Matovy Olej1

Mátový olej dokáže nahradit chemické léky při mnoha potížích a pomůže i jinde

Mátový olej je tu už mnoho století. Měli byste ho mít vždy po ruce, protože je levný a navíc snadno dostupný a bude se vám hodit nejen pro zdraví, ale také pro krásu. Dokonce s ním můžete zahnat otravný hmyz nebo osvěžit místnosti. Víte, jak ho používat?

Máta se používá jako lék už od starověku

Olej z máty peprné se vyrábí destilací párou, ale začal se používat mnohem později než máta samotná. Jaké má máta peprná vlastnosti? Mátový olej může pomoci od bolestí hlavy, protože vědci prokázali jeho účinky, které má stejné jako paracetamol. Stačí si nanést trochu oleje na spánky a budete mít po starostech. Můžete ho také zředit s kokosovým olejem. Určitě znáte tygří masti, které také obsahují mátový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Úklid spadaného listí usnadní správné vybavení a vhodné počasí
Zdroj obrázku: Freepik

Mátový olej může v některých případech dokonce pomoci od migrén. Uvolňuje totiž svaly a zlepšuje průtok krve, což bylo díky vědcům také dokázáno. V případě bolestí hlavy vyzkoušejte masáž právě s mátovým olejem. Tato kombinace by vám měla ulevit, a kdyby to nefungovalo, teprve tehdy si dejte prášek.

Mátový olej uleví od nevolností, ale také ho můžete přilít do kosmetiky

Těhotenství nebo chemoterapie – to jsou stavy, kdy se mohou dostavit nevolnosti. Pomocí mátového oleje je můžete zmírnit nebo eliminovat úplně. Stačí olej vdechovat nebo inhalovat z ručníku několik kapek oleje. Mátový olej, ale vyrobený ve formě kapslí, si můžete dát, pokud máte zažívací potíže. Je lépe vstřebatelný a rozpouští se přímo ve střevech.

Mohlo by vás zajímat:  Chuť na sladké nás může přepadnout kdykoliv. Zažeňte ji něčím zdravým a konečně zhubněte
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte doma komáry nebo se chystáte do lesa, mějte po ruce mátový olej. Zmírní svědění po kousnutí hmyzem, nedávejte ho však na zraněnou pokožku. Hodí se do vlasových mastí, masáž hlavy zmírní produkci kožního mazu. Můžete ho použít v domácnosti na osvěžení vzduchu nebo na terasu, protože odpuzuje otravný hmyz. Vnitřnímu užití mátového oleje by se ale měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Jestli dlouhodobě berete nějaké léky, je lepší užívání oleje konzultovat s lékařem.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/peppermint-oil-uses-benefits-effects
Přidat na Seznam.cz