Citron1

Malé žluté ovoce má skvělé účinky nejen na tělo. Celá domácnost bude díky němu zářit

Nemáte ponětí, jak vyčistit mikrovlnnou troubu, umýt okna nebo odstranit mastnotu? Známe jeden spolehlivý způsob – citron. Jeho šťáva funguje jako skvělý ekologický čisticí prostředek. Nejenže má skvělé čisticí vlastnosti, ale zároveň eliminuje i ty nejnepříjemnější pachy. Pojďme se podívat, jak tento oblíbený citrus využít při úklidu a čištění.

Vyleští okna a zrcadla

Citron je skvělým prostředkem pro leštění skla a zrcadel. Dokáže nahradit běžně dostupná leštidla, avšak jeho výhodou je, že neobsahuje žádné chemické látky a skoro každý ho najde ve své kuchyni. Chcete-li si připravit ekologický čisticí prostředek, smíchejte dva litry teplé vody se šťávou ze dvou citronů. Okna budou zářit čistotou a celá místnost bude vonět příjemně svěží vůní citrusů. Tuto metodu si zamilujete!

Mohlo by vás zajímat:  Hrušky podporují zdravé trávení, vhodné jsou při cukrovce i při hubnutí
Zdroj obrázku: Freepik

Mikrovlnka bude jako nová

Čištění mikrovlnné trouby vám může způsobit nemalé problémy. Pokud se po každodenním použití neumyje, nečistoty zaschnou a později jdou jen těžko odstranit, o nepříjemném zápachu ani nemluvě. V takovém případě přichází na řadu poslední zachránce – citronová šťáva. Pokud chcete, aby vaše mikrovlnka zase zářila jako nová, postupujte krok za krokem:

  1. Mikrovlnku otřete ze všech stran hadříkem namočeným v teplé vodě.
  2. Vložte 3 plátky citronu do malé misky a zalijte je vodou.
  3. Vložte misku do mikrovlnné trouby, nastavte zařízení na vysoký výkon a zapněte na několik minut (2–5 minut).
  4. Po několika minutách misku s vodou opatrně vyjměte a rozpuštěnou špínu nasajte houbou namočenou v roztoku z octa a čisticího prostředku.
  5. Nakonec otřete vnitřek trouby hadříkem navlhčeným v citronové šťávě.
Mohlo by vás zajímat:  Vejce jíme každý den, častými chybami při jejich skladování si ale koledujeme o zdravotní problémy
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraní zápach z ledničky a osvěží šatník

Citron si neobyčejně dobře poradí také s nepříjemným zápachem z ledničky. Vnitřek ledničky stačí umýt hadříkem namočeným v citronové šťávě. Chcete-li zabránit tvorbě zápachu, položte na polici sklenici vody s vymačkanou šťávou z jednoho citronu.

Citron si poradí i s jinými pachy, například se zatuchlinou. Pokud chcete osvěžit svůj šatník, zavěste do něj několik usušených plátků citronu. Nepříjemný zápach zmizí a každý den si budete užívat krásnou, osvěžující vůni.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/
Přidat na Seznam.cz