Blueberry Infused Water Glass Mug

Ostružinová tinktura posílí imunitu. Je chutná a snadno si ji připravíme doma

S ručně připravenou ostružinovou tinkturou se péče o imunitu stane potěšením. Jedná se o tinkturu, která je chutná a zdravá zároveň. V přírodní medicíně se považuje za účinné a osvědčené řešení při mnoha onemocněních.

S čím pomáhá ostružinová tinktura

Existuje přes 100 druhů ostružin, které obsahují nejen velké množství vitamínu C, hořčíku, vápníku a železa, ale také vitamínu B6, dále vlákninu a fosforovou sůl. Jsou mimořádně chutné a navíc mají příznivý vliv na zdraví a správné fungování těla. Seznam zdravotních vlastností je ale poměrně dlouhý, například podporuje správné fungování oběhového systému.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzkoušejte jahody ze semen

Obsahuje speciální antioxidanty, takzvané antokyany, které podporují srdeční činnost, bojuje proti volným radikálům a podporuje imunitu díky kyselině fenolové a vitamínu C. Snižuje riziko vzniku aterosklerózy a rakoviny. Obsah fytohormonů pomáhá regulovat PMS a zmírňuje menstruační bolesti a příznaky menopauzy. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Mulberry Juice With Berries
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava ostružinové tinktury

Ostružinová tinktura je jedním z nejméně náročných nápojů. Aby se vám podařila, nepotřebujete speciální vybavení ani karafy a nákupní seznam obsahuje pouze několik přísad. Nejlepší pro výrobu chutné tinktury jsou plody sklizené přímo v lese. Pokud však takovou možnost nemáte, stojí za to jít do místního obchodu. Při výběru je třeba věnovat pozornost barvě. Černé ovoce je nejzdravější a nejzralejší, a proto má největší chuť a aroma.

Mohlo by vás zajímat:  Americké borůvky si oblíbí každý zahradník. Jsou to perfektní rostliny do každé zahrady – nahradí ty lesní

1 kg ostružin omyjte a nasypte do velké nádoby. Zalijte 0,35 l vodky a 0,5 l lihu a postupně jemně promíchejte, pevně uzavřete a nechte dva týdny na chladném, tmavém místě. Po uplynutí této doby nalijte výslednou tekutinu do jiné nádoby a přidejte 500 ml tekutého medu. Po týdnu a rozpuštění medu přefiltrujte tinkturu přes hadřík a nalijte do lahví. Nejlepší je tinkturu odložit minimálně na šest měsíců na tmavé místo.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-blackberries, https://www.britannica.com/plant/blackberry-fruit, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22082199/, https://sunwarrior.com/blogs/health-hub/health-benefits-of-black-foods, https://steemit.com/alcohol/@aple/blackberry-tincture
Přidat na Seznam.cz