Closeup Shot White Purple Spring Crocus

Na podzim můžete zasadit cibulky rostlinek, které již příští jaro přivítají krásnými květy

Pokud chcete, aby krásné květiny zdobily vaši zahradu od časného jara, zasaďte je už na podzim. Ten je ideálním obdobím pro jarní cibulky, protože půda je stále teplá a umožní rozvíjet jejich kořenový systém, což jim dovolí rozkvět již na jaře, nikoliv až v létě. Zde se dočtete, jaké květiny se vyplatí na podzim zasadit, aby vás potěšily už v prvních jarních dnech.

Narcis

Tak zaprvé, narcisy jsou ztělesněním jara a jarní barvy. Daří se jim nejen na upravených záhoncích, ale také v blízkosti různých keřů, u hranic chodníků nebo volně na trávníku. Jsou univerzální a budou růst ve většině typů půdy, na slunci nebo v částečném stínu. Pokud jste milovníky této jarní květiny, zasaďte si klasický narcis žlutý nebo narcis Ice Follies s krémovými okvětními lístky a žlutým středem.

Mohlo by vás zajímat:  Barevné září: tyto druhy rostlin pokvetou i po skončení léta
Zdroj obrázku: Freepik

Tulipán

Další na řadě je neméně oblíbený tulipán, který na jaře září všemi barvami. Dají se vysázet samostatně, ale skvělého efektu dosáhnete, pokud je zkombinujete i s jinými jarními květinami. Tulipán vyroste v jakékoli půdě, ale nemá rád přílišné sucho. Vyzkoušejte tmavě růžový tulipán Burgundy Lace (burgundská krajka) nebo se kochejte nabíranými okvětními lístky bílého tulipánu Swan Wings (labutí křídla).

Sněženky

Na konci zimy a začátkem jara jsou sněženky prvními květinami, které potěší oko každého zahradníka, protože svými kvítky doslova probouzí zbytek zahrady. Sněženky rostou v hustých trsech a daří se jim ve vlhké půdě. Kvetou na stinných místech, ideálně pod stromy nebo u keřů. Zde se vyplatí neexperimentovat, proto si vysaďte sněženku Galanthus elwesii, nejdéle kvetoucí ze všech sněženek, která obvykle vyroste do výšky 20 cm.

Mohlo by vás zajímat:  Něžné azalky jsou potěchou oka, tyto krásky však potřebují speciální péči
Zdroj obrázku: Freepik

Šafrán

Šafrán, nebo chcete-li krokus, má mnoho druhů, které ozdobí vaši zahrádku krásnými květy ve všech možných odstínech fialové, bílé nebo žluté barvy. Většina odrůd dává přednost slunnému chráněnému místu v hrubší, zrnité půdě. Pokud se z jeho květů chcete těšit už v únoru, vyzkoušejte odrůdu fialové barvy Vanguard. Nebo si vypěstujte Jeanne d’Arc, která má krásné bílé květy se žlutou tyčinkou.

Přidat na Seznam.cz