Close Up Yellow Plants During Winter

Zahradu v zimě oživí krásné rostliny, ptáci i hezké dekorace

Zima může být pro zahradníky výzvou, ale také příležitostí pro vytvoření krásného a atraktivního zimního zahradního plánu. I když se zdá, že zahrada v zimě usíná, existuje mnoho rostlin a prvků, které můžete do své zahrady začlenit, aby zůstala živá a přitažlivá i v chladných měsících. V tomto článku vám přineseme několik tipů, jak vytvořit zimní zahradní plán, který bude oslnivý a připravený na příchod chladného období.

1. Zimní květiny a rostliny: Vyberte si zimní květiny a rostliny, které kvetou nebo mají atraktivní listy v zimě. Mezi ně patří například:

  • Vavřín (Laurus nobilis) s lesklými zelenými listy.
  • Vřes obecný (Calluna vulgaris) s květy v různých barvách.
  • Skalničky (Saxifraga) s květy na křehkých stoncích.
  • Vrbovka japonská (Salix integra) s výraznými rudými výhony.
Mohlo by vás zajímat:  Citrusy jsou nedocenitelným zdrojem vitaminů, prospěšné jsou ale nejen při nachlazení

2. Stálezelené rostliny: Stálezelené rostliny dodají zimnímu zahradnímu plánu strukturu a zeleň i v období, kdy většina rostlin odumře. Zahrněte do zahrady například jedle, tisy, cesmíny a jiné stálezelené druhy.

3. Křehké kytice: Vytvořte si křehké kytice z větví, suchých květů a listí. Tyto dekorace můžete umístit do váz, květinových truhlíků nebo do země jako ozdoby.

4. Osvětlení: Osvětlení je klíčové pro zimní zahradní plán. Světelné řetězy, svíčky a lucerny mohou vytvořit kouzelnou atmosféru v zimních večerech. Zvažte také instalaci venkovního osvětlení, které zvýrazní důležité prvky vaší zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Čím nakrmit koně, aby se těšil pevnému zdraví?

5. Zimní ptáci: Podporujte místní ptactvo tím, že jim poskytnete krmení a pití. Krmení ptáků může být nejen užitečné pro ptáky, ale také pro vytvoření živého a pohyblivého prvku v zahradě.

Eurasian Jay Winter Bird Feeder Closeup
Zdroj obrázku: Freepik

6. Hrátky s barvami: Hrajte si s barvami listů a kůry rostlin. Vyberte si rostliny s výraznými barvami, jako jsou růžové nebo červené listy a kůra, a použijte je jako výrazné akcenty v zahradě.

7. Kámen a skalní zahrady: Vytvořte skalní zahrady s kamennými cestami a různými druhy kamínků a oblázků. Skalní zahrady mohou být atraktivní i v zimě a poskytují strukturu a texturu zahradě.

8. Údržba a péče: I v zimě vyžaduje zahrada péči. Upravujte rostliny, odstraňujte mrtvé listy a větve, a udržujte zahradu čistou a upravenou.

Mohlo by vás zajímat:  Topení dřevem je výhodné a snadné na údržbu

9. Zimní zahrada v nádobách: Pokud nemáte velkou zahradu, můžete si vytvořit zimní zahradu v nádobách. Zvolte vhodné rostliny a nádoby, které budou odolávat zimním podmínkám.

10. Plánování do budoucna: Přemýšlejte o dlouhodobém plánu pro svou zahradu a zvažte, jaké rostliny a prvky můžete přidat do budoucna, aby zahrada byla atraktivní po celý rok.

Vytvoření zimního zahradního plánu může být zábavným a kreativním procesem. Důležité je myslet na estetiku, strukturu a funkci vaší zahrady, abyste vytvořili krásný prostor, který vám bude přinášet radost i v chladných měsících. S trochou plánování a péče můžete mít zahradu, která bude krásná po celý rok.

Zdroj: https://www.hudsonsproperty.com/blog/how-to-create-a-cosy-winter-garden/
Přidat na Seznam.cz