Active Rye Sourdough Glass Jar Homemade Bread

Tahle surovina nepatří jenom do těsta, ale prospívá i tak náročným rostlinám, jako jsou orchideje. Jen se to nesmí přehnat

Když se připravuje kynuté těsto, obvykle stačí jenom 4 hlavní suroviny. Voda, mouka, cukr a samozřejmě droždí. A právě to má i jiné využití, než znají hospodyňky, které milují domácí pečení. Kvasnice, jak se droždí také nazývá, dokážou pomoci i rostlinám. Včetně těch náročných, jako jsou orchideje, na jejichž pěstování si už mnoho lidí doslova vylámalo zuby.

Kvasnice jenom čerstvé

Dnes se na trhu setkáte se dvěma druhy kvasnic. Tedy pokud pomineme ty pivovarské, vhodné pro přípravu známého alkoholického nápoje. Klasické kvasnice, prodávané v obchodech, jsou určené na pečení. A právě ty se dají využít i k pěstování orchidejí. Nutno říct, že by to neměly být ty sušené, ale výhradně ty čerstvé. Někde se prodávají na váhu, jinde jsou už připraveny v menších balíčcích po 42 gramech. A jeden jediný balíček bude plně stačit.

Mohlo by vás zajímat:  "Pokud ten oheň okamžitě neuhasíte, volám na vás hasiče a policii," okřikl jsem důchodce pálícího listí

Připravte kvásek

Unikátní zálivka pro orchideje se v základu až tak neliší od přípravy kvásku na pečení. I tady bude základ právě čerstvé droždí, kterého si připravte jeden celý balíček – tedy 42 gramů. Ten rozdrobte do nádoby a zalijte 5 litry teplejší, ne úplně horké vody. Následně přisypejte lžíci cukru a základ je hotov.

Zdroj obrázku: Freepik

Ten bude postupně pracovat, k čemuž pomůže také vyšší teplota. Proto je vhodné nádobu umístit ke zdroji tepla. Také ji přikryjte, ale tak, aby obsah mohl částečně dýchat. Hodí se buď klasická utěrka, nebo na několika místech proděravělé víčko.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělé účinky kurkumy může využít každý. Snadno se pěstuje a sklízet lze opakovaně

Naředit a aplikovat

Když je kvásek hotový, je třeba ho naředit v poměru 1:4. To znamená, že na litr kvasu použijete 4 litry vody. Do tohoto roztoku následně ponořte orchidej, tedy její kořenový systém, a nechte zhruba 10–20 minut odpočívat. Poté ji vyjměte a zasaďte do květináče. Po této unikátní výživné kúře by se jí mělo velmi brzy zase dařit. Jak z metody vyplývá, vhodné je ji využít ve chvíli, kdy rostlinu přesazujete do většího květináče.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz