Jidlo1

Nejlepší kosmetikou je jídlo. Koučka a autorka bestselleru radí, jak jíst do krásy

Nejlepší kosmetika je jídlo. Nejde ovšem o masky z různých druhů ovoce, které si doma můžete vyrobit, ale přímo o skutečnost, že jídlo ovlivňuje naši pokožku. Jestli máte problémy s akné nebo ekzémem a nevíte, jak se těchto nepříjemností zbavit, můžete se z článku dozvědět, jaké potraviny jsou vhodné do jídelníčku, abyste se cítili lépe.

Stačí vědět, co si dáváte k jídlu, a sledovat reakce těla

Jolene Hartová s podobnými problémy bojovala několik let. Nakonec vznikla kniha, která je založena na její zkušenosti. Samozřejmostí jsou také mnohaleté výzkumy a rozhovory s odborníky na výživu. Pracovala i jako kouč, takže do knihy připsala také zkušenosti svých klientů, se kterými pracovala.

Mohlo by vás zajímat:  Prorůstající plevel zničí ocet nebo jiné přírodní produkty
Zdroj obrázku: Freepik

V knize najdete mimo jiné kapitolu alternativní medicíny, ale není tam nijak složitě a podrobně popsána. Ve své knize se autorka nezabývá oblastmi, které na sobě sama nevyzkoušela. Věří, že myšlenky a emoce mají dopad na naše zdraví a fyzickou krásu. Jedná se o součást medicíny. Je dobré si uvědomit, jakými způsoby může nálada a emoce ovlivnit stav nejen naší mysli, ale také pokožky.

Není důležité, co jíme, ale jak to jíme

Podle jejího názoru je sebeláska velmi důležitá, hlavně co se týče péče o tělo. Naše tělo je výjimečné a je vhodné o něj pečovat s láskou, aby nám dlouho sloužilo. Je to schránka, kterou máme pouze v jednom vydání. Záleží na tom, kde, jak a kdy jíme. Podle toho poznáme, jak je jídlo tráveno. Pokud jíte ve spěchu, můžete pozorovat negativní změny na těle, kolísat může nejen vaše nálada, ale také váha.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda pomůže proti škůdcům, upraví pH půdy a zlepší chuť některé zeleniny
Zdroj obrázku: Freepik

Poslouchejte své tělo a dejte mu, co zrovna potřebuje, i když se to nebude slučovat s vaším životním stylem. Nemusíte omezovat nebo vyloučit některé potraviny, pokud na ně máte jednou za čas chuť, dejte si je. Každý občas zatouží po kousku čokolády nebo pizzy. Je zbytečné si to odpírat, protože si to tělo zapamatuje. Důležité je se nepřejídat a tyto prohřešky vyvažovat zdravými potravinami.

Zdroj: https://www.eatthis.com/foods-for-better-skin/
Přidat na Seznam.cz