Mosquito 3860900 1920

Zastavte útoky krvelačných komárů pomocí přírodních vůní, přes které se k vám nedostanou

Také vám komár neustále bzučí kolem uší, když chcete posedět s rodinou na zahradě? Nebo vám v noci lítá kolem vaší postele a dychtí po vaší krvi? Máme pocit, že letošní rok je přímo zamořený komáry, kteří útočí dvojnásobnou silou. Zkuste s nimi něco udělat, aby vám neotravovali život.

Zkuste vonné oleje

Éterické oleje jsou vhodným řešením a zcela účinným v boji proti komárům. Komáři nesnesou vůni levandule, vanilky, bergamotu, skořice, celeru, cedru, hřebíčku a eukalyptu. Chcete-li v domácnosti využít sílu těchto bylin, kupte si éterické oleje a nakapejte je do aromalampy. Můžete použít i lampy nahřívané svíčkou. Olej lze také zředit trochou vody a nastříkat si jej na pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Lněná maska pokožku rozzáří a ubere jí několik let. Její příprava je přitom úžasně jednoduchá
Zdroj obrázku: Freepik

Nebo vyzkoušejte vyrobit svůj sprej proti komárům. Přibližně pět až deset kapek zvoleného éterického oleje smíchejte se 100 mililitry alkoholu, olivového oleje nebo olejíčkem na pokožku. Nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a rovnoměrně nastříkejte na tělo. Můžete nastříkat i na oblečení. Také je možné éterický olej nakapat do rozpuštěného vosku, doprostřed umístit knot a zapálit.

Cibule také může pomoci

Komáři nesnáší vůni cibule. Stačí nakrájet cibuli na jemné čtverečky a umístit ji tam, kde sedíte. Cibule moc hezky nevoní, ale zato odradí komáry. Bude fungovat také, když ji sníte. Musíte ale sníst alespoň jednu celou cibuli. Vůně z cibule bude obsažena ve vašem potu, a to jednoznačně komáry odradí.

Mohlo by vás zajímat:  Postřik z cibulových slupek zvýší odolnost rostlin na zahradě i doma
Zdroj obrázku: Freepik

Světlé šaty

Když jedete tam, kde lze očekávat zvýšený výskyt komárů, je dobré se obléci do jasně bílého oblečení. Jedná se o ochranný štít, protože hmyz láká tmavší barvy. Nezapomínejte své tělo zakrýt i v horkém počasí, klidně jen plátěnou košilí a plátěnými kalhotami. Nevoňte se květinovými vůněmi, jsou magnetem pro komáry.

Ocet je dobrým pomocníkem

Tato levná přísada může vytvořit neproniknutelnou zábranu mezi vámi a komáry. Stačí ocet ředit s vodou v poměru jedna ku jedné a nastříkat na okenní rámy, dveře a balkonové dveře. Jednoduše tam, kde nemáte sítě.

Zdroj: https://www.treehugger.com/how-to-kill-mosquitoes-naturally-4864217
Přidat na Seznam.cz