Cibule1

Bez cibule se neobejde mnoho receptů, skvělé využití ale najde i jinde

Cibule je v kuchyni nepostradatelná, ale nejen v ní. Je charakteristická svou chutí a vůní, hodí se téměř do všech pokrmů. Nejsou to ale jediné výhody, které cibule má. Její vlastnosti můžete využít také v jiných oblastech, hravě nahradí odstraňovač skvrn nebo uklidní podrážděnou pokožku.

Pomocí cibule můžete vyleštit kovové předměty

Jestli máte doma kovové předměty, snadno je můžete vyčistit právě pomocí cibule. Polovinu cibule nakrájejte nadrobno, zabalte ji do utěrky a potřete jí kovový předmět. Jakmile uvidíte, že předmět bude lesklý, otřete ho do sucha hadříkem. Zlaté šperky snadno vyčistíte šťávou z cibule, stačí ji jen nastrouhat na jemném struhadle nebo ji rozmixujte, pokud při krájení pláčete.

Mohlo by vás zajímat:  Keříčková, tyčková a polokeříčková rajčata
Zdroj obrázku: Freepik

Šťávu poté vytlačte přes utěrku nebo gázu a do ní ponořte řetízky a prsteny, nechte ale působit jen několik minut a poté šperky opláchněte. Snadno vyčistíte také gril. Rozkrojte cibuli na polovinu, dejte na vidličku a potřete jí ještě teplý rošt. Následně otřete hadříkem nebo papírovou utěrkou. Stejnou metodou odstraníte nečistoty a připáleniny od jídla, které najdete na pánvi. Po aplikaci cibule nezapomeňte nádobí umýt ve vodě s mycím prostředkem.

Cibule zmírní bolest a rozjasní zašlé oblečení

Jestli nevíte, čím odstranit rez, pomůže cibule. Je expertem na rezavé skvrny, které můžete najít na kovových předmětech nebo pekáčích. Polovinu cibule posypte moučkovým cukrem, potřete jí skvrny a nechte působit tak dlouho, dokud nebudou pryč. Nakonec předmět vyčistěte a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte ovoce či zeleninu pesticidů některým z těchto účinných způsobů
Zdroj obrázku: Freepik

Skvěle si poradí se štípanci od komárů, vos nebo včel. Potřete bodnutí kouskem cibule, svědění přestane a zmírní se také otok. Šťáva z cibule pomůže také na zklidnění pokožky popálené sluncem. Navíc cibule umí také rozjasnit oblečení. Pot nebo jiné skvrny snadno zmizí, když je potřete cibulovou šťávou a následně vyperete jako obvykle. Cibuli je vhodné také konzumovat, nejlépe syrovou. Je plná vitaminů a minerálů a snižuje například vysoký krevní tlak nebo cholesterol.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/onion-benefits
Přidat na Seznam.cz