Pokojove Rostliny1

Vytvořte si vlastní džungli. Tyto rostliny k vám domů vnesou kousek exotiky

Jaké rostliny můžete pěstovat doma a vytvořit si díky nim jedinečný prostor například pro relaxaci? V bytě nebo domě můžete mít různé druhy palem, které vytvoří zajímavou atmosféru pro vaše oblíbené koníčky, například čtení. Některé druhy budou i v našich podmínkách dobře růst, stačí se jen co nejvíce přiblížit jejich domácímu prostředí.

Oblíbené jsou monstery nebo fíkusy

Mezi oblíbené palmy nebo podobné rostliny patří monstera, která se nyní hojně objevuje v bytech. Můžete ji vidět také na různých látkách na šatech nebo sukních. Je známá svými zelenými velkými listy. Doma i venku můžete pěstovat také jehličnan araukárii, který se hodí do světlých místnosti, kde není žádný průvan. Roste pomalu a může dostáhnout až tří metrů. Můžete ho dokonce ozdobit jako vánoční stromeček, má rád nižší teploty.

Mohlo by vás zajímat:  Zdraví rostliny začíná už v obchodě. Tipy, jak vybrat správnou orchidej
Zdroj obrázku: Freepik

Strelície je oblíbená díky svým oranžovým květům, říká se jí také rajský pták. Může dorůst až do výšky jednoho metru, má ráda slunná místa a je potřeba ji hodně zalévat. V létě ji můžete postavit na balkon nebo terasu. Fíkus má krásné listy ve tvaru lyry, může růst různými směry, často bývá dokonce křivý. Musíte ho postupně otáčet, protože se kloní za světlem. Mějte ho stále na jednom místě, protože průvan může způsobit opadávání listů.

Mohlo by vás zajímat:  Listy pokojových rostlin si zaslouží pravidelnou péči. Rostliny rozzáří a udrží v kondici

Různé druhy rostlin můžete nakombinovat

Kencie jsou oblíbené rostliny, které rostou velmi pomalu, takže jsou vhodné i pro lidi s normální výškou. Postavte ji do světlé místnosti, kde bude rozptýlené světlo, ale snese i částečný stín. Sluneční paprsky jí mohou spálit listy, proto dejte pozor, aby se na přímé slunce nedostala.

Zdroj obrázku: Freepik

Tyto druhy palem a rostlin můžete vedle sebe také kombinovat a vytvořit tak příjemnou oázu. Pravidelnou zálivkou a vhodně zvoleným místem jim dopřejete všechno, co potřebují, a pokud se o ně budete starat, vydrží vám klidně několik let. Na internetu si poté můžete přečíst také o dalších druzích palem a podobných květin, které vydrží v našich podmínkách.

Zdroj: https://bloomscape.com/green-living/create-an-indoor-jungle-best-plants-for-apartments/
Přidat na Seznam.cz