Hortenzie2

Nechte svou zahradu rozkvést modře. Oblíbené trvalky v tomto odstínu budou krásným doplňkem

Mezi oblíbené zahradní rostliny patří i květiny, které mají fialové až modré květy. Díky příjemně sytým a tmavším barvám se snadno kombinují s jinými druhy rostlin a vytváří elegantní prvek na zahradě. Zároveň jde o druhy, jejichž pěstování není ve většině případů nic náročného a složitého.

Zahradní macešky

Zahradní macešky mohou mít různou barvu květů. Oblíbené jsou modrokvěté varianty, které mohou krásně doplňovat přirozeně rostoucí fialky, jejichž kvítky jsou však o něco menší. Jejich hlavní doba květu je v březnu až dubnu roku následujícího po setí. Dají se dobře pěstovat i na balkonech a krásně vyniknou v květinových záhonech.

Mohlo by vás zajímat:  To nejlepší hnojivo je k dostání v každém obchodě. Úžasně působí především na orchideje
Zdroj obrázku: Freepik

Modrý kosatec

Krásnou a hrdě vypadající květinou je také kosatec. Tato modrá sibiřská varianta nabídne krásný vzhled i nenáročné pěstování. Jediné, co musíte splnit, je dostatečné množství vody. Dobře tak poroste například u rybníků a na podobných přirozeně mokrých stanovištích.

Ostrožka

Ostrožky jsou originálně vypadající rostliny. Jde o trvalky, které se hodí pro samostatné pěstování i do zajímavé kompozice například s náprstníky. Kromě modrých a fialových odstínů mohou být také bílé nebo růžové a potěší svým poměrně dlouhým kvetením.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná kytice potěší každou ženu. S netradičními triky budou květy dělat radost delší dobu
Zdroj obrázku: Freepik

Barvínek brčál

Barvínek je stálezelený keř s vysoce rozvětvenými výhonky. Ty, které leží nízko u země a zakořenily se v ní, jsou marné. Na druhé straně jsou výhonky rostoucí v dubnu a květnu pokryty jemnými, fialovomodrými květy (jednotlivé květy se objevují později, dokonce až do srpna). Vytvářením pěkných a kompaktních koberců je brčál ideální pro stinná místa v zahradě, například pod okrasnými stromy a keři.

Hortenzie

Další modře kvetoucí rostlinou, která vám může dělat radost po mnoho měsíců na zahradě, je i hortenzie. Aby však měla modré květy, musíte vybrat správnou odrůdu a především zvolit to správné hnojivo s obsahem hliníku. Právě tento prvek je totiž zodpovědný za modré zabarvení květů.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g25414502/blue-flowers/
Přidat na Seznam.cz