Orchid Flower Ornamental Plants Are Very Beautiful

Také orchideje potřebují jednou za čas přesadit. Stačí dodržet několik zásad a budou znovu spokojené

Orchideje se v současné době pyšní první příčkou v žebříčku nejoblíbenějších pokojových rostlin. Neexistuje domácnost, ve které by se orchidejím nedařilo, jejich podmínky pro spokojený život jsou velmi jednoduché, jen je třeba jim věnovat dostatečnou pozornost. Možná právě proto se svět dělí na dvě skupiny lidí: na ty, kterým se orchideje nedaří pěstovat, a na ty, u kterých kvetou nepřetržitě. Čas od času je také potřeba orchideje přesadit, aby se obnovila kvalita zeminy, ve které rostou. V tomto článku se zaměříme na to, jakým způsobem orchideje přesazovat, aby se jim dařilo i po přesazení.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny zútulní každý domov. Některé jsou obzvlášť krásné, a přitom nenáročné

Před přesazením

Před samotným procesem přesazování je potřeba věnovat dostatečnou pozornost přípravě. Je velmi důležité vědět, že nesmíte přesazovat kvetoucí rostliny, neboť by mohlo dojít k jejich úhynu. Zadruhé je velmi důležité vědět, že orchideje potřebují specifický substrát, ve kterém dokážou žít. Proto je nutné koupit substrát určený přímo na orchideje. Až ho rozbalíte, zjistíte, že více než substrát připomíná kůru, což je správně.

Zdroj obrázku: Freepik

Také myslete na to, že orchideje nesmí přijít do běžného květináče. Místo něho si opět nachystejte květináč určený přímo na orchideje. Když ho vezmete do ruky, zjistíte, že má specifický vzhled, který plní také další funkce, díky kterým se v nich orchidejím daří stejně dobře jako v jejich domovině. Pokud máte nachystaný vhodný substrát, květináč a nekvetoucí orchidej, pusťte se do přesazování.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus přiměje ke květu oblíbené ovoce. Během pár dní se objeví květy

Přesazování orchidejí

Odstraňte orchidejím suché listy, suché vzdušné kořeny a případně i ty uhnilé. Pak je opatrně vyjměte ze substrátu. Kůrový substrát vyhoďte a umístěte je do nového. Dejte přitom pozor, abyste jim nepolámali vzdušné kořeny. Před přesazováním orchidej neprolévejte, přesazujte ji suchou a prolejte ji až po zasazení. Po přesazení ji vraťte zpět na vhodné stanoviště.

Zdroj: https://www.espoma.com/indoor-gardening-2/three-signs-your-orchid-needs-to-be-repotted/
Přidat na Seznam.cz