Citron1

Malé žluté ovoce je vynikající nejen v kuchyni. Zázračně působí v celém domově

Jestli nevíte, jak vyčistit mikrovlnnou troubu, vyleštit okna nebo odstranit mastnotu, poradíme jeden jediný prostředek – citron. Je to spolehlivá metoda, která je účinná, levná a snadno dostupná. Citron má skvělé čisticí vlastnosti a také eliminuje zápach, a to nejen v ledničce, ale například i v botách. Proto během nákupu nezapomeňte na citrony, zvlášť pokud se chystáte na velký úklid.

Citron je skvělým leštidlem, ale vyčistí také zeleninu

Pokud máte často špinavé zrcadlo nebo okna, můžete použít citron, který je skvěle vyleští. Stačí smíchat citronovou šťávu s dvěma litry teplé vody. Okna nejenže budou čistá, ale také příjemně vonět. Pomocí citronu můžete také vyčistit ovoce, zeleninu nebo maso. Stačí nakapat šťávu do misky s vodou, umýt potraviny a poté je důkladně opláchnout pod čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná terasa a zahradní nábytek potřebují pravidelně čistit a ošetřovat
Zdroj obrázku: Freepik

Skvěle vyčistí zašpiněnou mikrovlnnou troubu. Pokud se do toho pustíte, rychle zjistíte, jak skvěle funguje. Citron nejen vyčistí zašlou nečistotu, ale troubu příjemně provoní. Tři plátky citronu dejte do misky, zalijte vodou a vložte do trouby. Nastavte nejvyšší výkon a zapněte na několik minut. Následně misku vyndejte a špínu, která se rozpustí, nasajte pomocí houbičky. Tu namočte v octu. Jako poslední krok proveďte otření hadříkem, který namočte v citronové šťávě.

Citron osvěží nejen ledničku, ale také šatník

Citron si poradí nejen s nepříjemným zápachem v ledničce, ale také v šatníku. Do chladničky můžete položit misku s několika plátky citronů nebo nakapanou citronovou šťávou, do šatníku můžete zavěsit sušené plátky citrusů. Poslouží i pomerančová slupka. Citron působí stejně jak ocet, takže ho můžete používat na mastnotu. Vyčistí kamna, obklady i stěny. Stačí vymačkat šťávu, smíchat ji s teplou vodou a několik minut nechat působit.

Mohlo by vás zajímat:  Kardiovaskulárním onemocněním předejde nejlépe vyvážený jídelníček. Některé produkty v něm nemají co dělat
Zdroj obrázku: Freepik

Nečistoty se rychle uvolní a bude snazší je utřít hadříkem. Vůni citrusů nemají rádi ani komáři, kteří se většinou objeví v letních dnech, kdy sedíte na terase nebo zahradě. I tady stačí zavěsit plátky citronu na místa, kde se často shlukují.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/
Přidat na Seznam.cz