Chard Swiss Fresh Green Red Colored Paper Bag

Rebarbora není náročná. Stačí jí jen málo, aby dobře a bohatě rostla

Většina z nás si pamatuje rebarborový koláč z dětství. Připravit z rebarbory ale můžeme také kompot. Vypěstovat si ji na zahradě není složité, pokud jí splníte pár jednoduchých přání. Dosáhnout může i velkých rozměrů, když o ni budete správně pečovat. Podívejme se, jak ji pěstovat na zahradě, kdy ji zasadit a co bude potřebovat pro spokojený růst.

Co se skrývá v rebarboře?

Rebarbora je trvalka z čeledi křídlatých, kterou lze pěstovat na mnoha místech po celém světě. Oblíbená je nejen v Evropě, ale také v USA. U nás o ní hovoříme jako o zelenině, zatímco pro Američany se jedná o ovoce. Můžete se proto setkat s oběma druhy označení. Rebarbora je velmi zdravá, protože obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo přínosné.

Mohlo by vás zajímat:  Přistřihávat šlahouny nebo ne?

Rebarbora je bohatá na vitamín C, vitamín E, hořčík, draslík, železo nebo kyselinu šťavelovou. Dokáže díky tomu podpořit imunitní systém a udržovat pokožku zdravou a zářivou. Hořčík a draslík působí pozitivně na srdce, zatímco železo bude bojovat s anémií a zlepšovat zdraví krve. Kyselina šťavelová je zdravá, ale neměli bychom to s ní přehánět, protože jinak může dojít k poškození ledvin, zubů, kostí a močového měchýře.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování rebarbory na zahradě

Rebarboru můžete zasadit na jaře, nebo na podzim. Ideální termín je duben a květen, anebo září a říjen. Nejlépe se jí bude dařit na slunném nebo mírně zastíněném místě. Zaměřit byste se měli také na pH půdy, protože nejlepší bude trochu kyselá půda, ale vyhovuje jí i neutrální substrát.

Mohlo by vás zajímat:  Blahodárné účinky řapíkatého celeru na lidský organismus překvapí i zkušené lékaře

Výsadba není vůbec složitá, ale měli byste myslet na pár pravidel. Rebarbora potřebuje hodně místa a zasadit byste ji měli do hloubky asi 30 cm. Půdu je dobré zrýt a promíchat s kompostem, než provedete samotnou výsadbu. Vypěstovat ji můžete ze semínek nebo sazenic, které zakoupíte v obchodě nebo na trhu.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/vegetables/rhubarb/grow-your-own
Přidat na Seznam.cz