1050

Vavřínovou mast si snadno připravíme sami doma. Blahodárně působí na akné nebo revma

Po staletí se vavřín neboli bobkový list používal v lidovém léčitelství při různých potížích, od žaludečních bolestí až po léčbu nachlazení, a mnozí ho znají právě v této souvislosti. Mast z bobkového listu má ale i jiné využití. Například pomáhá při problémech s akné, mrazem vysušenou pokožkou nebo revmatismem. Proto se vyplatí mít tuto mast vždy po ruce.

Vlastnosti masti z bobkového listu

Mast z bobkového listu na akné je velmi oblíbená a je skvělá i v jiných oblastech. Tato mast dokáže zklidnit záněty kůže, odstranit drobné otoky a skvěle působí na pokožku v zimě. Především ji chrání před vysušením, praskáním a podrážděním. Díky vlastnostem vavřínového oleje je tento krém užitečný i při bolestech kloubů a svalů, hlavně proto, že mast obsahuje hřebíčkový olej, který má uklidňující a analgetické účinky, vhodné při revmatických bolestech.

Mohlo by vás zajímat:  Každý si může založit vlastní bylinkovou zahrádku. Stačí klidně parapet a sluníčko
2148211153
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí olej z bobkového listu

Základem masti je olej z bobkového listu. Ten si můžeme připravit i sami doma. Budeme potřebovat 30 gramů čerstvých nebo sušených bobkových listů a 250 ml olivového oleje. Bobkové listy vložíme do láhve nebo sklenice a zalijeme olivovým olejem. Nádobu je potřeba pevně uzavřít a dát na tmavé místo na dobu 14 dní. Sklenici několikrát promícháme a po dvou týdnech je bobkový olej připraven k použití. Z tohoto oleje můžeme připravit mast.

Mohlo by vás zajímat:  Fialové kvítky ruské šalvěje zdobí zahrady až do října, přitom není vůbec náročná

Recept na domácí mast

Pro výrobu domácí masti budeme potřebovat vrchovatou lžíci bambuckého másla, lžíci vavřínového oleje a 5–8 kapek hřebíčkového oleje. Do většího hrnce dáme vařit vodu, do které následně vložíme menší hrnec. Do něj nalijeme bobkový olej, přidáme lžíci bambuckého másla a několik kapek hřebíčkového oleje. Jakmile se vše spojí, přelijeme směs do nádoby, kterou uložíme na chladné místo. Jakmile mast ztuhne, je připravena k použití. Všechny ingredience jsou snadno dostupné. Pokud si mast nechcete připravovat doma, můžete ji koupit již hotovou.

Zdroje:
https://doctor.ndtv.com/living-healthy/use-this-magical-leaf-for-no-more-joint-pains-and-headaches-1776827
https://ayurvedicoils.com/tag/health-benefits-of-bay-oil
Přidat na Seznam.cz