Fresh Raw Garlic Ready Cook

Česnek lze jíst po kilech a nikdo nebude nic cítit. Stačí vědět, co si dát do úst hned po jeho konzumaci

Chystáte se na nečekanou schůzku, ale bohužel jste si dali česnekovou pomazánku nebo jiný pokrm, který česnek obsahoval? Jde vám z úst nepříjemný odér a vůbec si neumíte představit, že byste s někým mluvili nebo si podávali ruku? I když je česnek pro naše zdraví velmi důležitý, v některých případech je nutné se jeho zápachu velmi rychle zbavit.

Poradíme, jak se snadno zbavit zápachu z úst

Mnoho lidí sice česnek miluje, ale nedopřávají si ho tak často, jak by chtěli, a to právě kvůli nepříjemnému zápachu, který se může linout z úst. Zvlášť v případě, že máte jít na domluvenou schůzku, se nevyplatí česnek konzumovat, a to v jakékoli formě. I když je česnek velmi zdravý, podporuje imunitu a má spoustu prospěšných vlastností, poradíme, jak se zápachu zbavit, a to domácími prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Kov na dům i kolem něj: Proč zvolit plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely

Jestli máte rádi jídla, která obsahují česnek, ale přitom si je nedáváte z obavy, že vám bude z úst zapáchat, už se nemusíte ničeho bát. Poradíme způsoby, jakými se zápachu zbavíte, takže se této oblíbené zeleniny nemusíte vzdávat. Navíc si stejnými prostředky také vyčistíte zuby a jazyk, protože právě na těchto místech se zápach zdržuje nejdéle.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky jsou nejúčinnější?

Jak dopadl experiment, ze kterého chtěli vědci zjistit, jestli existuje něco, čím byste zničili zápach z úst po česnekovém mejdanu? Některá jídla dokážou česnekový dech oslabit – je to voda, jablko, syrový salát, listy nebo šťáva z máty a také zelený čaj. Jsou to pro vás překvapivé potraviny? Voda a zelený čaj sice patří mezi účinné prostředky, zároveň ale nemají dostatečné množství prvků, které ovlivňují hladinu těkavých látek.

Mohlo by vás zajímat:  Giganti zeleného světa: Přehlídka největších stromů planety

Lístky máty se nakonec projevily jako nejúčinnější, na rozdíl od syrových jablek nebo syrového salátu. Jejich účinnost sice byla prokázána, ale byla nižší než právě u máty. Výzkum navíc ukázal, že syrové potraviny jsou mnohem lepší než vařené, protože obsahují enzymy, které s česnekovým dechem účinně bojují.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321334
Přidat na Seznam.cz