Aloe Vera Plant

Šťáva z aloe vera je nejlepší volbou do zimních měsíců. Posílí imunitu a pročistí celé tělo

Aloe vera je rostlina, kterou pěstujeme hlavně kvůli jejím léčivým vlastnostem. Ze starších rostlin totiž můžeme použít gel z listů, kterým potíráme například spálená místa na pokožce, zmírní také svědění a hodí se i k výrobě domácí kosmetiky. Je to přírodní prostředek, který si můžete dokonce dát i k pití. Díky tomu do těla dostanete mnoho vitaminů i dalších látek.

Šťáva z aloe vera vyčistí naše tělo

Pokud trpíte zácpou nebo máte překyselený organismus, rozhodně se vyplatí mít aloe vera po ruce. Gel z jejích listů může posloužit jako první pomoc právě při zdravotních problémech. Díky pravidelnému užívání se budete těšit nejen dobrému zdraví, ale můžete také lépe vypadat. Aloe vera je opravdu výjimečná rostlina. Léčebné přípravky s jejím obsahem si můžete koupit v lékárně, ale také si můžete šťávu udělat doma.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat kiwi?

Aloe vera je velmi jednoduchá na pěstování, pro hodně pěstitelů patří mezi „plevel“, protože roste opravdu skoro sama od sebe. Pokud chcete získat šťávu z jejich listů, rostlina by měla být alespoň dva roky stará. Na druhou stranu jí nesmí být více jak pět let. K přípravě nápoje pak musíte také vědět, že se rostlina nesmí 14 dní před přípravou zalévat. Díky tomu v listech zůstanou všechny potřebné látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Aloi vera používejte opatrně

Léčivé vlastnosti této rostliny jsou známé již po mnoho staletí, ale dávejte si pozor, abyste se šťávou nepředávkovali. Jestli máte přípravek z lékárny, budete mít jasně napsáno, jak ho máte používat. V případě domácí výroby se musíte spolehnout sami na sebe. Pro začátek bohatě postačí jedna polévková lžíce hodinu před jídlem. Postupně se pak můžete dostat až na 50 ml za den, což je maximální dávka, kterou si dávejte.

Mohlo by vás zajímat:  Amarylka si potrpí na světlo a pravidelnou výživu. Pak se stane nejkrásnější ozdobou interiéru

Šťáva z rostliny nebude na chuť nic moc. Bude hořká, a proto si ji dejte společně s medem nebo trochou citronové šťávy. Aloe je vhodná především na posílení imunitního systému, hlavně v podzimních a zimních měsících. Sníží také riziko infekce horních dýchacích cest, pomůže k vysněné postavě a také uleví při zažívacích potížích. Rozhodně byste její účinky neměli podceňovat.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318591
Přidat na Seznam.cz