Kopriva1

Žahavý plevel je ve skutečnosti zázračná bylinka, která se postará o zdraví i krásu

Kopřivy byly trhány a používány pro ochucení různých pokrmů již v dávné minulosti. Není žádnou výjimkou, že se kopřivy nachází třeba ve velikonoční nádivce, a někteří z nich dokonce vaří i špenát. A proč to ti lidé dělají? Při trhání mladých kopřiv se sice můžete trochu popálit, ale to nic není, říká se, že je to zdravé proti revmatu. A pozření kopřiv má antibakteriální účinky, podporuje také vylučování škodlivých látek z těla. K čemu všemu jsou kopřivy dobré?

Zdroj obrázku: Freepik

Léčivé kopřivy

Kopřivy mají mnoho léčivých vlastností. Mohou vám pomoci s mnoha zdravotními obtížemi. Podpoří správnou funkci jater, kromě toho jsou protizánětlivé a dokáží vyčistit tělo od nebezpečných toxinů. Představte si, jak jsou kopřivy pro lidské tělo důležité, když mají schopnost regenerovat tělo a pomoci obnovit funkce některých orgánů. Kromě přidávání kopřiv do jídla je také možné udělat si z nich infuzi, která má mnohé možnosti použití.

Mohlo by vás zajímat:  Silná trojka pro zdravé plíce: tyto bylinky je pročistí a posílí proti nemocem i špinavému vzduchu
Zdroj obrázku: Freepik

Infuze z kopřiv

Pro všechny výše zmíněné důvody byste měli takovou kopřivovou infuzi doma vyzkoušet. Ať už máte sušené listy, nebo ty čerstvé, je potřeba je nadrtit. Jednu polévkovou lžíci vhoďte do hrníčku o 250 ml a zalijte je vroucí vodou. Právě takto nachystaný odvar z kopřiv byste měli pít pětkrát denně tak, abyste během dne vypili jeden hrníček. Tímto odvarem také můžete vyzkoušet spláchnout vaše vlasy po umytí. Kopřivy vlasy posílí a zbaví lupů. Vzhledem k tomu, že má kopřiva také protizánětlivé účinky, vám pomůže rovněž zbavit se různých zánětů v dutině ústní. Při zánětu si udělejte odvaru z kopřiv více a častěji kloktejte. Pokud patříte mezi osoby se slabými nehty, i pro vás bude odvar z kopřiv vhodný. Můžete do příjemně teplého odvaru na 20 minut denně ponořit ruce nebo nohy. Díky tomu dojde k jejich posílení, nehty se vám po čase používání odvaru přestanou lámat i třepit.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/stinging-nettle
Přidat na Seznam.cz