Flower 5287308 1920[1]

Mít doma nedostatek světla může být i výhodou. Díky tomu v něm lze pěstovat tyto unikátní rostliny

Většina rostlin potřebuje ke svému růstu dostatek světla, ideálně slunečního. I proto je dobré při jejich umísťování volit ty lokality, kde je světla dostatek. Jsou ale i rostliny, které lze označit za výjimky. Takové, které se bez světla téměř obejdou. Díky tomu se jim dobře daří i v tmavých koutech bytů nebo domů. O jaké se jedná, jak náročné je jejich pěstování a čím mohou ohromit? Náš výčet je správným vodítkem.

Diefenbachie

Začneme poměrně známou rostlinou, která patří mezi ty, které až tolik světla ke svému růstu nepotřebuje. Ba naopak. Nesnáší, když je plně vystavena slunci, protože její listy pak začínají žloutnout. Pokud má rostlina málo vody a vysušené kořeny, její okraje mohou vyschnout. Diefenbachie se nejlépe rozvíjí v teplých, vlhkých místech, proto by měla být pravidelně zalévána. 

Mohlo by vás zajímat:  Během března potřebují pokojové rostliny přesadit a doplnit výživu kvalitními hnojivy
Zdroj obrázku: Pixabay

Pepřinec

Pepřinec je další rostlina, která může přežít bez velkého množství světla. Roste skvěle ve středním světle a také miluje vlhký vzduch, proto se skvěle hodí do koupelny. Navzdory tomu nemá pepřinec v lásce časté zalévání, proto jej zalívejte až ve chvíli, kdy začne půda vysychat.

Aglaonema

Aglaonema je na péči naprosto nenáročná a jako ostatní rostliny v našem seznamu nevyžaduje sluneční svit. Zcela bez problému ji lze pěstovat v zastíněném prostoru. Roste dobře prakticky za všech podmínek. 

Mohlo by vás zajímat:  Velkému prostoru sluší mohutné květiny. Některé druhy rostlin dorostou až ke stropu

Zamiokulkas

Zamiokulkas je poměrně populární, dekorativní rostlina, která je odolná vůči mnoha nepříznivým vlivům, jako je nedostatek světla a vody, suchý vzduch nebo nemoci, proto je nazývána železnou květinou. Zamiokulkas vyžaduje velký prostor, protože roste velmi rychle.

Sternbergova bylina 

Sternbergova bylina je jednou z nejjednodušších na pěstování. Roste dobře na jasných i stinných místech, nevyžaduje časté zalévání a dobře se vyrovná s nekvalitním substrátem. Díky dobrému vlivu na snížení elektromagnetického záření je pro ni skvělé umístění u televize či počítače.

Zdroj: https://www.houseofplants.co.uk/collections/plants-for-dark-spots
Přidat na Seznam.cz