Avocado 2115922 1920

Avokádo působí blahodárně na zdraví celého těla. Bát se ho nemusí ani lidé při dietě

Že je avokádo mastné a přiberete po něm? Je to jeden z největších mýtů vůbec. Právě naopak, z avokáda nepřiberete. Obsahuje totiž velmi zdravé tuky, které byste si měli dopřát pravidelně. V poslední době si tento plod získal vysokou popularitu, a to je jistě dobře. Má lahodnou a krémovou chuť. Lze ho využít na slaný, ale i sladký způsob. Může nahradit máslo a zatočit s problémy žaludku. Jaké výhody nám může avokádo nabídnout?

Avokádo pro zdravá střeva

Tento plod, tvarem připomínající hrušku, obsahuje zdravé mastné kyseliny a tuky, které jsou přínosem pro dokonale fungující střeva a žaludek. Obsažená vláknina vyživuje správné bakterie ve střevech, a tím podporuje zdravou střevní mikroflóru. A jak jistě víte, správná rovnováha bakterií ve střevech je přímo nutností pro pevné zdraví. Kromě toho doplňuje enzymy, které uklidňují sliznice žaludku při různých zánětech. Také snižuje riziko vředů a předchází zácpě.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody patří k letnímu mlsání, dokonale se ale postarají i o naši krásu
Zdroj obrázku: Pixabay

Srdce bude zdravější

Drahocenné tuky v avokádu snižují špatný cholesterol v těle a zvyšují dobrý cholesterol. Tudíž toto ovoce podporuje zdraví srdce a chrání ho před vznikem infarktu. Jeho obsahem je také draslík, který snižuje krevní tlak, a tím pádem chrání před zástavou srdce.

Krásná a zdravá pokožka

Díky vysokému obsahu minerálů a vitamínů bude vaše pokožka zdravá a bohatě vyživená. Avokádo pomůže pokožce udržet krásný a mladistvý vzhled dlouhou dobu. Karotenoidy v něm obsažené chrání před UV zářením, které vysušují pokožku, a ta rychleji stárne. A jako poslední tu je vitamín A, který je skvělý pro oči, vlasy, ale i nehty.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladnění sezónního ovoce nabízí několik možností, vyberte si tu nejlepší pro vás
Zdroj obrázku: Pixabay

Obsah draslíku je vyšší než u banánů

Všichni víme, že je draslík důležitá živina, které má mnoho z nás nedostatek. A pokud trpíte vysokým krevním tlakem, neváhejte a avokádo do svého jídelníčku zařaďte, snižuje totiž krevní tlak. Ochrání i játra.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-proven-benefits-of-avocado
Přidat na Seznam.cz