Moringa1

Dopřejte si moringu každý den. Zlepšuje náladu, podporuje imunitu a dbá o štíhlou linii

Moringa olejodárná je rostlina, ze které si můžete připravit čaj, je součástí také mnoha doplňků stravy a v posledních letech se stala velkým hitem pro ty, kteří chtějí zhubnout, začali ve velkém sportovat nebo se jen rozhodli udělat něco se svým životním stylem. Jaké má tato rostlina účinky na lidské zdraví?

Moringa zlepší stav naší pokožky

Moringa olejodárná pochází z daleké Indie. Odtud se dostala do jiných částí světa a nyní se využívá hlavně ve stravě. Říká se jí „strom dlouhověkosti“ a její kořeny jsou velmi chutné. Je to rostlina, která obsahuje velké množství antioxidantů, mikroelementů, vitaminů A, C a E a je bohatá také na zdravé mastné kyseliny.

Mohlo by vás zajímat:  Ve skleníku můžeme rostliny pěstovat po celý rok. Vytváří ideální podmínky pro jejich růst
Zdroj obrázku: Freepik

Má schopnost ovlivnit stav naší pokožky. Působí antibakteriálně, hodí se pro ty, kteří chtějí začít sportovat a můžete s ní vyléčit spoustu zdravotních problémů. Obsahuje velké množství minerálů, které mají vliv na kosti v našem těle. Součástí je také vláknina, která podporuje trávicí systém. Pomáhá zvyšovat imunitu a dodává energii.

Moringa obsahuje esenciální aminokyseliny

Z tohoto stromu můžete použít všechny jeho části. Používá se v bylinné medicíně, vaření i kosmetice. Na internetu ho najdete ve formě prášku. Můžete si rostlinu zasadit sami. Prášek si můžete vyrobit z listů, ale pozor, tento přípravek by neměly užívat těhotné ženy.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, fyzická námaha i hormony
Zdroj obrázku: Freepik

Moringa patří mezi významné přírodní zdroje antioxidantů. Obsahuje vitaminy B1, B2, vitamin C, E a spoustu dalších prvků, které jsou nezbytné pro fungování našeho těla. Pokud patříte do skupiny sportovců, starších osob nebo se často stresujete, výtažek z této rostliny by vám rozhodně měl pomoci. Zařaďte moringu do svého jídelníčku a uvidíte, že se vám zlepší nejen postava, ale také nálada a budete se cítit méně unavení. Ve formě prášku ji můžete kombinovat například s různými druhy zeleniny, ze kterých si udělejte ranní smoothie.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/319916
Přidat na Seznam.cz