Lněné semínko působí blahodárně na celé tělo. Využijte jeho sílu ve formě lněného nápoje

Lněné semínko je velmi oblíbené například jako sypání do jogurtů nebo zeleninových salátů. Můžete ho jíst v syrovém i vařeném stavu a jeho vlastnosti jsou pro tělo velmi přínosné. Lněné semínko je populární hlavně u lidí, kteří chtějí zhubnout a mají citlivý zažívací systém. Hodí se do zdravého životního stylu právě proto, že má řadu výživových vlastností, které pomohou orgánům v našem těle.

Semínko můžete přidat do hotového jídla nebo si vyrobit infuzi

Lněná semínka jsou drobná zrnka, která se mohou konzumovat syrová, například místo vloček v jogurtu, nebo si z něj lze připravit účinnou infuzi, kterou můžete pít během celého dne. Pití lněného nápoje má mnoho výhod nejen pro zdraví. Semena totiž obsahují látky, které neutralizují volné radikály.

Zdroj obrázku: Freepik

Semínko je plné vitaminů, které vylepší stav pokožky, má vliv také na vlasy a nehty. Jestli si ze semínka připravíte nálev nebo infuzi, pomůžete svému trávicímu systému. Lněné semínko zrychluje metabolismus, a je tak velmi oblíbené u těch, kteří drží dietu nebo se snaží osvojit si zdravé potraviny. Fungovat by mělo i na náš mozek, zlepšuje koncentraci.

Jak si připravit odvar ze lněného semínka?

Pomocí lněného semínka si upravíte trávení, budete zdraví a krásní. A jak si takovou infuzi připravit? Stačí jen několik málo minut. Vyluhování semen je krátká záležitost. Mletá zrnka nasypte do sklenice, zalijte teplou vodou a nechte stát asi 10 minut, jen do ochlazení. Lněné semínko nabude na objemu a nápoj se stane lepkavým.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nezvládnete odvar vypít takto samotný, můžete ho přidat do ovocných nebo zeleninových koktejlů a doplnit tak cenné vitaminy. Lněné semínko se používá také v kombinaci s vlasovou kosmetikou, hodí se především na kudrnaté vlasy, které po jeho použití budou přirozeně vlnité, bez použití chemie.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds
Přidat na Seznam.cz