je jeho pravidelné odstraňování velmi důležité. Bohužel otírání hadříkem může být únavné a neefektivní.

Po banánovém hnojivu bude monstera bujně růst

Closeup Shot Green Artificial Houseplant

Monstera je jednou z nejoblíbenějších rostlin. Je populární pro svou impozantní velikost, okrasné listy a snadnou péči. Někdy se však ukáže, že pouhé zalévání nestačí. Použijte několik triků a vaše monstera se vám odvděčí ještě krásnějším vzhledem. Monstera se vyznačuje tzv. děrovanými listy se sytě zeleným odstínem, které vytváří krásnou dekoraci interiéru. Navíc se snadno udržuje. Jen je potřeba ji sem tam zalít. Pokud však chcete, aby vaše monstera bohatě rostla a zvětšovala se, budou se vám hodit triky, díky kterým získá potřebné živiny a bude bujně růst. Jak často monsteru zalévat?

Do koupelny se hodí mnoho oblíbených druhů rostlin

Modern White Bathroom With Bamboo Shelf Many Green Plants Home Comfort Zone Wellness Yero Waste

Koupelna je často jedním z nejzanedbanějších prostorů v domě, pokud jde o rostliny. Ale přidání rostlin do koupelny může vytvořit harmonické a relaxační prostředí, zlepšit vzduchovou kvalitu a přinést do tohoto prostoru přírodní krásu. Zde je několik rostlin, které jsou vhodné do koupelny: 1. Aloe Vera (Aloe barbadensis miller): Aloe vera je známá svými léčivými vlastnostmi a je skvělou volbou do koupelny. Tato rostlina pomáhá hydratovat pokožku a může být použita na léčbu popálenin nebo podráždění. Potřebuje jasné světlo, ale nepřímé slunce. 2. Fialka (Saintpaulia): Fialky jsou kompaktní rostliny s nádhernými květy a jsou ideální pro osvěžení koupelny.

Kapradinám prospěje přírodní hnojivo připravené z bylinek nebo zeleniny

Indoor Fern Plant White Background

Kapradina pěstovaná v domácích podmínkách není příliš náročná. Nejdůležitější je poskytnout jí optimální množství vody a přístup ke světlu. Díky jednomu kroku bude mimořádně svěží a zdravá. Péče o kapradinu Kapradiny jsou jedny z nejstarších rostlin na Zemi. Odhaduje se, že již v pravěku existoval až milion různých odrůd a druhů. 10 000 jich přežilo do moderní doby a jen několik z nich se pěstuje v interiéru. Optimálním místem pro pěstování kapradin doma jsou také polostínové stojany nebo ty, na které dopadá rozptýlené světlo. Rostlina potřebuje pravidelné zavlažování a hnojení.