Bath 4132300 1280

Rostliny dokážou zútulnit i koupelnu. Některým druhům se v ní bude krásně dařit

Pokojové rostliny jsou oblíbeným způsobem, jak mít doma něco živého, zeleného a zároveň dekorativního. Jsme zvyklí je pěstovat v různých místnostech, ale pokud jde o koupelnu, mnozí lidé váhají, zda je toto prostředí pro rostliny vhodné. Naštěstí však existují druhy, kterým vlhké prostředí prospívá, a do koupelny je tak můžete bez obav umístit. Vždy je však samozřejmě vhodnější koupelna, která má alespoň částečný přívod přírodního venkovního světla.

Kapradiny

Kapradiny najdete v přírodě vždy poblíž vodních toků a ploch a tam, kde je vlhká půda. Skvělé je, že jsou nenáročné na pěstování a nepotřebují ani nijak vysokou teplotu k tomu, aby se jim dařilo. Substrát je třeba udržovat vlhký a v období od února do října přidávat do zálivky co dva týdny trochu hnojiva. Kapradiny však nemívají rády chlad a také průvan, na což je třeba myslet při jejich umísťování v interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus rozzáří v zimě domov nádhernými kvítky. Kvůli některým chybám ale nepokvete
Zdroj obrázku: Pixabay

Bambus

Bambus je velice dekorativní a koupelně dodá exotický nádech. Myslete však na to, že potřebuje hodně světla. Držte ho také dál od topných těles, protože jejich blízkost mu nevyhovuje. Stejně jako kapradiny potřebuje bambus vlhký substrát a občasné, ale pravidelné přidávání hnojiva do zálivky. Pokud jde o substrát, měla by do něj být přimíchána také rašelina.

Tilandsie

Pokud toužíte po tom, abyste koupelnu ozvláštnili barevnými rostlinami, pak zvolte tilandsie. Jsou velice zajímavé zejména tím, že jsou schopné prospívat jen na vzduchu, bez nutnosti jejich zasazení do země. Mají zvláštní vzhled, zelenou nebo stříbřitou barvu, která se v průběhu jejich života mění a může dosáhnout růžových, fialových a červených odstínů. Stříbřité tilandsie lépe snášejí slunce a nevadí jim menší vlhkost, ale u zelených je třeba dbát na to, aby měly dostatek vláhy a nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy jsou krásné a nenáročné. Přesto mnozí dělají zbytečné chyby, které je mohou zahubit
Zdroj obrázku: Pixabay

Můrovec

I tímto krásným druhem orchidejí můžete bez obav vyzdobit koupelnu, protože má rád vysokou vzdušnou vlhkost a polostín. Pokud jde o zálivku, rostlině nejvíce prospějete, když celý bal ponoříte jednou za týden do vody, necháte jej tam po dobu jedné hodiny a poté necháte odtéct přebytečnou vodu.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/bathroom-plants-36667139
Přidat na Seznam.cz