Chamomile Gerbera Flowers Glass Jug Desk Against White Brick Wall

Kytice ve váze mohou vydržet déle krásné díky několika snadným trikům

Při mnoha příležitostech dostávají především ženy krásnou kytici. Řezané květiny vypadají skvěle na jídelním stole i konferenčním stolku, celkově tak zdobí interiér. Jak ale zajistit, aby puget vydržet co nejdéle krásný a neuvadal? Vyzkoušejte tyto skvělé tipy.

Řezané květiny dokážou obohatit celkový dojem z interiéru, dodají domovu krásnou vůni i pocit romantické nálady. Pokud i vy patříte k milovníkům krásných kytic, určitě oceníte tyto rady. Květiny totiž mohou vydržet ve váze o dost déle, než si myslíte.

Mohlo by vás zajímat:  Darovanou květinou lze vyjádřit náklonnost i uznání
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o růže ve váze?

Dostali jste puget růží a chcete, aby vydržel co možná nejdéle? Hned jak přinesete květiny domů, je nutné zaříznout ostrým nožem stonky každé růže pod úhlem 45 stupňů. Nejlepší varianta, jak si poradit se seříznutím, je pod vodou. Nikdy nepoužívejte nůžky, ty stonky akorát rozdrtí.

Tulipány mohou vydržet i 14 dní

Mezi nejoblíbenější jarní květiny určitě patří tulipány. Ať už máte poupata, nebo už lehce otevřené květy, jistě se radujete z opojné vůně i nádherných barev. Aby vám vydržela kytice tulipánů ve váze co nejdéle, existuje jeden jednoduchý trik. Tento druh květin totiž potřebuje každý den čerstvou vodu. Přidejte do ní jednu čajovou lžičku cukru, ten květinám dodá dostatek živin pro delší životnost.

Mohlo by vás zajímat:  S tímto trikem pokvetou muškáty od jara do podzimu. Stačí počkat týden a použít
Zdroj obrázku: Freepik

Další oblíbenou kategorií řezaných květin jsou frézie. Ty je nutné vložit do vody spolu se slabým roztokem alkoholu na dvě hodiny. Roztok by měl být tvořený ze dvou malých panákových sklenic vodky a půl sklenice vody. Nikdy frézie neseřezávejte a nemíchejte je s narcisy.

Oblíbené vázy plné šeříku

Šeřík patří mezi ty nejkrásnější květiny prvních jarních dnů. Jakmile ukážou sluneční paprsky svou sílu, začnou rozkvétat celé keře. Jejich krásné barevné tóny v růžových, fialových i bílých odstínech rozzáří každý interiér. Aby opojná vůně šeříku vydržela co nejdéle, nikdy konce větviček nerozdrcujte ani neseřezávejte pod určitým úhlem.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-make-flowers-last-longer/
Přidat na Seznam.cz