Flowerbed With Different Flowers Pansies

Málokdo zvá úžasné účinky macešky polní na lidské tělo. Zbaví ho toxinů a podpoří hubnutí

Maceška polní je součástí bylinné medicíny. Používá se do infuzí, které odstraňují problémy s vykašláváním, nebo se hodí, pokud trpíte na časté záněty močových cest, protože je čistí od různých toxinů, které způsobují problémy. Navíc macešku najdete téměř všude na loukách nebo polích. Nasbírat ji a udělat si vlastní lék tak můžete sami doma.

K léčení se používá jen nadzemní část rostliny

Rozkvetlé macešky se sbírají za sucha, můžete je následně svázat a zavěsit na místo, kde bude hodně foukat, aby se rychle usušily. Rostlina obsahuje flavonoidy, které odstraňují právě toxiny z těla, a také taniny nebo saponiny. Maceška má antioxidační, antibakteriální a také protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje dokonce vitamin C, který podporuje imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy zahradní dekorace mohou být i praktické

Připravit si můžete několik nálevů. Nasypte dvě lžíce bylinky do dvou hrnků vroucí vody. Nechte 20 minut louhovat, poté přeceďte. Můžete pít 150 ml až čtyřikrát denně. Pokud chcete, přislaďte si odvar například medem nebo do něj přidejte trochu mléka. I když už maceška vitamin C obsahuje, klidně si do maceškového čaje nakapejte citronovou šťávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Maceška dokonce podpoří hubnutí

Můžete si vyrobit směs z několika bylinek. Stačí smíchat macešku, bezový květ a lípu, od každého čtyři polévkové lžíce. Dvě lžíce smíchané směsi nasypte do dvou hrnků vody. Vařte pět minut a poté nechte vychladnout. Nakonec přidejte malinový džus, ale jen dvě lžíce. Směs se pije mezi jídly, třikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Cukr osladí život i zahradě, nejen tam pomůže se škůdci

Diuretický odvar si uděláte následovně: dvě lžíce macešky dejte do sklenice studené vody a vařte zakryté pět minut. Vypněte sporák a nechte 10 minut dojít. Následně přeceďte a nalijte do termosky. Pijte vždy po hlavním jídle třikrát denně, dávky by měly být stejné.

Maceška podpoří hubnutí, proto si připravte směs, která zažene chutě na sladké a rozhýbe metabolismus. Smíchejte macešku, kořen lopuchu, přesličku, kopřivu, pampelišku a oddenek z trávy. Dvě lžíce směsi nasypte do 400 ml vroucí vody, nechte 20 minut louhovat a sceďte. Pokud máte zažívací problémy, stačí pít 6krát denně 200 ml odvaru.

Zdroj: https://www.healthbenefitstimes.com/wild-pansy/
Přidat na Seznam.cz