Houseplants Wooden Cabinet

Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Chytré zavlažovací triky je udrží spokojené

Pokud jedeme na dovolenou a nechceme se vrátit domů ke zvadlým a uschlým rostlinám, musíme učinit určitá opatření. Pomoc souseda je sice nejlepším řešením, avšak nelze se na ni vždy spolehnout. Jak udržet rostliny hydratované a zavlažované i během dlouhé nepřítomnosti? Existuje několik způsobů.

Zalévání lahví

Pokud doma pěstujeme pouze sukulenty, nemusíme problém zalévání příliš řešit, pokud nejedeme pryč na více měsíců. Všechny pouštní odrůdy delší sucho bez problémů přečkají. Jinak jsou na tom hrnkové rostliny a rostliny v květináčích, které vyžadují častou zálivku. Postavit je do misky s vodou není dobré řešení, protože by mohly začít uhnívat kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Hoja doplní interiér o kousek exotiky. Květy ve tvaru hvězdy si získají srdce každého

První metodou postupného zavlažování je metoda s lahví. Potřebovat ale budete tolik lahví, kolik máte doma rostlin. Do víčka provrtejte malou dírku, lahev naplňte vodou a otočte dnem vzhůru. Pak lahev postavte do květináče a zahrňte hrdlo hlínou. Případně můžete lahev zavěsit nad květináč tak, aby voda po kapkách kapala dolů k rostlinám.

Zdroj obrázku: Freepik

Zavlažovací koule a provázky

Pokud vám nevadí do zavlažovacího systému trochu investovat, k zavlažování můžete použít také skleněnou či plastovou kouli. Nechoďte pro ni do věšteckých potřeb, ale do zahradnictví. Takováto zavlažovací koule uvolňuje vodu do květináče, k čemuž využívá tlakového rozdílu. Můžeme zakoupit i speciální konve, které mají automaticky ovládané čerpadlo a naše květiny zalévají v pevně stanovených časech.

Mohlo by vás zajímat:  Během zimy potřebují pokojové rostliny zajistit světlo a správnou teplotu

Poslední možností je metoda s provázkem. Ta je vhodná, pokud máte doma více rostlin. Potřebovat budeme velký hrnec naplněný vodou a několik silnějších provázků či látkových šňůrek. Můžeme si je vyrobit tak, že látkové pruhy spleteme do copu. Hrnec umístíme na vyvýšené místo, rostliny by měly být o něco níž. Jeden konec provázku namočíme do hrnce s vodou (můžeme ho přichytit kolíčkem, aby náhodou nevypadl) a druhý konec zahrabeme do hlíny k rostlině.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/a33563512/how-to-keep-your-plants-alive-while-youre-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz