Pokojové rostliny zlepšují domácí vzduch a působí příznivě na zdraví

woman-tending-caring-her-plant

Jak by vypadala domácnost, kdyby v ní chyběly květináče se živými rostlinami? Možná by působila méně příjemně, protože pokojovky dokážou vytvořit pohodovou atmosféru. Je to přece jen kousek přírody v bytě. Kromě toho jsou pokojové rostliny doma důležité ještě z dalších důvodů. Příznivé působení na lidské zdraví Pokojovky v květináči, protože se jedná o živé organismy, produkují kyslík a pročišťují vzduch v bytě. Mají pozitivní vliv na zvýšení jeho vlhkosti a pomáhají eliminovat přítomnost plísní a bakterií. I pouhý pohled na ně dokáže uvolnit napětí od stresu.

Zamiokulkas není potřeba příliš zalévat. Prospěje mu hnojivo z piva

houseplant-zamioculcas-white-flowerpot-this-plant-also-known-as-zanzibar-gem-home-interior

Zamioukulkas je módní a velmi účinná pokojová rostlina, která se teprve nedávno začala objevovat v našich domácnostech. Kromě dekorativního vzhledu se vyznačuje nízkými požadavky a vysokou odolností vůči nepříznivým podmínkám. Zalévání zamiokulkasu Zamiokulkas se vyznačuje hustými stonky a masitými koženými listy s tmavě zelenou barvou a účinným leskem. To je vše v listech a podzemních oddencích rostlina shromažďuje vodu. Díky tomu je dobré dokonce i pro pravidelné sucho. Zamiokulkas dokáže přežít bez vody až 3 týdny. Určitě to potěší lidi, kteří hodně cestují nebo často zůstávají mimo domov. Na rozdíl od mnoha jiných hrnkových rostlin zamiokulkas snadno přežije naši dovolenou.

Kapradiny v interiéru potřebují během topné sezóny dostatečnou zálivku

plant-home-fern-windowsill-white-light-bulbs-garlands

Většina lidí pěstuje kapradiny na chatách či chalupách v prostředí, které je těmto dinosaurům mezi rostlinami blízké – tedy na vlhkých a stinných místech, často na hranici lesu a louky. Ale pěstování kapradin doma je stále populárnější. A to přesto, že se na rozdíl od mnoha jiných pokojových rostlin nemohou pochlubit nádherně vykreslenými květy nebo podmanivou vůní. Zdánlivá křehkost kapradin, které se poprvé objevily už před více než dvěma sty miliony lety, má totiž také něco do sebe. Jak tedy tyto rostliny správně připravit na zimu, pěstujeme-li je doma?