2795

„Zloděj v zahradní chatce nás pobavil svou krádeží. Policii jsme to radši nehlásili,“ směje se Milan

Když nás navštíví zloděj, může to být i vtipná historka. Pochopitelně to neplatí vždy, ale když je zloděj opravdu slušný, často ani nemá cenu jít na policii. Možná by soupisu škod ani nevěřila.

Naši zahradní chatku navštívil zloděj a já hned viděl, co ukradl. Bál jsem se jít tuto krádež nahlásit na policii, aby se mi tam nesmáli. Myslím si, že by to byla jejich úplně první reakce. A jak je známo, možná by se mě snažili od nahlášení i odradit, jelikož se jim nechce sepisovat protokol. Nakonec jsem si vše nechal skoro jen pro sebe. Řekl jsem to pouze manželce a ta usoudila, že je dobře, že jsem raději nikam nešel. Prý bych působil směšně.

Mohlo by vás zajímat:  Příroda je mocná léčitelka. Některé plody a bylinky si můžeme nasbírat a konzumovat celoročně

Návštěva zloděje

Naše zahrada je v místní zahrádkářské kolonii. Její součástí je stará dřevěná chatka, která slouží spíše jako sklad všech věcí. Rozhodně nejde o místo, kde by se dal trávit víkend. Když jsem se po mrazech vydal zahradu zkontrolovat, viděl jsem, že je utržená petlice s visacím zámkem na dveřích. Bylo mi jasné, že nás navštívil zloděj. Opatrně jsem otevřel a viděl, že uvnitř nikdo není. Oddechl jsem si. Začal jsem postupně mapovat škody.

Hned jsem zjistil, co chybí

Rozhlédl jsem se po chatce a během chvíle mi bylo jasné, co zde chybí. Dvířka jedné skříňky byla otevřená a její obsah byl pryč. Podíval jsem se ještě do ostatních a v těch to vypadalo, že je vše v naprostém pořádku. Nakonec tedy škody nebyly tak velké, jak jsem se obával. Pár věcí ze skříňky a také stržená petlice.

Mohlo by vás zajímat:  Několik pravidel a opatření zmírní projevy jarní alergie

Na policii jsem se bál jít

Nejprve jsem si řekl, že vyrazím na policii krádež nahlásit. Pak jsem si uvědomil, že by se mi policisté patrně jenom smáli. Proč? Když bych řekl, že zloděj z naší chatky ukradl tři plechovky jídla a jednu lžíci, patrně by si mysleli, že si z nich střílím. Usoudil jsem, že zlodějem byl patrně jenom nějaký bezdomovec, který neměl kde přespat ani co jíst. Po prohlédnutí petlice jsem také zjistil, že ji stačí jenom přišroubovat na dveře a vše bude znovu fungovat, jelikož zámek je netknutý. Vše jsem řekl doma manželce a ta sdělila, že je dobře, že jsem nic nenahlašoval. Byl bych za šaška. Takto to můžu brát jako pomoc lidem v nouzi, což je vlastně pravda. Nemyslím si, že by tento můj příběh daný zloděj četl, ale pokud ano, dodatečně mu přeji dobrou chuť.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek
Přidat na Seznam.cz