Plant 5113811 1280

Vytvořte ze své koupelny městskou džungli, která navodí správný pocit relaxace

Koupelna hraje v posledních letech klíčovou roli v rostoucím tlaku na to, abychom si udělali čas sami pro sebe a naučili se relaxovat. Toto téma relaxace posunula ještě dále tzv. městská džungle v koupelně. Nejen že ozdobení koupelny rostlinami vypadá nádherně, ale zároveň ve vás zanechá pocit, jako byste relaxovali na tropickém ostrově. Jak si takovou soukromou městskou džungli vytvoříte i u sebe v koupelně?

Co je městská džungle?

Trend městské džungle se snaží zdůraznit kontrast mezi přírodním světem zelených rostlin a tím, co se obecně považuje za městský vzhled. Je to jako přinášet svět přírody do interiéru. To může být obzvláště příjemné, pokud nemáte zahradu nebo balkon. Ale samozřejmě i v případě, kdy tyto výhody máte.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideji trocha pikantnosti prospěje. Bude dobře růst a brzy se obalí novými květy

Koneckonců, pokojové rostliny dělají každou místnost atraktivnější, vytvářejí pocit klidu, čistí vzduch a přidávají kyslík do vnitřního prostoru. Jak vidíte, pokojové rostliny mají plno výhod. A v koupelně díky těmto rostlinám zapomenete na jakékoli starosti. Budete se cítit jako na dovolené!

Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny v koupelně?

Možná si myslíte, že rostliny v koupelně, kde je obvykle vlhko a temno, přežijí jen stěží. Ale některé rostliny tyto podmínky prostě milují! Například taková toulitka (anthurie) v koupelnovém prostředí přímo zazáří. Tato rostlina preferuje vysokou vlhkost, takže se v koupelně cítí jako doma.

Mohlo by vás zajímat:  Na velikosti záleží. Majestátní rostliny vyplní velký prostor, malý pokoj ozdobí drobné květiny

Městská džungle zdůrazňuje použití zelených pokojových rostlin: málo květů, spousta zelených listů. Zkombinujte lichý počet pokojových rostlin s velkými listy s rostlinami menšími. Vytvoří se tak neuspořádaný vzhled, který je tak typický pro skutečnou džungli. Pro zdokonalení vzhledu městské džungle kombinujte rostliny s dalšími předměty z přírodních materiálů, jako je dřevo, proutí a bambus. Barvy doplňků omezte na zelenou, bílou, šedou a tóny země (hnědá, béžová).

Zdroj obrázku: Freepik

Ideální rostliny pro vytvoření džungle v koupelně

Klíčem k maximálnímu využití potenciálu vašich rostlin je porozumění prostředí koupelny a výběr odrůd, které v ní budou prosperovat. Vyberte rostliny, které jsou zvyklé na nízkou hladinu světla a vysokou vlhkost. Vynikající volbou jsou:

  • kapradiny,
  • břečťan,
  • všechny druhy bromélie,
  • filodendron.
Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné čištění listů rostlinám prospěje. Zároveň jim může dodat důležité živiny

Naopak se vyhněte tzv. suchým rostlinám. Patří mezi ně kaktusy a sukulenty. Nemají rády vlhké prostředí, které by navíc u těchto druhů způsobilo hnilobu.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/bathroom-plants-36667139
Přidat na Seznam.cz