Pelargonie

Nenechte se sežrat komáry. Zasaďte si rostliny, které je spolehlivě odeženou

Komáři mohou znepříjemnit dovolenou nebo večerní odpočinek u grilu. Bzučí, kousají a mohou přenášet nemoci. Naštěstí existují rostliny proti komárům, které vám pomohou užít si všech venkovních i vnitřních aktivit. Na rozdíl od mnoha populárních přípravků doopravdy fungují a rozhodně proti nim nejsou imunní. Boj proti komárům je tvrdý, ale můžete ho vyhrát!

Šanta kočičí

Šanta kočičí je rozhodně první rostlina, která nám přijde na mysl, když hovoříme o odpuzování komárů. Jedná se svěží, nenáročnou květinu, kterou kočky milují a komáři nesnášejí. Má ráda teplá a slunná místa. Malé fialkové květy jí dodávají kouzlo a potěší každého majitele, který se pro ni rozhodne. Můžete ji využít hned z několika důvodů. Nejen že váš zbaví nevítaného a otravného hmyzu, ale také vypadá jednoduše nádherně a ozdobí každý prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné obložení si jednou za čas zaslouží renovaci. V pár krocích ji zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Pelargónie a máta

Pelargónie je jednou z nejoblíbenějších rostlin v celé Evropě a Čechy rozhodně nejsou žádnou výjimkou. Má ráda vzdušná a slunná místa, proto se často pěstuje na balkonech, terasách a parapetech. Je to rozhodně krásná a nenáročná rostlina, která má ještě jednu velkou výhodu. Její listy vydávají charakteristicky silnou citronovou vůni, kterou komáři doslova nenávidí!

Z velmi podobného důvodu tento otravný hmyz nesnáší mátu. Máta je rostlina, která má široké kulinářské a léčivé využití. Našli jsme ovšem ještě jeden důvod, proč ji pěstovat doma a mít ji vždy po ruce. Komáři nemají rádi její osvěžující vůni, kterou vydává a šíří všude kolem sebe. Máta dobře snáší slunná místa, ale skvěle bude růst a prospívat také v částečném stínu.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud orchidej nechce znovu rozkvést, přesvědčí ji výluh ze známé zeleniny
Zdroj obrázku: Freepik

Rajčata

Chutná a zdravá zelenina bohatá na vlákninu a lykopen má obrovské množství výhod. Kromě úžasné chuti ji můžete využít také jako prostředek pro odpuzení mšic a komárů. Nemusíte mít přitom velkou zahradu. Stačí rozložit pár listů kolem okna nebo na balkon, aby se komáři vašemu domu vyhýbali širokým obloukem.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/outside-plants-repel-gnats-27408.html
Přidat na Seznam.cz