18921665

Dýňová semínka podporují zdraví srdce a pomáhají bojovat se stresem

Po oloupání dýně často skončí semínka v koši, to je ale obrovská chyba, které byste se určitě měli vyhnout. Tato semínka mají úžasný účinek na lidské tělo a dokážou chránit před mnoha chorobami. Jsou skvělá hlavně pro prevenci žaludečních problémů.

Pomoc od dýňových semen

Každý, kdo bojuje se srdečními problémy nebo hypertenzí, by měl do své každodenní stravy zahrnout dýňová semínka. Draslík i hořčík, které se v semínkách nacházejí, mají velký vliv na práci srdce, a mohou dokonce chránit před rozvojem nemocí tohoto orgánu. Draslík je zodpovědný za aktivaci enzymu potřebného ke stimulaci srdce k práci, zatímco hořčík umožňuje efektivnější práci a minimalizuje riziko poruch jeho rytmu.

Mohlo by vás zajímat:  S příchodem chladnějších dnů je důležité postarat se správně o bonsaje

V těchto semenech naleznete také fenolové kyseliny, které jsou silnými antioxidanty. Pro lidi, kteří chtějí chránit srdce, jsou obzvláště cenné, protože brání tvorbě krevních sraženin a jsou také zodpovědné za udržení normálního tlaku. Kromě toho se také ukázalo, že dýňová semena mohou zabránit hypercholesterolémii, která podobně jako hypertenze může přispět k výskytu mrtvice.

2147679655
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na přehnanou konzumaci

Odborníci na výživu také upozorňují na to, že mají příznivý vliv na nervový systém. Měla by být také zahrnuta do stravy lidí trpících svalovými křečemi, vystavených dlouhodobému stresu, jakož i těch, kteří mají tendenci k sezónním infekcím. Kromě toho bylo prokázáno, že dýňová semena díky svým prospěšným složkám ovlivňují i ​​jiné tělesné funkce.

Mohlo by vás zajímat:  Vařit s bobkovým listem se může šeredně vymstít. Kdo to neumí, měl by známé koření raději zapálit

Dýňová semena pomáhají k lepšímu stavu vlasů a nehtů, jsou užitečná při depresivní náladě, úzkosti, nespavosti, mají příznivý vliv na prostatu, podporují imunitní systém, pomáhají udržovat normální hladinu cukru v krvi, mohou být nápomocná v boji proti střevním parazitům. I když mají neocenitelné vlastnosti, nezapomínejte, že mají vysoký kalorický obsah. Proto to s jejich konzumací nepřehánějte.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/pumpkin-seed-nutrition-facts-calories-and-health-benefits-4114356, https://www.healthshots.com/healthy-eating/superfoods/5-side-effects-of-eating-too-many-pumpkin-seeds/, https://pharmeasy.in/blog/health-benefits-of-pumpkin-seeds/, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-pumpkin-seeds, https://www.healthline.com/nutrition/11-benefits-of-pumpkin-seeds, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-pumpkin-seeds, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-pumpkin-seeds
Přidat na Seznam.cz