Bay Leaf Herb Spice

Příjemná vůně zútulní každý domov. Stačí položit několik lístků na topení a budete se cítit skvěle

Během zimy trávíme doma mnohem více času a všichni se chceme cítit útulně a příjemně. Nejen o Vánocích zdobíme byty krásnými dekoracemi a volíme oblíbené vůně, které vytvoří jedinečnou atmosféru. Stačí položit známé koření na radiátory a získáme dokonalou vůni pro relaxaci i čas strávený s rodinou.

Stačí obyčejné koření

Bobkové listy používáme k přípravě jídla, k obohacení chuti, a proto je téměř vždy máme po ruce. Ne každý ovšem ví, že vlastnosti této rostliny mohou jít nad rámec kulinářských zážitků. Bobkové listy jsou skvělým zdrojem pro uklidňující vůni, která se bude šířit do pokojů našeho domu. Všechno, co musíme udělat, je dát nějaké bobkové listy na horký radiátor a teplota bude z rostliny vydávat příjemné aroma, které se po několika minutách projeví.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky na trávení

Pokud chceme udržet správnou intenzitu vůně, měli bychom vyměňovat listy za nové. Bobkové listy obsahují mimo jiné linalool a eugenol, vůně, které sníží stres, napětí i úzkosti. Kromě toho aroma vycházející z bobkových listů ovlivňuje příznivě kvalitu spánku. Bobkové listy, známé pouze jako obyčejné koření, skrývají v sobě tedy mnohem více.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomohou i se škůdci

Pokud ve své komoře s potravinami skladujete houby, bobkový list se může stát jejich skvělým ochráncem. Díky aroma, které šíří, dokáže odplašit potravinové moly, kteří nadělají v potravinách velké škody. Stačí, když vložíte dva tři listy do sklenice se sušenými houbami. Kromě odplašení škůdců dokážou listy pohlcovat i nadměrnou vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Drastické diety tělu jenom uškodí. Zhubnout pomůže plevel, který lidé běžně ničí

Díky tomu se nemusíte bát, že by se vaše lesní poklady zkazily. Dávejte si však pozor a po několika týdnech bobkové listy ze sklenice vyjměte. Jejich silné aroma by mohlo ovlivnit chuť hřibů. Pokud se však bojíte potravinových molů, můžete jednoduše bobkové listy zavěsit do blízkosti nádob s houbami.

Zdroj: https://www.cityspidey.com/news/15221/bay-leaf-all-about-flavour-and-fragrance
Přidat na Seznam.cz