Orchideje1

Úchvatné orchideje se mohou stát ozdobou každého interiéru. Stačí se inspirovat jejich domovinou

Orchideje jsou velmi zajímavé tropické rostliny, které nabízí mnoho barev, tvarů, velikostí, a dokonce se mohou lišit i vhodným stanovištěm. Proto je při výběru orchideje velmi důležité sledovat popisky u konkrétních druhů. Většina orchidejí potřebuje rozptýlené světlo či přímé slunce, některé z nich jsou vhodné i do polostínu. I přes to, kolik druhů je možné v běžných zahradnictvích zakoupit, mají jeden hlavní rys společný. Tím je jejich domovina, ze které pochází všechny orchideje. Některé tam rostou více ve stinných místech, jiné více na sluníčku, ale požadavky na péči mají stejné. Jak byste se o orchideje měli starat, aby byly krásné a neustále plné květů jako v květinářstvích?

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o zahradní rostliny?
Zdroj obrázku: Freepik

Zálivka

Vzhledem k tomu, že orchideje žijí v tropických deštných pralesech, je pro ně typické, že potřebují mít dostatečné množství přebytečné vody a také vysokou vzdušnou vlhkost, která je klíčová pro jejich úspěšné pěstování. Orchideje můžete preventivně rosit, nejlépe odstátou či dešťovou vodou. I přes to, že potřebují dostatek přebytečné vody, nemohou stát neustále ve vodě, protože by docházelo k hnilobě kořenů. Orchideje jsou zvyklé jednou za čas na pořádný déšť, ze kterého si musí udělat dostatečné zásoby do dalšího vydatného deště. Doma toho docílíte tak, že je jednou týdně postavíte do vody, necháte je v ní stát dvě hodiny a pak je z vody vyjmete.

Mohlo by vás zajímat:  Také tmavý byt mohou zdobit nádherné pokojové rostliny, chce to jen znát ty správné druhy
Zdroj obrázku: Freepik

Další péče

Pokud mají orchideje příliš mnoho vzdušných kořenů, vyčkejte, až dokvetou, a teprve pak jich můžete pár odstranit. Zapomínat byste neměli ani na pravidelné hnojení. Vzhledem ke specifičnosti rostlin rozhodně použijte speciální hnojivo na orchideje, případně na bromélie. K dalším úskalím patří jejich přesazování. Orchideje vždy musíte zasadit do speciálního květináče, který simuluje růst v jejich domovině, a použijte substrát určený přímo pro ně. Jediné, co můžete udělat, je pěstování orchidejí epifyticky, což znamená na kmenu stromu, kameni nebo zavěšené na stropě.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/orchids/indoor-orchid-care.htm
Přidat na Seznam.cz