Chlorophytum1

Sternbergova bylina patří mezi rostliny, které doma nesmí chybět. Pročistí vzduch a není náročná

Sternbergova bylina neboli Sternbergův bylinožravec je podobný například tchýninu jazyku. Jedná se o rostlinu, která vyzdobí domácnost a zároveň zlepší životní podmínky. Díky této rostlině můžete lépe spát, dýchat, a dokonce se zlepší vaše imunita. A to z toho důvodu, že eliminuje z ovzduší jedovaté látky a jiné sloučeniny, které jsou zdraví škodlivé. Přitom ke svému růstu potřebuje pouze minimum péče. Čím dalším nás může Sternbergova bylina potěšit?

Neutralizuje jedovaté látky

Stejně jako například sanseviera patří i bylinožravec do skupiny rostlin, které vytváří pohodlnější a zdravější životní podmínky. Není proto divu, že se jim přezdívá přírodní filtr nebo neutralizátor jedovatých sloučenin. Sternbergova bylina dokáže absorbovat karcinogenní sloučeniny obsažené v barvách, lepidlech obsažených v nábytku, kosmetice a jinde. Z kosmetiky je to například lak na vlasy, při jehož výrobě se používá formaldehyd.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte svůj fíkus na pivo. Rostlina ožije, krásně zezelená a bohatě poroste
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud doma kouříte, jistě by vám tato rostlina neměla chybět. Odborníci poukazují na to, že bylinožravec je další nejvhodnější rostlinou k čištění vzduchu a minimalizování chorob, jako jsou faryngitida, chronická bronchitida, astma, a dokonce rakovina. Nemluvě o tom, že pokud těchto rostlin do prostoru, kde býváte nejčastěji, umístíte více, eliminujete bolesti hlavy a budete méně unavení.

Jaké jsou její požadavky?

Rostlina je vhodná i pro méně zdatné pěstitele nebo pro ty, kteří mají minimum času. Dá se říci, že se jí bude dařit všude, protože se dokáže přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám mimo mráz. Pokud můžete, vyhněte se také přímému slunečnímu záření. Pokud chcete mít na rostlině více viditelné zbarvení, je nutné ji umístit na místo, kde je jasné světlo.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování exotických krasavic se není třeba bát. S pár pravidly orchideje bohatě rozkvetou
Zdroj obrázku: Freepik

Jaký zvolit substrát

Rostlině se bude dařit v jakékoliv půdě – speciální i univerzální. Pravidelně byste jí měli poskytnout výměnu substrátu, aby měla dostatek živin. Jakmile začnou kořeny růst mimo květináč, je to známka toho, že byste měli květinu akutně přesadit. V březnu dopřejte rostlině hnojivo pro zelené rostliny, bude se jí krásně dařit.

Jak často rostlinu zalévat

Jak často rostlinu zalévat, záleží na fázích vývoje. Od jara do konce léta potřebuje rostlina zalévat častěji, v zimním období jí dopřejte zálivku méně. Také stojí za to vzít v úvahu, kam jste rostlinu umístili. Pokud jste ji vystavili slunci, zalévejte často, pokud je ve stínu, tak méně.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/spider-plant/spider-plant-care-gardening-tips-for-spider-plants.htm
Přidat na Seznam.cz