Monstera3

Také tmavé byty mohou zútulnit pokojové rostliny. Některé stín přímo milují

Jestli máte byt, ve kterém není dostatek světla, nemusíte se obávat, že byste si do něj nemohli pořídit květiny nebo jiné rostliny, které oživí prostor. Jestli se bojíte, že nenajdete ty správné druhy, dnešní článek by vám mohl pomoci. Zkuste například rostliny, které nepotřebují sluneční svit, ale mají rády vlhkost.

Zkuste kapradiny, které zvládnou i koupelnu

Mezi oblíbené rostliny, které se hodí do tmavých místností, patří například různé druhy kapradin. Potřebují hodně zálivky, ať je máte v půdě, nebo visí ve vzduchu. Takové rostliny zalévejte hlavně hojně, ale méně často. Přirozeným prostředním pro kapradiny jsou vlhké oblasti, kde není mnoho světla. Proto jsou vhodné do bytů a místností, kde je málo oken.

Mohlo by vás zajímat:  5 rostlin, které vám popřejí dobrou noc: tyto jsou správnou volbou do každé ložnice
Zdroj obrázku: Pixabay

Hodit se může také monstera. Je to velká dekorativní pokojovka s ozdobnými listy. Je v posledních letech velmi oblíbená, ale zabere hodně místa, takže se nehodí do malých prostorů. V létě ji stačí zalévat jednou týdně, v zimě to může být ještě méně často. Má ráda postřikování, kořeny byste jí neměli stříhat, i když jsou dlouhé a vzdušné.

Vyzkoušejte i rostliny, které jsou jedovaté

Mezi jedovaté rostliny, které nepotřebují mnoho světla, patří například diefenbachie. Objevuje se nejen v domácnostech, ale také v kancelářích. Její listy jsou široké s barevným vzorem. Má ráda filtrované světlo, takže mezi rostlinou a sluncem by měla být bariéra, hlavně na jaře a v létě, kdy se objevují nové listy. Dávejte si ale pozor, aby nedošlo ke kontaktu rostliny s malými dětmi, protože je velmi jedovatá.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování rostlin je krásný, ale náročný koníček. Začínající zahradník se musí připravit na mnoho výzev
Zdroj obrázku: Freepik

Dracéna je známá svými špičatými listy, které mají orámované červenou linkou. Rostlina pochází z Madagaskaru, je zvyklá na tropy a subtropy. Má ráda světlo, ale ne přímé slunce, takže je vhodná i do tmavších prostor. Sluneční paprsky ji mohou poškodit, například spálit.

Zdroj: https://www.houseofplants.co.uk/collections/plants-for-dark-spots
Přidat na Seznam.cz