Lnene Seminko1

Lněné semínko působí blahodárně na celé tělo. Využijte jeho sílu ve formě lněného nápoje

Lněné semínko je velmi oblíbené například jako sypání do jogurtů nebo zeleninových salátů. Můžete ho jíst v syrovém i vařeném stavu a jeho vlastnosti jsou pro tělo velmi přínosné. Lněné semínko je populární hlavně u lidí, kteří chtějí zhubnout a mají citlivý zažívací systém. Hodí se do zdravého životního stylu právě proto, že má řadu výživových vlastností, které pomohou orgánům v našem těle.

Semínko můžete přidat do hotového jídla nebo si vyrobit infuzi

Lněná semínka jsou drobná zrnka, která se mohou konzumovat syrová, například místo vloček v jogurtu, nebo si z něj lze připravit účinnou infuzi, kterou můžete pít během celého dne. Pití lněného nápoje má mnoho výhod nejen pro zdraví. Semena totiž obsahují látky, které neutralizují volné radikály.

Mohlo by vás zajímat:  Zázvor je skvělý v jídle, nápojích či samotný. Posílí imunitu a pečuje o zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Semínko je plné vitaminů, které vylepší stav pokožky, má vliv také na vlasy a nehty. Jestli si ze semínka připravíte nálev nebo infuzi, pomůžete svému trávicímu systému. Lněné semínko zrychluje metabolismus, a je tak velmi oblíbené u těch, kteří drží dietu nebo se snaží osvojit si zdravé potraviny. Fungovat by mělo i na náš mozek, zlepšuje koncentraci.

Jak si připravit odvar ze lněného semínka?

Pomocí lněného semínka si upravíte trávení, budete zdraví a krásní. A jak si takovou infuzi připravit? Stačí jen několik málo minut. Vyluhování semen je krátká záležitost. Mletá zrnka nasypte do sklenice, zalijte teplou vodou a nechte stát asi 10 minut, jen do ochlazení. Lněné semínko nabude na objemu a nápoj se stane lepkavým.

Mohlo by vás zajímat:  Zkuste použít práškový cukr na zahradě a pro rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nezvládnete odvar vypít takto samotný, můžete ho přidat do ovocných nebo zeleninových koktejlů a doplnit tak cenné vitaminy. Lněné semínko se používá také v kombinaci s vlasovou kosmetikou, hodí se především na kudrnaté vlasy, které po jeho použití budou přirozeně vlnité, bez použití chemie.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds
Přidat na Seznam.cz