Sugar 2510536 1280

Oslaďte život své zahrádce. Tento bílý zázrak je výborné hnojivo i past pro škůdce

Je nepřítelem zubů a štíhlé, vypracované postavy, ale v jiných oblastech našeho života je naprosto nezbytný. Bez cukru bychom si neupekli výborné zákusky a dezerty a třeba taková rajská omáčka by bez něj ztratila svou charakteristickou chuť. Tato ingredience, kterou jistě najdeme v každé domácnosti, má mnoho dalších využití. Potřebujete účinné hnojivo, odpuzovač škůdců nebo doplnit lékárničku? Ve všech těchto oblastech vám bude záchranou obyčejný bílý cukr.

Spása pro všechny zahrádkáře

Věnujete spoustu času a peněz své dokonale udržované zahrádce? Víme, kde se dá ušetřit. Průmyslová hnojiva, která seženete v drogeriích, se většinou neobejdou bez chemie. Pokud použijete tento zázračný bílý prášek, vaše rostliny se vám odmění krásnými zdravými květy a listy. Rozpusťte tři lžičky cukru v litru vody a jednou měsíčně tímto roztokem zalévejte jak květiny venku, tak i ty doma v květináči. Cukr způsobí rychlý růst a květiny ozdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Bílá slupka na citrusech je vhodná ke konzumaci. Je zdravá stejně jako samotné ovoce
Zdroj obrázku: Pixabay

Často se na své zahrádce můžete setkat s mravenci, kteří nejsou úplně vítaní přátelé. Smíchejte cukr s práškem do pečiva a nasypte podél jejich cestiček. Cukr bude fungovat jako návnada a prášek do pečiva je zahubí. Stejný recept lze aplikovat na šváby.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zkrášluje i léčí

Zařaďte cukr do lékárničky i mezi pomocníky v péči o pleť. Urychluje hojení, zabraňuje množení bakterií a dokáže se vypořádat i s pálením žáhy. Pokud se poraníte, neváhejte ránu posypat cukrem – zastaví krvácení a postižené místo vydezinfikuje. Blahodárné účinky bude mít také na vaši pleť. Vyrobte si domácí peeling, který rozzáří pleť a zbaví vás odumřelých kožních buněk. Postačí vám k tomu cukr, olivový olej a éterický olej dle vašeho výběru. Nanášejte na tvář krouživými pohyby a po umytí namažte hydratačním krémem.

Přidat na Seznam.cz