Některé pokojovky dají zabrat i zkušeným pěstitelům. Při správných podmínkách jsou však úchvatné

V každé domácnosti se určitě najde alespoň jedna rostlina, která klade náročnější podmínky na pěstování. Pokud se této rostlině daří, pak jste dobrými pěstiteli pokojových rostlin. Pokud ovšem rostlince něco nevyhovuje, pouští listy, hnědne nebo vám jakýmkoli způsobem odchází před očima, je čas na změnu. Níže najdete výčet nejběžnějších náročných pokojových rostlin spolu s podmínkami, které jsou při jejich pěstování potřeba dodržet. Toulitka Toulitka je rostlina, jejíž přírodní domovinou jsou tropické lesy.

Popínavé rostliny zútulní interiér dlouhými šlahouny, které se mohou pnout i několik metrů

Popínavé interiérové rostliny jsou v domácnostech velmi oblíbené. Krásně vypadají a zútulňují domov. Nepotřebují tolik péče, což z nich činí ještě více žádané rostliny. Rychle rostou a nevyžadují podpěru. Jaké z nich jsou nejoblíbenější? Břečťan Začneme tím nejoblíbenějším, kterým je určitě břečťan. Listy břečťanu jsou většinou drobné, tmavě zelené či světle zelené se žlutými lemy. Břečťanové šlahouny rychle rostou, a pokud je nestříháte, mohou dorůst až do dvou metrů.

Nejen kvetoucí rostliny jsou pro alergiky hrozbou. Některé pokojovky je lepší raději odstranit

Alergici mohou být citliví na některé rostliny a rozhodně se to netýká jen těch, které kvetou. Některé rostliny jsou zkrátka alergenní a mohou zvyšovat množství alergických reakcí u člověka. Možná to ani nevíte, proto je dobré překontrolovat jejich seznam. Způsobují-li vám typické alergické potíže, jako je obtížné dýchání, zarudnutá místa, kýchání a další, okamžitě se jich zbavte.

Exotická lahůdka se dá vypěstovat i u nás. Stačí k tomu nákup jednoho kusu známého ovoce

Ananas mnoho lidí kupuje alespoň na Vánoce, ale jsou i taký, kteří si jeho chuť dopřávají po celý rok. Kromě své chuti prospěje i zdravotními benefity, nebo vlivem na hubnutí. Je proto vhodné zařadit ho do jídelníčku trvale. Kupování v obchodech ale není vždy jediná možnost, jak si ho dopřát kdykoliv je chuť. Tato exotická plodina se dá hravě vypěstovat i v našich podmínkách. a jde to jednodušeji, než si řada lidí myslí.

O fíkus se postará i začátečník, stačí dodržet několik jednoduchých pravidel

Zdravý fíkus patří mezi nejpůsobivější rostliny v interiéru. Je krásný, ale aby takový zůstal, musíme se o něj řádně starat. Fíkus je vhodný již pro zaběhlé pěstitele, ale zároveň nemusíte být úplný profík, abyste jej zvládli pěstovat. Pár kroků pro správné pěstování bychom vám rádi představili. Kam fíkus umístit Většina interiérových rostlin si potrpí na správné umístění a fíkus není jiný. Umístit tuto rostlinu na parapet je ta největší hloupost. Také nadměrný stín je špatný.

Vyspěte se konečně dobře. Váš klidný spánek pohlídá kapradina v ložnici

Hledáte-li pokojové rostliny, které vám zkrášlí interiér a navíc budou i užitečné, rozhodně neváhejte a sáhněte po krásné rostlině zvané kapradina. Jedná se o impozantní pokojovku, která podpoří dobrou náladu, zvlhčí vzduch, ale také jej vyčistí od jedovatých látek. Pokud ji umístíte do ložnice, bude se vám lépe spát. Kapradina prutovka Již ve škole jsme se všichni učili, že kapradiny jsou tu s námi již odpradávna.

Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek, tohle jsou ty nejlepší druhy

Květiny jednoznačně patří do domácnosti. To stejné platí i pro ložnici. Zelená barva rostlin nepochybně uklidňuje mysl a zpříjemňuje každý prostor v domácnosti. Jejich velkou výhodou je absorbování škodlivých sloučenin z ovzduší, například oxidu uhličitého a jiných jedovatých plynů. Navíc uvolňují kyslík, takže se nám i lépe spí. Vyberte si do ložnice ty správné rostliny a radujte se nejen z jejich účinkú, ale i z jejich krásy. Jaké rostliny zvolit?

Tlustice vnese do každého domova trochu štěstí a ještě něco navíc

Tlustice vejčitá, nazývaná také jako strom štěstí, patří mezi oblíbené sukulentní pokojové rostliny. Kdysi se věřilo, že kdo má tuto rostlinu doma, tomu přinese štěstí a peníze. Dnes ji pěstujeme především kvůli jejímu vzhledu, který ozdobí každý interiér. Málokdo však ví, že tlustice má i léčivé vlastnosti. V našem článku se dočtete, jak o strom štěstí pečovat a s jakými nemocemi vám může pomoci. Strom štěstí Tlustice neboli strom štěstí je ideální rostlinou pro pěstování v interiérech.