Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin. Proto je třeba se mšicemi bojovat, jakmile si všimneme jejich přítomnosti na rostlině. Množí se totiž velmi rychle a mohou zničit postupně všechny rostliny, které se nacházejí v blízkosti té infikované.

Tmavé kouty rozzáří krásné pokojovky, které k životu mnoho světla nepotřebují

Mnoho místností je bez oken nebo mají okna tak malá, že se denní světlo nedostane až do rohů pokoje. I do takovýchto temných koutů můžeme umístit pokojové rostliny. Pokud nevíte, jaké by se tam přesně hodily, máme pro vás našich 5 favoritů. Kalatea (Calathea) Ve své domovině roste tato rostlina ve stínu vysokých stromů deštných pralesů. Právě proto není náročná na světlo. Vyznačuje se jednoduchými stonky s poměrně širokými, tmavě zelenými listy.

Bonsaje vdechnou interiéru kouzlo exotiky. Začátečníci se mohou pustit do pěstování fíkusu

Bonsaje jsou působivé rostliny, které dodávají trochu orientálního nádechu našim interiérům. Péče o ně však není pro každého, protože dokážou být někdy náročné. Skvělou volbou pro pěstitele začátečníky ale může být velmi podobný fíkus. Co to vůbec fíkus je Fíkus je rostlina pocházející z jižní Asie. Můžeme ho však nalézt i v Austrálii a sousedních ostrovech. Ve volné přírodě může tento strom dorůst až do výšky 10 metrů.

Okouzlující maranta může rychle ztrácet barvu a schnout. Její krásu ohrožuje několik zákeřných nemocí

Maranta je malá výrazná rostlinka s krásnými listy. Pro její exotický původ je však někdy náročné jí v bytě vytvořit vhodné podmínky pro pěstování. Mnohým majitelům této rostlinky začnou žloutnout a sesychat listy. Poradíme vám, jak bojovat s těmito problémy. Nejčastější onemocnění této rostlinky Pokud vám začnou schnout a žloutnout listy, tvořit se hnědé skvrny nebo maranta ztrácí barvu a listy opadávají, pravděpodobně jde o některou z chorob, které postihují tuto náročnou rostlinu.